A futsal NB II. Keleti csoport tizedik fordulójában hétfő éjszaka a Maglód – monori – otthonában lépett pályára a Nyírség együttese.

Az új kapus, Poór László ezúttal debütál a Nyírség csapatában Fotó: tudósítónktól

A tabellán negyedik hazaiak számítottak a találkozó egyértelmű esélyesének, mindazonáltal – a csupán a sereghajtó miskolci egyetemistákat megelőző – vendégek nem a szimpatikus vesztes szerepét kívánták eljátszani. A nyírségi csapatban új kapus, Poór László debütált, méghozzá egy meglehetősen izgalmas mérkőzésen. Ami ebben a sportágban nagyon ritka, az első félidőben nem született gól, majd sokáig a folytatásban sem: a 30. percben még 0–0 volt az állás, mígnem a Maglód fokozatosan megtörte a mindaddig nagyot küzdő látogatók ellenállását, érvényesítve a papírformát.

Futsal: NB II., Keleti csoport, 8. forduló

Maglód–Nyírség FC 4–0 (0–0)

Monor, v.: Kovács G., Strehó. Nyírség: Budaházi M. – Tóth E., Budaházi L., Lakatos T., Pekk T. Csere: Poór L., Boda B., Haller R., Kósa M., Kótai D., Tóth Á. Edző: Szabó Dávid. Gól: Seregy T. 2, Vékei S., Érsek N.

Korábban játszották:

Csenger–Gyöngyös 8–5 (4–1)

Csenger, v.: Balla L., Sántha P. Csenger: Makay Z. – Mándi L., Csorvási Á., Gaál K., Bakó T. Csere: Cséle M., Nyéki K., Barcsay M., Fejes J., Henkel M., Bence L., Balogh Á., Lengyel M., Bodó R., Zán B. Edző: Szilágyi Sándor. Gól: Lengyel M. 2, Bakót T. 2, Bodó R., Mándi L., Fejes J., Csorvási Á., illetve Titkó B. 2, Fekete V., Bartha B., Gulyás K.

Gyulaháza–Dunakeszi 10–4 (2–2)

Gyulaháza, v.: Szűcs L., Vilmányi S. Gyulaháza: Tóth B. – Illés G., Berec G., Kozma M., Bátyi L. Csere: Bunkóczi E., Köblös B., Csépke M., Újvári P. Edző: Bardi Gábor. Gól: Illés G. 4, Bunkóczi E. 2, Köblös B., Újvári P., Berec G., Bátyi L., illetve Milavecz K., Dénes M., Temesi N., Makk L.

További eredmények: Szeged–MEAFC 8–5 (3–3), Kistarcsa–Tiszaföldvár 6–4 (2–1).

A bajnokság állása: 1. Tiszaföldvár 21 pont, 2. Csenger 21, 3. Maglód 18, 4. Kincsem Futsal 17, 5. Szeged 15, 6. Kistarcsa 13, 7. Gyöngyös 12, 8. Gyulaháza 9, 9. Dunakeszi 8,  10. Nyírség 6, 11. MEAFC 4