A megyei másodosztály Nyírerdő csoport huszonötödik fordulójában hat mérkőzést rendeztek vasárnap.

Csúcsfirgalom a mezőladányi kaou előtt a Gergelyiugornya elleni mérkőzésen Fotó: Bakó Zoltán

Megyei II. osztály Nyírerdő csoport: 25. forduló

Nyírkarász–Záhony 2–4 (0–2)

Nyírjákó, 153 néző, v.: Tomori P. Nyírkarász: Molnár A. – Kántor F., Szegedi B., Farkas R., Bombera M. (Szabó K.),  Kézi B., Simon J., Nádasi I., Mocsár G., Ujj Gy., Ujj K. Edző: Molnár István. Záhony: Mucsicska – Zán P., Szabó M. (Mészáros T.), Sárkány G., Gombkötő S., Bara Cs., Karasz A., Angyal Á., Varga E. (Setét R.), Balogh S. (Gombkötő Z.), Lupcsa Cs. Játékos-edző: Gombkötő Sándor. Gól: Kézi B. 2, illetve Lupcsa Cs. 2, Gombkötő S., Setét R. Kiállítva: Mucsicska (47. perc). Ifi: 6-3

Molnár István: – Nem tudom elmarasztalni csapatomat, mert az eredmény fordítva is lehetett volna, de gratulálok a vendégeknek és további sok sikert nekik!

Gombkötő Sándor: – Először is gratulálni szeretnék annak az úriembernek, aki ezt a pályát hitelesítette és játékra alkalmasnak találta, mert szerintem csak fotón látta annak minőségét. A lajhár nem gyors állat, de az is kitörte volna rajta kezét, lábát… A mérkőzésről annyit, a két csapat becsülettel gyűrte egymást, amiből mi jöttünk ki győztesen. Mielőbbi gyógyulást kívánunk a sérülést szenvedett Bombera Mihálynak!

Szabolcsveresmart–Ajak 1–0 (0–0)

Szabolcsveresmart, 134 néző, v.: Papp F. Szabolcsveresmart: Bandor F. – ifj. Tóth T., Tóth G., Horváth R., Kantár K., Kovics D., Rostás Zs., Baksa Z., Deák B. (Horváth D.), Jónás S. (Győri J.), Tóth D. Edző: Tóth Tibor. Ajak: Leskovics A. – Markos J., Iski Á., Magyar D., Balogh Tamás, Balogh Tibor, Szopkó T., Harakály T., Homoki Cs., Magyar P., Czap L. Edző: Barati István. Gól: Tóth D. Ifi: 3-1

Tóth Tibor: – Igaz, hogy ennek az egy nullás győzelemnek van a legnagyobb értéke, de be kell vallanunk, a szezon leggyengébb játékát nyújtottuk. A győzelmet a héten születésnapját ünnepelt polgármester úrnak ajánljuk. Sok sikert a szimpatikus vendégeknek.

Barati István: – A bajnokság végéhez képest jó meccset játszottunk. Bőven megvoltak a helyzeteink, hogy jobb eredményt érjünk el, de kimaradtak, úgyhogy gratulálok a hazaiaknak.

Vaja–Jéke 3–3 (1–1)

Vaja, 80 néző, v.: Hegedűs Cs. Vaja: Vakarcs I. – Zakor M., Borsi D., Pálfi I., Bálint Cs., Lakatos I. (Repelik Á.), Sándor A., Zakor J., Simák B., Zakor G., Lakatos T. (Katona R.). Edző: Siska Attila. Jéke: Csucska M. – Szatmári M., Homoki P. (Németh T.), Végső Á., Borzák Zs. (Huszti Sz.), Farkas G., Huszti Cs., Kovács T., Végső Sz., Szabó B., Boda T. (Dankó F.). Edző: Dolhai Máté. Gól: Lakatos I., Sándor A. (11-esből), Katona R., illetve Szatmári M. 2, Szabó B. Ifi: 0-2.

Siska Attila: – Ez rettenetes volt! Az első félidő egy majális rendezett öregfiúk mérkőzésre hasonlított, a másodikban pedig negyvenöt perc alatt hatvanszor állt a játék… Gratulálok azoknak, akik végig bírták nézni.

