A futsal NB I. tizenkettedik fordulójában a Nyírbátor – péntek este – a Kecskemét elleni hazai mérkőzéssel folytatta bajnoki szereplését.

Bár a zöld mezes bátori csapat is veszélyeztetett, a vereséget nem tudta elkerülni Fotó: tudósítónktól

A vendégek a felsőházi rájátszást érő ötödik helyet igyekeztek „megvédeni”, míg a házigazdák a bravúr reményében feszültek neki a feladatnak: az eddig történtek alapján ugyanis nyugodt szívvel kijelenthető, előzetesen nem nekik állt a meccs… Mindennek dacára sokáig masszívan ellenállt a Bátor, az első félidő hajrájában viszont három gólt is berámolt a Kecskemét, amely innentől – noha sikerült szépíteni – nyeregben érezhette magát.

A koreográfia a szünet után sem változott, a hírös városiak tovább növelték előnyüket, érvényesítve a papírformát biztosan nyertek.

Futsal NB I.: 12. forduló

Nyírbátor SC–Kecskemét 2–6 (1–3)

Nyírbátor, 144 néző, v.: Szűcs L., Forgács K. Nyírbátor: Opre R. – Faragó L., Szentes B., Kerekes M., Csoma A. Csere: Tóth K., Nagy Zs., Rácz M., Szabó S., Molnár R., Szucsányi S., Mizsei M., Hadházi S., Orosz D. Edző: Baksa Csaba. Gól: Szentes B. 2, illetve Ristic, Szucsányi S. (öngól), Hadnagy I., Bíró A., Milovac, Nyerges A.

További eredmények: Berettyóújfalu–Aramis 6–8 (3–5), A Stúdió-Nyíregyháza–Magyar Futsal Akadémia 4–1 (0–0), Újpest–Rubeola 6–4 (3–2), ELTE-BEAC–DEAC 1–7 (0–4), Haladás–Veszprém 5–0 (2–0)

A bajnokság állása: 1. Aramis 31 pont, 2. Veszprém 31, 3. Berettyóújfalu 30, 4. Haladás 29, 5. Kecskemét 26, 6. DEAC 25, 7. Újpest 20, 8. A Stúdió Nyíregyháza 12, 9. Magyar Futsal Akadémia 9, 10. Nyírbátor 7, 11. Rubeola 5, 12. ELTE-BEAC 1