A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság huszonnyolcadik fordulójában három mérkőzést játszottak vasárnap.

A mándoki csapat indul rohamra az Ibrány elleni összecsapáson Fotó: Molnár Csaba

Nyír-Wetland megyei I. osztály: 28. forduló

Újfehértó–Nyíregyházi Spartacus II. 4–2 (4–1)

Téglás, 177 néző, v.: Benkő R. Újfehértó: Dukát P. – Csáki B., Kecskeméti P. (Seres K.), Petics Gy., Hudák M., Barta G. (Tábori Á.), Zámbó D., Pallai G., Daróczi P. (Kertész M.), Jócsák D. (Csizmarik Á.), Szilágyi Á. (Veres D.). Edző: Piskóti Zsolt. Nyíregyházi Spartacus II.: Szondi L. – Pataki B. (Kiss P.), Kardos K., Ferencz B., Hunyadi B., Gönczör R., Tagai A. (Horváth T.), Sógor Cs., Csilus Á. (Dencs Á.), Szücs D., Sztankó D. Edző: Huszák Géza. Gól: Barta G. 3, Petics Gy., illetve Hunyadi B., Sztankó D.

Piskóti Zsolt: – Remek első félidő, szép gólok. A második félidőben is a fiúk maradéktalanul végre hajtották, amit kértem, de ott már nem a gólszerzés volt az elsődleges célunk. A játékvezetés mellett ismét nem tudok szó nélkül elmenni, mert két remek előnyszabályt és teljesen korrekt hozzáállást tapasztaltunk egész meccsen.

Huszák Géza: – Egész mérkőzésen Cséke György járt az eszemben, aki a Nyíregyháza első NB I-es mérkőzésén óriási gólt rúgott. Ez örökké emlékezetes marad, ég veled, Nyúzó!

Ibrány–Mándok 4–3 (3–1)

Ibrány, 269 néző, v.: Takács A. Ibrány: Tóth N. – Lakatos B., Buka B., Zubora T. (Szőlősi P.), Gergely B., Pápa Sz., Kállai G., Molnár Z. (Mészáros M.), Somogyi T., Nagy D., Makai I. (Kiss P.). Edző: Kiss Tamás. Mándok: Lőrincz Zs. – Nardai N., Molnár Zs., Törtei T. (Gyüre K.), Ari A., Lusánszki L., Bugyi B. (Haller R.), Nagy L. (Illés A.), Maroda N., Krajnyák Zs., Gyüre T. Technikai vezető: Dancs Attila. A hazai csapat kétgólos előnye után egyenlített a nagyot küzdő Mándok, de a végén csattant az ostor: Nagy Dávid megmozdulása három pontot ért az Ibrány számára. Gól: Kállai G. 2, Nagy D. 2, illetve Krajnyák Zs., Gyüre T., Lusánszki L. Ifi: 0-2

Kiss Tamás: – Nagyon nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, amelyen egy igazi hullámvasútra ültünk fel, mert a meccs több periódusában fent, majd lent voltunk. Ami viszont a legfontosabb, hogy a végjátékban ismét helyén volt a srácok szíve, mindent megtettek annak érdekében, hogy begyűjtsük a három pontot. Hozzáteszem, egy nagyon jó Mándokot sikerült ma legyűrnünk, természetesen további sok sikert kívánok neki, a fiúknak pedig gratulálok!

Dancs Attila: – Nagyon jó színvonalú mérkőzés volt, mindkét csapat felvállalta az őszinte futballt. Az összképet tekintve a döntetlent megérdemeltük volna. Így ki lehet kapni, gratulálok az Ibránynak.

Balkány–Mátészalkai MTK 5–0 (2–0)

Szakoly, 202 néző, v.: Balogh A. Balkány: Hegyes B. – Sallai M., Kerecsen J., Fodor T., Furó Zs. (Mercs J.), Rózsa N., Bartha Z. (Szilágyi J.), Vasas T. (Csatári Á.), Tőkés T., Németi M., Pallai B. (Máté G.). Edző: Mirgai László. Mátészalka: Szilágyi P. – Scheibli M., Szabó D., Virág J., Szigeti R., Lyáh A., Szabó B., Raffai E., Huszti P., Páskuly L., Bodó L. Edző: Kiss Gábor. Gól: Rózsa N. 2, Vasas T., Mercs J., Csatári Á. Kiállítva: Tőkés T.

Mirgai László: – Az első félidőben lehetett érezni, hogy kezünkben tartjuk a mérkőzést, ezt a két szerzett gól is mutatta. A szünet után hamar emberhátrányba kerültünk, egy szerintem túl szigorú ítélet miatt, de ez nem törte meg a lendületünket, a fiúk további helyzeteket alakítottak ki és végül biztosan nyertünk. Nagyon büszke vagyok minden játékosomra, mert becsületesen odatették magukat, így már hét meccs óta vagyunk veretlenek.

Kiss Gábor: – Gratulálok azoknak az U17 játékosoknak, akik ma pályára léptek. És a további gondolataimat megtartom magamnak…

Videó: az újfehértói Barta Gábor első gólja a Szpari II. elleni mérkőzésen