A futsal NB I. tizenkilencedik fordulójának – hétfő éjszakai – mérkőzésén az A Stúdió-Nyíregyháza a sereghajtó ELTE-BEAC otthonában lépett pályára.

Szabolcsi Máté – a hajrában – kritikus pillanatokban mindent védett Fotó: Trifonov Éva

Na, akkor még egyszer… A nyíregyháziak két új brazil szerzeményének bemutatkozása – szó szerint – megcsúszott az előző körben, amikor a csarnok beázása miatt negyvennégy másodperc elteltével félbeszakadt az Újpest elleni parti. Caique és Maneca tehát istenigazából ezúttal debütált, mégpedig győztes meccsen.

Ráadásul Maneca mindjárt első gólját is megszerezte a bajnokságban, míg az első félidőt követően még hátrányban lévő vendégek a szünet után fordítva csikarták ki a három pontot. Az utolsó két percben – 3-4-es állásnál – a hazaiak mindent feltettek egy lapra, öt a négy ellen rohamoztak, de Szabolcsi Máté mindent védett.

Futsal NB I.: 19. forduló

ELTE-BEAC–A Stúdió-Nyíregyháza 3–4 (2–1)

Budapest, v.: Zimonyi P., Fehérvári P. Nyíregyháza: Szabolcsi M. – Kovács R., Kovács E., Ladányi D., Lakatos L. Csere: Petró M., Hegyes B., Caique, Varga D., Hegedüs Cs., Gyügyei Z., Bagdi R., Maneca.  Edző: Lovas Norbert. Gól: Gémesi Á., Boros R., Kiss G., lletve Lakatos L., Maneca, Kovács E., Kovács R.

További eredmények: DEAC–Berettyóújfalu 4–4 (0–0), Kecskemét–Veszprém 3–2 (1–1), Rubeola–Magyar Futsal Akadémia 5–4 (2–3), Újpest-Haladás 0-2 (0-1).

A bajnokság állása: 1. Haladás 35 pont, 2. Veszprém 44, 3, Kecskemét 42, 4. Berettyóújfalu 40, 5. Aramis 38, 6. DEAC 36, 7. Újpest 23, 8. A Stúdió-Nyíregyháza 18, 9. Magyar Futsal Akadémia 15, 10. Nyírbátor 11 (45-91), 11. Rubeola 11 (40-95), 12. ELTE-BEAC 4