A megyei másodosztály Nyírerdő csoport huszadik fordulójában hat mérkőzést játszottak vasárnap.

Ezt a vajai helyzetet megúszta a világos mezes gergelyiugornyai csapat a csoportrangadón Fotó: Sánta Dorina

Megyei II. osztály, Nyírerdő csoport: 20. forduló

Ladányi TC–Szabolcsveresmart 0–0

Mezőladány, 100 néző, v.: Kocsis Zs. Ladányi TC: Pécsi V. – Sajtos N., László A. (Varga G.), Balogh R., Demeter A., Jónás M., Jónás D., Szitai R., Cser P., Szilágyi G., Jónás II K. Edző: Sajtos András. Szabolcsveresmart: Bandor F. – Baksa Z., ifj. Tóth T., Tóth G., Balogh M. (Horváth D.), Kantár K., Bandor J., Rostás Zs., Kovács D. (Jónás S.), Győri J. Edző: Tóth Tibor. Ifi: 1-0.

Sajtos András: – Színvonalas, nagyon jó mérkőzésen nagy boldogság számomra, hogy legalább nem kaptunk gólt. A helyzeteket illő lenne már vége befejezni, ezzel együtt igazságos eredmény született.

Tóth Tibor: – Legalább ez is megtörtént, lehoztunk egy meccset kapott gól nélkül. Igaz, nem is rúgtunk, ezért nem is születhetett más eredmény. Kellemes húsvétot minden sportbarátnak!

FényeslitkeAjak 0–2 (0–0)

Fényeslitke, 100 néző, v.: Ésik I. Fényeslitke: Juhász B. – Gyüre Gábor, Szaharda (Miskolczi G.), Kovács D., Osztolykán E. (Toma J.), Gyüre Gergely, ifj. Nagy Z., Miskolczi Á. (Nagy B.), Nagy M., Takács R., Rusznák S. Edző: Nagy Zoltán. Ajak: Leskovics A. – Magyar D., Iski Á., Markos J., Magyar P., Kovács J., Balogh T. (Beri L.), Szopkó T., Harakály T., Horváth L. (Czap L.), Homoki Cs. Edző: Barati István. Gól: Kovács J., Czap L. Ifi: 4-2.

Nagy Zoltán: – Hetven percet végigtámadtunk a meccsből, így sem sikerült gólt szerezni, viszont a futballt gólra játsszák. A vendégek két kontrából megszerezték a három pontot. A szerencsével igaz, hogy hadilábon állunk, viszont most már talán mondhatom, talán ennyire vagyunk képesek.

Barati István: – Gratulálok a csapatnak, nagyot küzdöttünk. El kell ismerni mezőnyben jobban játszottak a hazaiak, de a kontráink és a kapu előtti határozottságunk ma három pontot ért.

KékJéke 32 (11)

Kék, 137 néző, v.: Pokoracki. Kék: Rózsa K. – Mátrai T., Pauliska L., Veress Á., Bodó I. (Veress M), Lakatos E., Ferenczi Z. (Szuromi L.), Akai R. (Duan D.), Tóth P., Dócs N., Szikszay S. Edző: Fabók István. Jéke: Csucska M. – Bunkóczi E. (Huszti Sz.), Szatmári M., Homoki P., Végső Á., Borzák Zs., Dankó F. (Radvánszky), Huszti Cs., Kovács T., Végső Sz. (Sári L.), Boda T. Edző: Dolhai Máté. Gól: Szikszay S., Lakatos E., Duan D., illetve Szatmári M. 2. Ifi: 6-1.

Fabók István: – Láttam a fiúkon, ma nagyon kemények lesznek, mert a dobozos colát is üvegből itták!

Dolhai Máté: – Nehéz helyzetben vagyunk, de nem az eredmény miatt léginkább, hanem az akaratgyenge hozzáállás érthetetlen pàr embertől. Minden megvan magyarázva, az a lényeg, edzésen is megy a bohóckodás és ez van belőle. Fontos meccset buktunk el, gratulálok Kéknek!

