A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság huszonnyolcadik fordulójában öt mérkőzést játszottak szombaton.

A kék mezes vásárosnaményi csapat mindjárt a mérkőzés elején meglepete a hazai pályán szereplő Bátort, jelentős előnyt szerezve – a vége mégis döntetlen lett Fotó: Imre Mónika

Nyír-Wetland megyei I. osztály: 28. forduló

Nyírbátor–Austria Juice-Vásárosnamény 2–2 (0–2)

Nyírbátor, 108 néző, v.: Major O. Nyírbátor: Borkó J. – Czerula Zs., Szabó M., Sőre P., Danó M. (Molnár R.), Bakó T. (Nagy T.), Varga B., Erdei Z., Hegedűs T., Török I., Lukács T. (Lukács B.). Játékos-edző: Erdei Zoltán. Vásárosnamény: Kardos Z. – Géczi I., Bátyi L., Szabó R. (Szabó T.), Zán B., Deskó D., Misák S., Illés G. (Nagy Á.), Csordás G., Barta F., Orosz F. Játékos-edző: Géczi István, Illés Péter. A hazaiak kétgólos hátrányból egyenlítettek a hajrában és a végén még meccslabdájuk volt. Gól: Nagy T., Varga B., illetve Szabó R., Illés G.

Erdei Zoltán: – Az első félidőbe ismét belealudtunk, de annak nagyon örülök, hogy a szünet után, null kettőnél is volt tartása a csapatnak, és kis szerencsével akár a három pontot is megszerezhettük volna.

Géczi István: – Kettő nullás vezetésnél többször lezárhattuk volna a mérkőzést, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, így a végén még a döntetlennek is örülhettünk.

Csenger–Nagyecsed 2–2 (2–1)

Csenger, 209 néző, v.: Tomori P. Csenger: Makay Z. – Katona P. (Péter Gy.), Popovics N., Nagy M., Csorvási Á., Jónás G., Antal R., Stef, Osváth S., Gaál K., Bence L. Edző: Barcsay István. Nagyecsed: Sarkadi Zs. – Sarkadi G. (Gömze A.), Zámbó K., Nyíri Gy. (Bernáth M.), Pócsi B., Bulyáki K., Bulyáki A. (Somlyai G.), Kóka S., Kóka R., Mezei B. (Terdik Zs.), Nyíregyházi G. Edző: Kósa József. Gól: Stef, Popovics N., illetve Nyíregyházi G., Terdik Zs. Kiállítva: Péter Gy., illetve Nyíregyházi G. Ifi: 3-0.

Barcsay István: – Az első félidőben jól és eredményesen játszottunk, a szünet után fölénk kerekedett a vendégcsapat és az utolsó percben egyenlített. Megint hosszúra sikeredett a mérkőzés, ezt pedig nem bírtuk ki… Gratulálok a fiúknak.

Kósa József: – Nagyon lelkes, harcias hazai csapat ellen sikerült hamar vezetést szerezni, majd a hazaiak fordítottak, az utolsó utáni pillanatban sikerült legalább egy pontot megmenteni. Gratulálok a hazaiaknak és saját csapatomnak is!

Gyulaháza–Nagyhalász 2–2 (0–1)

Gyulaháza, 63 néző, v.: Papp F. Gyulaháza: Kasza Á. – Papp G., Parádi B. (Fedor A.), Kozma M., Tóth F., Kozma Zs., Illés A., Csépke M., Köblös B., Lakatos P., Galambos B. Edző: Bardi Gábor. Nagyhalász: Kőrösi N. – Varga B., Kató I. (Tóth M.), Korsoveczki A., Kölcsi A., Babják Cs., Nagy T., Simon D., Tanyi A., Mátrai N., Oláh L. Edző: Nagy Lajos. Gól: Papp G., Köblös B., illetve Oláh L., Simon D.

Bardi Gábor: – Sajnálom a srácokat, mert a második félidőben nyújtott játék alapján győzelmet érdemeltünk volna. A gyerekek becsülettel küzdöttek, meg is szereztük a győztes gólt a 93. percben, de a játékvezető elvette a kölykök örömét… Hozzáteszem, a mérkőzés során ez volt a harmincadik hibája… További sok sikert kívánok a Halásznak. Őszinte részvétem Cséke György családjának, nagyon jó embert vesztett el a magyar labdarúgás!

Nagy Lajos: – Az előadást megtekintve úgy éreztük magunkat, mint a fővárosi Nagycirkuszban, Hihetetlen élményekkel gazdagodtunk, amit láttam, most sem hiszem el… Most az egész csapat megy kártyázni, reméljük, a szerencse megfordul.

Kemecse–Nyírgyulaj 8–0 (4–0)

Kemecse, 107 néző, v.: Oláh G. Kemecse: Kopasz J. – Kovács I. (Bárdos A.), Hadházi D., Majoros Á., Ádám D., Szaffián Sz. (Ács Sz.), Hokk Á. (Törő D.), Madzin I., Balogh G., Sándor D., Hokk B. (Mészáros G.). Edző: Resán Attila. Nyírgyulaj: Szegedi G. – Fekete M. (Fedor I.), Kovács G., Szabó Á., Haburcsák B., Vass I., Bagi Á., Nagy B., Domokos M., Orosz D., Kerekes M. Edző: Lukács Tibor. Gól: Madzin I. 3 (egyet 11-esből), Ács Sz. 2, Ádám D., Majoros Á., Szaffián Sz.

Resán Attila: – A gólkülönbségünknek jót tett a mérkőzés, másnak igazán nem. Minden elismerésem a Gyulaj játékosainak és kitartást kívánunk nekik a hátralévő mérkőzéshez!

Lukács Tibor: – Teljesen szétestünk erre a mérkőzésre, a hazaiak átszaladtak rajtunk. Megpróbálunk még szerdán pályára lépni, de nem vagyok benne biztos, hogy sikerülni fog…

Tarpa–Nyírmeggyes 1–0 (1–0)

Tarpa, 188 néző, v.: Hegedűs Cs. Tarpa: Sas I. – Zajka (Hlusko), Druzbljak, Kosztik (Komári Gy.), Rozman S. (Moticska), Barta K., Kofel, Herman, Lovincsuk, Bodan, Gál R. Edző: Varga Gyula. Nyírmeggyes: Zán P. – Savrnoh (Székelyi N.), Hornyák Zs. (Sivadó P.), Nagy Zs. (Hadadi K.), Török G., Nógrádi S., Batizi-Pócsi N., Preg I., Nagy D. (Drabik M.), Szondi R., Folytán Z. Edző: Kovács László. A hazai csapat a negyedik percben szerzett góllal kerekedett felül a kiesés szempontjából „hatpontos” mérkőzésen. Gól: Bodan.

Varga Gyula: – Nehezen megszerzett három pont, de annál értékesebb számunkra. További sok sikert kívánunk a Meggyesnek.

Kovács László: – Egy védekezési hiba miatt elvesztettük a kiesési rangadót.