A megyei másodosztály Pannónia Zrt. csoport tizenhatodik fordulójában négy mérkőzést játszottak vasárnap.

A nyírlugosi csapat felújított katlanjában játszotta első tavaszi bajnokiját Fotó: Sinka Ábel

Megyei II. osztály, Pannónia Zrt. csoport: 16. forduló

Biri-Kótaj 2-1 (0-1)

Kállósemjén, 110 néző, v.: Goneth B. Biri: Jakocska Cs. – Rácz G., Szlávik Z., Zámbó R. (Barabás L.), Nagy T., Daróczi V., Kiss F. (Kóth Á.), Makács G., Földi G. (Emődi D.), Tóth N., Takács R. Edző: Dankó Zsolt. Kótaj: Csikós Zs. – Sallai M., Hangácsi T., Illés A., Papp M., Balázs K. (Petruska A.), Csörgő K., Sárközi D., Szarka J., Kormány Sz., Boros I. Edző: Seregi Mihály. Gól: Makács G., Tóth N., illetve Csörgő K. Ifi: 2-2.

Dankó Zsolt: – Hajnalban vagy hajnal előtt, Biri győzött a Kótaj előtt…

Seregi Mihály: – Félidei vezetésünk után olyan második félidőt produkáltunk amit nem tudok egyszerűen megmagyarázni. Nem játszottunk még ilyen gyengén. A hazaiak kapusa az utolsó tíz percben szenzációsan védett, így megnyerték a mérkőzést. Gratulálok a Birinek, további sok sikert nekik!

Geszteréd-Kálmánháza 1-5 (0-1)

Geszteréd, 50 néző, v.: Knobloch S. Geszteréd: Papp T. – Orsó G., Horváth L., Horváth Sz., Orosz G., Kiss L., Koncz Cs., Dobos D., Lovas J., Marozsán G., Serbán D. Játékos-edző: Horváth László. Kálmánháza: Duleba S. – Baumgartner Á., Tóth Z., Varga L. (Csordás T.), Dávid G., Lipták M., Kotricz Z. (Kiss R.), Blága T., Nagy L., Korsoveczki M., Halastyák Á. Játékos-edző: Kotricz Zoltán. Gól: Serbán D., illetve Halastyák Á. 4, Kotricz Z. Ifi: 2-5.

Horváth László: – Ebben jelenleg ennyi volt. Csináljuk tovább, a héten lesznek még változások. További sok sikert a Kálmánházának.

Kotricz Zoltán: – Nagyon foghíjasan érkeztünk, a rengeteg hiányzó ellenére a célunkat sikerült elérni. Nehezen jött a megnyugtató második gól. Az első félidőben egy szervezetten jól visszaálló ellenféllel találkoztunk, ahol nehéz volt rést találni. A második félidőben a második gól után egyre több lehetőségünk adódott és ebből párat sikerült is értékesíteni. Halastyák Ádámnak külön gratulálok a négy góljához. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez. További sok sikert a hazai csapatnak.

Nyírlugos-Tiszavasvári 2-1 (2-0)

Nyírlugos, 100 néző, v.: Oláh G. Nyírlugos: Sinka Á. – Kavalecz B., Pénzes Á., Szakály R. (Lukács L.), Sveda T., Balogh L. (Illyés D.), Vass R., Sinka M., Juhász I., Csákányos T., Holló Zs. Edző: Kavalecz Béla. Tiszavasvári: Jónás M. – Czifra L. (Gyurján R.), Mészáros T., Czifra Á. (Lengyel Á.), Bakos T., Balogh R., Szolyka G., Ésik Z., Mátyási P., Szőnyi R. (Lakatos D.), Bolgár D. Edző: Szabó Zoltán. Gól: Vass R. 2, illetve Szolyka G. Ifi: 2-6.

Kavalecz Béla: – Gratulálok a fiúknak, megérdemelten tartottuk itthon a három pontot, korrekt játékvezetés mellett.

Szabó Zoltán: – Elkészült a nyírlugosi pálya? A mi játékunknál már csak a színpad volt rosszabb! Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez, további sok sikert nekik.

Rakamaz-Nagykálló 2-2 (1-1)

Rakamaz, 120 néző, v.: Valu T. Rakamaz: Simkó M. – Pásztor B., Kántor Zs., Galambosi K., Marozsán D., Dencs Á., Parádi B., Tudja D., Ludas E., Heidrich M. (Galambos Zs.), Huncsik Á. Edző: Madalina György. Nagykálló: Pekk J. – Lakatos J., Mondok D., Málik J. (Bakó V.), Marozsán M., Sipos B., Árki A., Simon I., Puluczkai P., Marinka Á., Nagy Zs. Edző: Homann Richárd. Gól: Marozsán D. 2, illetve Nagy Zs. (11-esből), Sipos B. Ifi: 6-0. Kiállítva: Parádi B.

Madalina György: – Már az ötödik percben vezetést szerzett a vendégcsapat, ami után büntetőt hibáztunk, de sikerült még az első félidőbe kiegyenlíteni. A második félidőben megszereztük a vezetést, amit az ellenfelünk a hosszabbításba büntetőből egalizált. Bántó, hogy a kilencvenkettedik percben elhullajtottunk két pontot, de nem ez döntött hanem az, hogy az első félidőben ordító helyzeteket hagytunk ki. Nagyszerűen játszottunk, jól küzdöttek a srácok.

Homann Richárd: – Nem véletlenül szerettük volna elhalasztani a mérkőzést… Nem néztünk ki jól a héten, de abszolút nem szeretnék erre fogni semmit. Aki ma a keretben volt, annak maximálisan gratulálok, értékes pontot szereztünk.

Szabadnapos: Apagy, Tiszalök.