A futsal Magyar Kupa második fordulójában az élvonalbeli Nyírbátor az NB II. Keleti csoport második helyezettje, a Tiszaföldvár otthonában lépett pályára.

A nyírbátori csapat váratlan vereséggel búcsúzott a kupasotozattól Fotó: tudósítónktól

A vendégek hamar vezetést szereztek, majd a találkozó 15. percében váratlanul egyenlítettek a hazaiak, akik a folytatásban masszívan tartották magukat. Mert bár az első félidő hajrájában zsinórban három gólt rúgott a bátori együttes, ez sem törte meg a házigazdát, amely a szünet után pillanatok alatt minimálisra csökkentette hátrányát (3-4), sőt a meccs utolsó periódusában fordított – meglepetésre kiharcolva a továbbjutást.

Futsal: Magyar Kupa, 2. forduló

Tiszaföldvár–Nyírbátor 5–4 (1–4)

Tiszaföldvár, v.: Zimonyi P., Urgyán A. Nyírbátor: Tóth K. – Faragó L., Szentes B., Hadházi S., Csoma A. Csere: Opre R., Szucsányi S., Szabó S., Kerekes M., Mizsei Z., Molnár R., Rácz M., Orosz D., Kása B. Edző: Baksa Csaba. Gól: Szabó T. 2, Benedek Zs., Balanescu, Juhász Zs., illetve Kerekes M., Szabó S., Csoma A., Hadházi S.

Korábban játszották:

Nyírség FC–Berettyóújfalu 3–11 (2–6)

Újfehértó, v.: Futó T., Sántha P. Nyírség: Budaházi M. – Budaházi L., Domokos M., Pekk T., Tóth Á. Csere: Tóth E., Balla J., Tóth Cs., Nagy P. Edző: Kósa Márk. Gól: Tóth Á. 3, illetve Iszák D. 3, Szabó P. 2, Erdei Sz. 2, Rafinha, Takács Z., Nagy D., Erdei K.

Levelek–Kistarcsa 10–4 (6–2)

Levelek, v.: Szabó F., Juhász D. Levelek: Baráth B. – Kristófi S., Madzin I., Kovács I., Hadházi D. Csere: Hengsperger A., Illés A., Ádám D., Csatári E., Szabó D., Gebri Gy., Jóni M. Edző: Szabó Dávid. Gól: Kristófi S. 3, Madzin I. 2, Ádám D. 2, Kovács I., Hadházi D., Illés A., illetve Puskás B., Molnár M., Gebri Gy. (öngól), Gellérfi S.