Az NB III. Keleti csoport tizenkilencedik fordulójában a Sényő-Carnifex, akárcsak a Kisvárda Master Good II. idegenben folytatta bajnoki szereplését.

A kék mezes sényői együttes hiába próbálkozott, ezúttal sem járt szerencsével a Tiszafüred otthonában Fotó: Steványik Gergely

Nemes feladat várt a sényőiekre, akik még soha nem tudtak nyerni a masszív középcsapatnak számító Tiszafüred otthonában. Félóráig jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a felek, mígnem – minden előzmény nélkül, egy balról belőtt labdát követően – vezetést szerzett a házigazda. Kisvártatva a kapuvas mentette meg újabb góltól a szabolcsiakat, akik az első félidőben nem találtak „fogást” ellenfelükön. A szünetben hármat cseréltek a vendégek, akik továbbra is hiába próbálkoztak, támadásaik elhaltak a füredi térfélen. Mindazonáltal a hazaiak nagyon ráültek az eredményre, amire ráfáztak: a tesó, Valer postázta labdát Kapacina Kevin fejelte a kapuba – egyenlítve. A 90. percben nagy lehetőséghez jutott a Sényő, amely tizenegyest végezhetett el, de Kapacina Valer lövését a kapus hárította. És a hosszabbításban jött az igazi hidegzuhany: a Tiszafüred bepréselte a győztes gólt (2-1). Pedig talán még soha nem adódott ekkora sansz megtörni az „átkot”, ehhez képest pont nélkül maradtak a látogatók…

Ugyanakkor a Kisvárda II. bravúros sikert aratott a Hajdúszoboszló vendégeként.

NB III., Keleti csoport: 19. forduló

Tiszafüred–Sényő-Carnifex 2–1 (1–0)

Tiszafüred, 304 néző, v.: Kovács T. Sényő: Szondi L. – Klepács K., Márton A., Fenyőfalvi D., Jócsák D. (Orosz M., a szünetben), Toldi A. (Kapacina K., a szünetben), Farkas M., Schmidt P., Sztankó D. (Fabu M., a szünetben), Kapacina V., Vámos M. (Barta G.). Edző: Imrő László, Fiumei Viktor. Gól: Fehér Zs. (32.), Barna V. (93.), illetve Kapacina K. (79.)

Imrő László: – Sikeresen megvertük magunkat a második félidőben. Senkit, de tényleg senkit nem szeretnék megsérteni, ezért mást nem mondok…

Hajdúszoboszló–Kisvárda Master Good II. 1–2 (1–2)

Hajdúszoboszló, v.: Vinter B. Kisvárda II.: Odincov – Czérna, Králik P., Rubus, Sikorszki – Honcsar, Szőr – Simon M. (Bokor M., 87.), Ponomarenko (Kirjuhin, 70.), Heles (Szirota, 91.) – Nagy M. K. Edző: Gerliczki Máté.

Gólszerző: Karika (1–0) a 17., Czérna (11-esből, 1–1) a 38, Honcsar (1–2) a 45. percben