A futsal NB I. tizenötödik fordulójának – hétfő esti – összecsapásán az A Stúdió-Futsal Nyíregyháza együttese az Aramis otthonában lépett pályára.

Az Aramis öt alkalomal fel tudta törni a nyíregyházi csapat védelmét Fotó: Trifonov Éva

Erőltetett menetet diktálnak az NB I-es csapatok számára, mindez kiváltképp igaz a nyírségi brigádra, amely sorozatban a bajnokság krémjét alkotó riválisokkal játszik: a Berettyóújfalu, illetve a Haladás után ezúttal a harmadik helyen nyomuló Aramis elleni mérkőzés adta fel számára a leckét. Bekezdtek a hazaiak, akik mindjárt a második percben vezetést szereztek, sőt, hamar tovább növelték előnyüket, amikor az első félidő derekán – tetszetős támadás látványos befejezéseként – Ladányi Dávid szépített. Akárhogy is fáj, kisvártatva visszaállt a két „fás” különbség, miközben a budaörsiek büntetőt hibáztak. A szünet után hiába küzdött szívósan a Stúdió, ismét az Aramis talált be (4-1), amivel gyakorlatilag lezárta a kisé feszült hangulatú meccset – mert bár mindkét oldalon született még gól, plusz Hegyes Benjámin kivédett egy újabb, az ellenfélnek járó büntetőt, a vendéglátók győzelmét nem sikerült megakadályozni.

Futsal NB I.: 15. forduló

Aramis–A Stúdió-Futsal Nyíregyháza 5–3 (3–1)

Budaörs, v.: Wittner, Ibriksz. Nyíregyháza: Hegyes B. – Kovács G., Lakatos P., Kovács E., Lakatos L. Csere: Szabolcsi M., Petró M., Gyulai J., Ladányi D., Varga D., Krajnyák Zs., Gyügyei Z., Pataki I., Bagdi R. Edző: Lovas Norbert. Gól: Sámson Z., Horváth Sz., Fekete O., Kövesdi Zs., Gáspár B., illetve Ladányi D., Lakatos P., Sámson Z, (öngól). Kiállítva: Lakatos P. (39. perc)

További eredmények: Újpest–Veszprém 3–6 (1–4), Haladás–Berettyóújfalu 6–2 (3–2), DEAC–Rubeola 7–0 (1–0). Korábban játszották: Nyírbátor–Magyar Futsal Akadémia 5–6 (3–3)

A bajnokság állása: 1. Veszprém 37 pont, 2. Haladás 35, 3. Aramis 34, 4. DEAC 31, 5. Berettyóújfalu 30, 6. Kecskemét 29, 7. Újpest 20, 8. A Stúdió-Nyíregyháza 15, 9. Magyar Futsal Akadémia 12, 10. Nyírbátor 7, 11. Rubeola 5, 12. ELTE-BEAC 4