A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság hetedik fordulójában négy mérkőzést játszottak vasárnap.

Test test elleni küzdelem, szoros meccset vívott a sárga mezes ibrányi csapat a Tarpával Fotó: ifj. Kulcsár Béla

Nyír-Wetland megyei I. osztály: 7. forduló

Ibrány–Tarpa 0–0

Ibrány, 103 néző, v.: Sípos A. Ibrány: Tóth N. – Bégányi B., Mező P., Molnár Z., Kállai G., Kiss P. (Pápa S.), Nagy E., Szikszay S. (Nagy D.), Buka B., Kecskeméti P. (Horváth N.), Zubora T. Edző: Kató István. Tarpa: Zenikov – Zajka, Dolináj P., Kobály M. (Kucsinszki), Bodan (Barta K.), Hilka, Romancsuk, Kofel, Herman, Savkin (Prihoda), Lovincsuk. Edző: Bubis Iván. Kiállítva: Kofel (76. perc).

Kató István: – Küzdelmes mérkőzésen a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, a mezőnyben gyűrte egymást a két csapat, így az eredmény igazságosnak mondható.

Bubis Iván: – Az egész mérkőzésen mezőnyfölényben fociztunk, sajnos nem tudtunk eljutni igazi helyzetig, ami annyira bizonyult elegendőnek, hogy idegenből elvittünk egy pontot.

Balkány–Nyírbátor 3–3 (1–0)

Szakoly, 100 néző, v.: Szilágyi Cs. Balkány: Kanócz B. – Fedor T., Haller R., Tóth E. (Vasas T.), Selymes T., Tőkés T, Németi M., Pallai B., Kertész M. (Újvári G.), Kerecsen J., Mányi B. Edző: Mirgai László. Nyírbátor: Kiss B. – Nógrádi S. (Nagy T.), Szabó M., Hegedűs T., Kovács G., Seres P. (Sitku Á.), Varga B., Lukács T. (Czerula Zs.), Danó M. (Pálvölgyi B.), Bakó T. (Erdei Z.), Török I. Játékos-edző: Erdei Zoltán. Gól: Kerecsen J. 2 (egyet 11-esből), Vasas T.,  illetve Török I. 2 (egyet 11-esből), Németi M. (öngól). Kiállítva: Kovács G.

Mirgai László: – Az első félidőben nagyszerűen futballoztunk, az ellenfélnek helyzetet sem engedtünk, kettő null talán fiatal játékosaink elhitték, hogy megvan a meccs. A folytatásban a semmiből kaptunk két gólt, megzavarodtunk, bejöttek a magas bátori játékosok, ezt kihasználva, nagy bedobással veszélyeztettek, amiből összehoztunk egy öngólt. A hosszabbítás utolsó pillanataiban sikerült egyenlíteni, azt gondolom, egyik fél sem lehet elégedett az egy-egy ponttal, mert mindkét csapatnak megvolt az esélye a győzelemre. Győzelemmel szerettük volna elnök úrat és feleségét köszönteni, ez elmaradt, de nagyon sok boldogságot kíván nekik az egész csapat!

Erdei Zoltán: – Számomra az első félidei játékunk értékelhetetlen volt, a másodikban viszont – az emberhátrány dacára – akarásban és játékban is az ellenfél fölé tudtunk kerekedni. Ezzel a hozzáállással meg tudtuk fordítani a mérkőzést. Sajnos, saját bőrünkön tapasztalhattuk, hogy egy meccs addig tart, amíg a bíró le nem fújja.

Kállósemjén–Nagyhalász 4–2 (2–1)

Kállósemjén, 329 néző, v.: Vitkai. Kállósemjén: Ovszijenko – Szabó I. (Bodnár L.), Kornutjak (Lakatos L.), Pekk T., Marozsán (Vass), Törtei (Docsa), Hamza, Danó, Lakatos B., Fodor A., Gömze (Gyulai). Játékos-edző: Ovszijenko Volodimir. Nagyhalász: Kőrösi N. – Varga B., Tóth L., Tanyi A., Mészáros T. (Bajusz M.), Kató I., Kölcsi A. (Dócs D.), Babják Cs. (Kerekes B.), Simon D., Borbély M., Oláh L. Edző: Nagy Lajos. Gól: Hamza 2, Danó, Gyulai, illetve Kölcsi A., Oláh L. Ifi: 0-3

Gáll László egyesületi elnök: – Gratulálok a csapatnak, ez a hozzáállás számomra már elfogadható, viszont akadtak hibák, amiket a következő meccsig szerintem ki fogunk tudni javítani. Külön örülök, a sérülésből felépült Gyulai József sikeres visszatérésének. Köszönjük szépen a magas színvonalú biztatást szurkolóinktól.

Nagy Lajos: – Sikerült szoros, jó meccset játszanunk, emelt fővel vonulhattunk le a semjéni katlanból. Nem volt ez rossz, de a jó sem itt kezdődik. Gratulálunk az ificsapatunk újabb győzelméhez.

Nyírbéltek–Kemecse 3–2 (0–2)

Nyírbéltek, 57 néző, v.: Kosztyu J. Nyírbéltek: Ritli – Ricsei F., Bákai B. (Kerekes M.), Boldizsár E. (Sárga B.), Szabó S., Jónucz D., Gyarmati S., Hóhágyi A., Orosz E., Szabó Á., Fleisz Zs. (Nemes Z.). Edző: Körmös Miklós. Kemecse: Kopasz J. – Kovács I. (Hokk Á.), Sándor D., Törő D. (Csáki P.), Majoros Á., Ádám D., Szaffián Sz., Szilágyi D. (Hadházi D.), Balogh G., Phrakonkham (Bárdos A.), Hokk B. (Szűcs F.). Edző: Resán Attila. Gól: Orosz E., Jónucz D., Szabó Á., illetve .Ádám D., Hokk B.

Körmös Miklós: – Az első félidőt átaludtuk, igaz, rögtön a kezdés után gólt kaptunk, ami megzavarta a csapatot, majd a szünet előtt még nagyobb hátrányba kerültünk. A szünetben tudtuk rendezni a sorokat, és úgy érzem, a második félidőben mutatott játékkal megérdemelten fordítottunk. Gratulálok a srácoknak és további sok sikert a Kemecsének!

Resán Attila: – Hoztunk mindent, de így is kevés volt.