A futsal NB II. Keleti csoport harmadik, hétfői fordulójában megyei összecsapást rendeztek: a mindkét eddigi mérkőzését megnyerő Csenger a Nyírséget fogadta, amely a nyitányon aratott sikere után legutóbbi fellépését elbukta.

Az utolsó pillanatokban dőlt el a megyei összecsapás Csengerben – a hazai csapat javára Fotó: tudósítónktól

A felek kiélezett, jó színvonalú, egyben izgalmas mérkőzést vívtak: az első, majd a második félidőben is vezettek a szatmáriak, a szívósan küzdő vendégek azonban mindkétszer egyenlítettek. A találkozó azonban tartogatott még egy csavart: az utolsó pillanatokban Bakó Tamás sújtott le, bepréselve a mindent eldöntő gólt – így a Csenger továbbra is hibátlan a bajnokságban. A házigazdák Balogh Aliznak ajánlják a győzelmet, aki a csapatkapitány, Balogh Árpád üjszülött kislánya.

A Gyulaháza ezúttal szabadnapos volt.

Futsal: NB II., Keleti csoport, 3. forduló

Csenger–Nyírség FC 3–2 (1–1)

Csenger, 120 néző, v.: Balla L., Sántha P. Csenger: Makay Z. – Fejes J., Mándi L., Csorvási Á., Bakó T. Csere: Korompai M., Cséke M., Nyéki K., Oláj E., Bence L., Jónás G., Lengyel M., Bodó R., Zán B. Edző: Szilágyi Sándor. Nyírség: Budaházi M. – Tóth E., Molnár Sz., Farkas Gy., Agárdy N. Csere: Kupai Sz., Budaházi L., Haller R., Varga Z. Játékos-edző: Cservenyák Ádám. Gól: Csorvási Á., Lengyel M., Bakó T., illetve Farkas Gy., Agárdy N.

További eredmények: Tiszaföldvár–MEAFC 6–1 (3–0), Gyöngyös–Dunakeszi 4–2 (2–0), Szeged–Maglód 5–3 (2–0), Kistarcsa–Kincsem Futsal 3–3 (1–1). A Gyulaháza szabadnapos volt.

A bajnokság állása: 1. Csenger 9 pont, 2. Kistarcsa 7, 3. Kincsem 7, 4. Tiszaföldvár 3, 5. Gyöngyös 3, 6. Szeged 3, 7. Maglód 3, 8. Nyírség 3, 9. Dunakeszi 3, 10. Gyulaháza 0, 11. MEAFC 0.