Az NB III. Keleti csoport tizenhatodik fordulójában a Sényő-Carnifex vasárnap délelőtt idegenben folytatta bajnoki szereplését, míg a Kisvárda Master Good II. hazai pályán lépett színre délután.

A kék mezes sényői csapat sokáig jól tartotta magát, a második félidőben viszont elsöntötte a mérkőzést a DVSC II. Fotó: tudósítonktól

Emberes feladatot osztottak vasárnap délelőtt a sényői csapatra, amely a saját otthonában kifejezetten jól muzsikáló „kis Loki” ellen próbálta kivágni a rezet. Éppenséggel a debreceniekhez sem nyerni jártak mostanság a szabolcsiak, akik tavasszal például 5-1-re kaptak ki – ezúttal viszont kissé másként „írták” a meccs forgatókönyvét. Legalábbis egy ideig… Olyannyira, hogy a jó iramú első félidőben Kapacina Valer látványos szabadrúgással szerzett vezetést a látogatónak: bal lábbal kilőve a bal alsó sarkot (0–1). Az előny viszont nem tartott ki a szünetig, a hazaiak büntetőből egyenlítettek.

A folytatást igyekezett megnyomni a DVSC II., amely a csereként bevetett Bökönyi Adrián góljával fordított, erre reagálva a sényői stáb pályára küldte a súlyos sérülés után visszatért, az őszi idényben először szereplő Vámos Márkot. Mindhiába, az élvonalbeli klub tartalék együttese tovább növelte előnyét, ezzel együtt nem dőlt el a mérkőzés, mert – az ugyancsak a kispadról érkezett – Toldi András első labdaérintéséből szépített. Mielőtt azonban felcsillant volna a remény, egy újabb cserejátékos, Baráth Péter visszaállította a két „fás” különbséget, sőt, a hajrában a kegyelemdöfést is megadta a házigazda.

NB III., Keleti csoport: 16. forduló

DVSC II.–Sényő-Carnifex 5–2 (1–1)

Debecen, 152 néző, v. Kovács T. Sényő: Szondi L. – Bodó G., Klepács K., Márton A., Kapcina K., Jócsák D. (Fabu M.), Farkas M. (Toldi A.), Matyi Z. (Sztankó D.), Schmidt P., Barta G. (Vámos M.), Kapacina V. Edző: Imrő László, Fiumei Viktor. Gól: Loukili (39. – 11-esből, 69.), Bökönyi A. (60.), Baráth P. (79.), Rácz B. (91.), illetve Kapacina V. (33.), Toldi A. (77.)

Imrő László: – Az első félidőben az előttünk adódó lehetőségek töredékét használtuk ki, ez sajnos nem fér bele. Kapott góljainkat óriási egyéni hibák előzték meg, ez sem fér bele. Az első félidei játékunk nem ezt mutatta, de a „visszajátszók” eldöntötték a mérkőzést!

Kisvárda Master Good II.–Körösladány 1–1 (1–0)

Kisvárda, 150 néző v.: Urbán E. Kisvárda II.: Perehanec – Czérna, Avetiszjan, Rubus, Sikorszki – Kirjuhin (Ponomarenko, 59.), Szőr – Hricu (Simon M., 65.), Honcsar, Heles (Puporka, 79.) – Nagy M. K. Edző: Gerliczki Máté.

Gólszerző: Malkócs (0–1) a 48., Szőr (1–1) a 60. percben.

Gerliczki Máté: – Nagyon örülök, hogy ennyire jó volt a hozzáállás. Mindenképpen azt kell kiemelni, hogy most egy pontot nyertünk és nem kettőt veszítettünk. Tíz emberrel is eltüntettük bizonyos szituációkban az emberhátrányunkat, és szerettük volna megnyerni a mérkőzést, amire meg is volt a lehetőség. Ez az egy pont egy jó kiindulópont lehet a hátralévő négy mérkőzésre.