Dolhai Máté: – A játékvezető befolyásolta a mérkőzést… Az ellenfél tizenegy fővel fejezte be a játékot. Mi megkaptuk a semmire az eltiltást jelentő ötödik lapot. Ha nekünk eddig így vezették volna a meccseket ,akkor ismét FairPlay díjat kapnánk. A játék folyamatosságát a sok sérülés miatt – négy kényszerű csere, ápolással) a második félidőben  – nem lehetett kivitelezni. Nagyon sokat állt a játék, több csere és gól, mindössze három perc hosszabbítás. Csapatom egyébként mindent megtett, dicséret illeti őket. A hosszabbításban is volt sanszunk, de nem tudtunk gólt szerezni. Azt viszont nem beszéltük át eléggé, hogy az ellenféllel nem kell gólt rugatni, tudnak maguktól is. A sorsunk megpecsételtetett, az utolsó fordulóban szép búcsúval szeretnénk lezárni az évet.

Tiszakanyár–Fényeslitke 1–2 (0–1)

Tiszakanyár, 81 néző, v.: Major O. Tiszakanyár: Kanyári G. – Orosi L., Feka A., Bodnár G., Csire G. (Dobrai D.), Feka L., Dócs Gábor (Szarvas G.), Pásztor A., Csépke Z. (Oláh J.), Dócs Gergő, Nagy Á. Játékos-edző: Bodnár Gábor. Fényeslitke: Juhász B. – Miskolczi G. (Toma J.), Szajarda, Kovács D., Gyüre Gergely, ifj. Nagy Z., Miskolczi Á., Nagy M., Takács R., Arnóczki Sz. (Nagy B.), Rusznák S. Edző: Nagy Zoltán. Gól: Feka L., illetve Takács R., Kovács D. Kiállítva: Rusznák S. Ifi: 2–3.

Bodnár Gábor: – Sajnos, amíg a helyzeteket nem tudjuk berúgni, addig semmi jóra nem számíthatunk. Gratulálunk az ellenfélnek.

Nagy Zoltán: – Teljesen megérdemelten hoztuk el a három pontot, amit csapatom nagyot küzdve, harminc percet emberhátrányban futballozva ért el. Ehhez csak gratulálni lehet, további sok sikert a hazaiaknak.

Pátroha–Újdombrád 4–1 (3–0)

Pátroha, 64 néző, v.: Takács A. Pátroha: Csáki T. – Kalu B., Varga R. (Bedő I.), Mozga Gy., Jenei I., Balogh I., Molnár V., Kovács D., Mohl D., Méhész B., Csépke M. Edző: Lusánszki László. Újdombrád: Nagy D. – Jóni G. (Lakatos Z.), Németh Sz., Kocsi M. (Mondok B.), ifj. Balla J., Sinka D. (Bálint Cs.), Balla K. (Bilecz J.), Tóth N., Ponczók T., Nagy R., Tóth Á. Edző: Balla János. Gól: Csépke M. 2, Jenei R., Balogh I., illetve Ponczók T. Ifi: 13-2.

Lusánszki László: – Gratulálok a csapatnak, végre láttam a tüzet. Ezt a győzelmet Borku István, „Pitykének” ajánljuk, aki húsz év után sajnos, búcsúzik. Sok szerencsét kívánok neki külföldi munkahelyén.

Balla János: – Gratulálok a hazai csapatnak, mi ezúttal csak ennyire voltunk képesek.

Gergelyiugornya–Ladányi TC 2–1 (1–0)

Gergelyiugornya, 300 néző, v.: Sándor Cs. Gergelyiugornya: Révész D. – Baráth L. (Balogh T.), Fejes J., Danku J., Mándi L., Csonka L., Bancsi G., Illés Gy., Danku A., Tóth Zs., Boda R. (Szilágyi N.) Játékos-edző: Illés Gyula. Ladányi TC: Pécsi V. – Sajtos N., Varga G., Berecz Zs. (Deskó L.), Demeter A., Jónás M., Jónás D. (László A.), Szitai R., Cser P., Szilágyi G. (Jónás J.), Jónás II K.. Edző: Sajtos András. Gól: Illés Gy. (11-esből), Fejes J., illetve Berecz Zs. Ifi: 6-0.

Balogh István elnökhelyettes: – Ezért a játékért is három pontot adnak. Még mindig a mi kezünkben van a lehetőség, remélem, a jövő héten élni tudunk vele. Gratulálok az ifik győzelméhez.

Sajtos András: – Kitűnő játékvezetés mellett csapatom minden dicséretet megérdemel, mert valamennyi játékos kitette a szívét a pályára. További sok sikert az Ugornyának!

Videó (Bakó Zoltán): a gergelyiugornyai Illés Gyula értékesített 11-essel szerez vezetést a Ladányi TC elleni mérkőzésen