Pátroha–Tuzsér 1–2 (1–1)

Pátroha, 36 néző v.: Paráda. Pátroha: Csáki T. – Varga R., Kalu B., Jenei R. (Nagy G.), Mikó L., Balogh I., Molnár V., Kovács D. (Kocsis Z.), Méhész B., Csáki L., Csépke M. Megbízott edző: Lusánszki László. Tuzsér: Csuka M. – Fábián I., Jónás M., id. Iván A., Koszta D., ifj. Iván A. (Görbe T.), Iván T., Setét M. (Szőke R.), Setét E. (Jaczina L.), Orgován K., Nagy A. Edző: Szabó István. Gól: Mikó L. (11-esből) illetve Setét E., Iván T. Ifi: 4-3.

Lusánszki László: – Gratulálok a Tuzsérnak! Kellemes húsvéti ünnepet kívánok mindenkinek!

Szabó István: – Az első félidőben a szél támogatásával sikerült egalizálnunk, sőt, az utolsó másodpercekben egy óriási helyzetet is elhibáztunk. A szünet után taktikus játékkal, rengeteg gólhelyzetet kialakítva és elpuskázva, végül is sikerült megszerezni a győztes gólt. Győzelmünket Nagy Attila csapattársunk szombaton született kislányának ajánljuk. Gratulálok minden játékosomnak, holnap emelt fővel mehetnek locsolkodni!

GergelyiugornyaVaja 1–1 (0–1)

Gergelyiugornya, 350 néző, v.: Hegedűs Cs. Gergelyiugornya: Révész D. – Baráth L., Danku J., Mándi L., Fejes J., Czirják M. (Boda R.), Sebestyén G., Szabó J. (Tóth Zs.), Danku A., Bancsi G., Lovas I. Játékos-edző: Illés Gyula. Vaja: Vakarcsi I. – Pálfi I., Zakor M. (Repelik Á.), Borsi D., Bálint Cs., Jónás L., Lakatos I., Sándor A., Zakor J., Zakor G. (Katona R.), Lakatos T. Edző: Siska Attila. Gól: Tóth Zs., illetve Sándor A. Ifi: 1-6.

Balogh István elnökhelyettes: – Igazi rangadó volt a javából. Megéreztük öt kezdőemberünk hiányát, de nem tudom elmarasztalni a csapatot, minden egyes játékos megtett mindent a győzelemért. A hosszabbításban sikerült egyenlíteni, az utolsó másodpercekben pedig akár a győzelmet is megszerezhettük volna, de az igazsághoz hozzátartozik, úgy érzem, a döntetlen reális eredmény. További sok sikert a Vajának!

Siska Attila: – Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőt mi nyerhettük volna gólokkal, a másodikat pedig a hazaiak.

Tiszakanyár–Záhony 2–2 (0–2)

Tiszakanyár, 80 néző, v.: Frindik J. Tiszakanyár: Kanyári G. – Dócs Gergő, Feka A., Bodnár G., Csire G., Csépke Z. (Oláh J.), Feka L., Nagy Á., Dócs Gábor (Dobrai D.), Molnár P., Pásztor A. Játékos-edző: Bodnár Gábor. Záhony: Mészáros T. – Balogh S., Zán P., Sárkány G. (Szabó M.), Setét R. (Varga E.), Gombkötő S., Bara Cs., Angyal Á., Pálosi R., Kiss M., Lupcsa Cs. Játékos-edző: Gombkötő Sándor. Gól: Feka L., Dócs G., illetve Bara Cs. 2.

Bodnár Gábor: – Az első félidő elején két gólt ajándékoztunk a vendégcsapatnak, ezzel óriási gödörbe kerültünk, de sikerült a meccs végére kimászni belőle. Gratulálok minden egyes játékosomnak, nagyot küzdöttek. További sok sikert a Záhonynak!

Gombkötő Sándor: – Sajnos, ilyen széljárásban nem lehetett futballról beszélni. Az első félidőben mi, a másodikban a hazaiak használták ki a körülményeket, igazságos döntetlen született. Nem történt tragédia, folytatjuk a megkezdett munkát.