Az NB I. hetedik fordulójában – péntek késő este – az Újpest vendégeként lépett pályára az A Stúdió-Futsal Nyíregyháza együttese.

Lakatos László vezetést szerzett az első félidőben, a folytatásban viszont felülkerekedett az Újpest Fotó: Trifonov Éva

A fővárosiak eleddig hét, a nyírségiek hat pontot szereztek, így papíron közel egyforma képességű csapatok „nyúzták” egymást az éjszakában. A lilák a távozott két brazil légiós nélkül, immár színmagyar kerettel törték magukat, ami esélyt kínált a vendégeknek, akik az első félidőben éltek is a lehetőséggel, fegyelmezett játékkal tartották magukat. Sőt, a szünet után Ladányi Dávid látványos kapáslövésével másodszor is vezetéshez juttatta övéit, a folytatásban viszont egyenlített az Újpest, majd fél perc alatt szerzett két újabb góllal fordított. Kisvártatva már három „fával” húzott a házigazda, és innen  nem engedte ki kezéből a győzelmet. Pedig több volt ebben a meccsben…

Futsal NB I.: 7. forduló

Újpest–A Stúdió-Futsal Nyíregyháza 5–2 (1–1)

UTE Labdarúgó Akadémia, v.: Hartung, Muhari. Nyíregyháza: Szabolcsi M. – Ladányi D., Varga D., Krajnyák Zs., Gyügyei Z. Csere: Petró M., Hegyes B., Gyulai J., Kovács R., Kovács G., Lakatos P., Kovács E., Lakatos L., Pataki I. Edző: Lovas Norbert. Gól: Suscsák M. 2, Harnisch Á., Klacsák B., Horváth B., illetve Lakatos L., Ladányi D.

Korábban játszották:

Nyírbátor SC–Haladás 0–7 (0–3)

Nyírbátor, 189 néző, v.: Szűcs L., Szabó F. Nyírbátor: Opre R. – Szabó S., Szentes B., Hadházi S., Csoma A. Csere: Tóth K., Nagy Zs., Faragó L., Kerekes M., Rácz M., Molnár R., Lakatos L., Makai L., Lakatos L. Edző: Baksa Csaba. Haladás: Alasztics – Longo, Nagy K., Dróth Z., Vatamaniuc. Csere: Gyimesi M., Kovács M., Szamás Z., Knizs, Hajmási M., Diniz, Sipos G., Fehér D., Rutai B. Edző: Calvo Rodriguez. Gól: Dróth Z. 2, Hajmási M., Fehér D. Diniz, Kovács M., Vatamaniuc

További eredmények: Rubeola–Veszprém 1–3 (1–2), Aramis–Kecskemét 1–1 (1–0). A DEAC–Magyar Futsal Akadémia és az ELTE-BEAC–Berettyóújfalu mérkőzést október 17-én rendezik.

A bajnokság állása: 1. Veszprém 19 pont, 2. Aramis 16, 3. Berettyóújfalu 15, 4. Kecskemét 14, 5. Haladás 13, 6. DEAC 11, 7. Újpest 10, 8. A Stúdió Nyíregyháza 6, 9. Magyar Futsal Akadémia 6, 10. Nyírbátor 3, 11. ELTE-BEAC 1, 12. Rubeola 1