Hétfő késő este rendezték a futsal NB III. regionális bajnokság negyedik fordulóját: mint arról korábban beszámoltunk a Demecser vereséget szenvedett Mádon, míg a Sonkád késő este – a csengeri sportcsarnokban – fogadta nyíradonyi ellenfelét.

A sárga mezes sonkádi csapat sikeresen búvölte a labdát Fotó: Lőrincz Zsolt

A sonkádi csapat annyiból esélyesebbnek számított, hogy már nyert egy mérkőzést, miközben a LEON SE eleddig csupán egy pontot szerzett. A második félidő 26. perciéig biztosnak tűnt a sonkádi siker, 4-0-s vezetés után azonban zsinórban háromszor betalált a látogató, mígnem az utolsó pillanatokban Lyáh Artúr gólja döntött. Noha még szűkített a különbségen a LEON, a Homoki-legényság kicsikarta a győzelmet – a másodikat az idény során.

Az ugyancsak a forduló programját képező Levelek–Gesztely találkozót december 23-án játsszák.

Futsal: NB III., regionális bajnokság: 4. forduló

Sonkád–LEON SE 5–4 (3–0)

Csenger, v.: Oláh G., Makszim G. Sonkád: Kánya G. – Botos Á., Fejes P., Fejes M., Fejes D. Csere: Geiger E., Lyáh A., Kacsó R., Gál R., Dolináj P., Rozman S., Barta K. Edző: Homoki Endre. Gól: Rozman S. 2, Barta K., Fejes D., Lyáh A., illetve Győri J., Dobi K., Török P., Ungvári G.

Korábban játszották:

Mád–Demecseri Kinizsi 7–5 (4–2)

Mád, v.: Nagy L., dr. Vigh T. Demecser: Bernáth R. – Szabó M., Szabó Cs., Mozga Gy., Gombkötő S. Csere: Erdős Z. Edző: Bernáth Richárd. Gól: Spéder B. 2, Pajger B. 2, Beör B., Margitai Á., Szűcs Á., illetve Szabó Cs. 2, Mozga Gy., Erdős Z., Szabó M.

A bajnokság állása: 1. Gesztely 9 pont (32–16), 2. Csenger-Beregvidék 9 (16–9), 3. Levelek 6 (15–12), 4. Sonkád 6 (24–23), 5. Mád 3, 6. LEON SE 1 (17–24), 7. Demecser 1 (12–21)