A futsal NB I. harmadik, hétfő esti fordulójában pályára lépő A Stúdió-Nyíregyháza az utóbbi évek egyik meghatározó csapatát, a többszörös bajnok, az előző idényben ezüstérmet szerzett Berettyóújfalut fogadta.

A nyíregyházi csapat alulmaradt esélyesebb ellenfelével szemben Fotó: tudósítónktól

A felek eddig hajszálra azonosan teljesítettek, egy-egy vereséggel, illetve győzelemmel kezdték az idényt. Ez az újonc nyírségiek esetében dicséretesnek mondható, a hajdúságiak nyilván többre vágynak… Az esélyek a rutinosabb vendégek sikerét sejtették, mindazonáltal sokáig jól tartották magukat a házigazdák, akik az első félidőben – 0-2-es állásnál – Lakatos László góljával szépítettek. A bravúrnak számító pontszerzésre azonban nem volt esély, a szünet után a Berettyóújfalu jelentősen növelte előnyét, így biztosan nyert. Ebben most ennyi volt, lesz még sansz a jobb eredmény elérésére…

Futsal NB I.: 3. forduló

A Stúdió-Nyíregyháza–Berettyóújfalu 2–5 (1–2)

Continental Aréna, 350 néző, v.: Czene-Joó, Deme R. Nyíregyháza: Szabolcsi M. – Kovács R., Lakatos P., Kovács E., Lakatos L. Csere: Petró M., Ladányi D., Varga D., Krajnyák Zs., Kovács G., Pataki I., Gyügyei Z., Bagdi R. Edző: Lovas Norbert. Gól: Lakatos L., Kovács R., illetve Takács Z. 2, Szabó P., Rafinha, Nagy I.

További eredmények: Haladás–Magyar Futsal Akadémia 8–1 (4–1), Aramis–DEAC 4–3 (3–2), Újpest–Kecskemét 4–5 (1–2). Korábban játszották: Nyírbátor–Veszprém 1–4 (0–2).

A bajnokság állása: 1. Veszprém 9 pont (16–5), 2. Aramis 9 (14–5), 3. Kecskemét 7, 4. Berettyóújfalu 6, 5. DEAC 4 (12–7), 6. Haladás 4 (15–12), 7. Újpest 4 (12–10), 8. A Stúdió Nyíregyháza 3 (10–12), 9. Nyírbátor 3 (7–12) 10. Rubeola 0 (4–10), 11. ELTE-BEAC 0 (1–13), 12. Magyar Futsal Akadémia 0 (4–19).