Az NB III. Keleti csoport huszadik, tavaszi előrehozott fordulójában a Sényő-Carnifex, akárcsak a Kisvárda Master Good II. idegenben zárta idei bajnoki szereplését.

A kék mezes sényői csapat kitett magáért esélyesebb ellenfele otthonában Fotó: Steványik András

A sényőiek a nyitókörben, majd a Magyar Kupában is vereséget szenvedtek a Putnoktól, amely időközben nagy menetelést bemutatva a tabella második helyére tornázta fel magát. A borsodiak egyetlen vereséget szenvedtek eddig saját otthonukban, szóval minden mellettük szólt, ráadásul balszerencsésen indult a meccs a szabolcsiak számára: negyedóra sem telt el, amikor Kapacina Kevin cserére kényszerült. Borúra derű: közel félóra gyürkőzés után Orosz Máté beadását követően Kapacina Valer fejesgóllal szerzett vezetést (0-1), sőt, még a szünet előtt Márton András tovább növelte az előnyt.

Miként az borítékolható volt, a házigazda igyekezett megnyomni a folytatást, a látogatók azonban bírták a strapát, mígnem a hajrához közeledve szépített a Putnok. Így a mérkőzés utolsó szakasza melegnek ígérkezett: mindkét oldalon megdöngették a kapuvasat, de lassan leketyegtek a percek, a Sényő pedig kiharcolta a győzelmet – bravúros sikerrel búcsúztatva az esztendőt.

Ugyanakkor a Kisvárda Master Good II. döntetlent játszott az Eger vendégeként.

NB III., Keleti csoport: 20. forduló

Putnok–Sényő-Carnifex 1–2 (0–2)

Putnok, 83 néző, v.: Szigetvári. Sényő: Szondi L. – Klepács K., Márton A., Fenyőfalvi D., Jócsák D., Kapcina K. (Toldi A., Nagy Z.), Schmidt P., Sztankó D., Kapacina V., Vámos M. (Barta G.), Orosz M. Edző: Imrő László, Fiumei Viktor. Gól: Buda P. (75.), illetve Kapacina V. (27.), Márton A. (46)

Imrő László: – Putnokon még soha nem vesztettünk, ezen most sem változtattunk! Így ezzel a szép győzelemmel és három ponttal kezdtük a tavaszi idényt.

Eger–Kisvárda Master Good II. 1–1 (1–0)

Eger, 100 néző v.: Nagy N. Kisvárda II.: Odincov – Czérna (Szirota, 86.), Králik P., Rubus, Sikorszki – Szőr, N. Ponomarenko (Kirjuhin, 68.) – Honcsar, Nagy M. K., Heles (Puporka, 58.) – Ilievszki. Edző: Gerliczki Máté.

Gólszerző: Jónyer (1–0) a 8., Szőr (1–1) a 72. percben