A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság huszonegyedik fordulójában öt mérkőzést játszottak szombaton.

A fehér mezes nyírbátori csapat az Ibránnyal bocsátkozott olykor földharcba Fotó: Imre Mónika

Nyír-Wetland megyei I. osztály: 21. forduló

Nyírmeggyes–Gyulaháza 2–0 (1–0)

Nyírmeggyes, 91 néző, v.: Veres J. Nyírmeggyes: Zán K. – Savnroh N., Nógrádi S., Batizi-Pócsi N., Preg I., Székelyi N. (Hadadi K.), Nagy D. (Schupler Sz.), Szondi R., Folytán Z., Drabik M. Edző: Kovács László. Gyulaháza: Tóth B. (Kasza Á.) – Dolhai D., Kozma M., Parádi B. (Csépke M.), Koszta Z., Illés A., Csercsa G., Gáti Sz., Gáti S. (Varga D.), Köblös B., Lakatos P. Edző: Bardi Gábor. A hazaiak korai góllal alapozták meg győzelmüket, amikor pedig a második félidő elején tovább növelték előnyüket, eldőlt a kiesés ellen küzdő csapatok csatája. Gól: Drabik M., Nagy D. Kiállítva: Sivadó P., illetve Lakatos P. Ifi: 7-2.

Kovács László: – Nem játszottunk jól, de kiszenvedtük a győzelmet. Gratulálok a srácoknak, nagyon fontos három pontot gyűjtöttünk be.

Bardi Gábor: – Nem szeretnék infarktust kapni, ezért befejezem a pályafutásom a Gyulaháza edzőjeként! Valami nagyon nem működik, tisztában vagyok azzal, hogy mit csináltam rosszul, tudom hogy miben hibáztam! Ezen felül rengeteg játékosban megbíztam, soha semmiért nem büntettem, de sajnos kőkeményen hátbaszúrtak! Már nem érzem jól magam ebben a közegben, pedig aki ismer tudja, hogy ez az életem! Saját magamat teszem felelőssé a kialakult állapot miatt, nagyon bízom benne – nélkülem sokkal jobb lesz!

Kemecse–Csenger 4–5 (2–1)

Kemecse, 98 néző, v.: Major O. Kemecse: Kopasz J. – Kovács I., Hadházi D., Ács Sz., Majoros Á., Ádám D., Szaffián Sz. (Szilágyi D.), Csáki P., Bárdos A. (Törő D.), Hokk Á., Balogh G. Edző: Resán Attila. Csenger: Makay Z. – Péter Gy., Popovics N., Nagy M. (Katona P.), Csorvási Á., Antal R., Stef, Barcsay M., Balogh Á., Lengyel M. (Oláj E.), Bence L. Edző: Barcsay István. Fordulatos mérkőzésen háromszor vezetett a Kemecse, a végén mégis a Csenger örülhetett. Gól: Szaffián Sz., Ács Sz., Csáki P., Balogh G., illetve Balogh Á. 2, Csorvási Á., Oláj E., Lengyel M.

Resán Attila: – Nekünk a halottat is sikerülne feltámasztani, csak olyan szavak jutnak eszembe, amiket nem igazán illik leírni…

Barcsay István: – Változatos, fordulatos mérkőzésen megérdemelten győztünk, főként a második félidőben nyújtott teljesítmény alapján.

Nyírbátor–Ibrány 1–1 (1–0)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Kondor M. Nyírbátor: Kiss B. – Czerula Zs., Szabó M., Molnár R., Sőre P., Danó M., Bakó T., Varga B., Nemes Z., Hegedűs T., Lukács T. Játékos-edző: Erdei Zoltán. Ibrány: Tóth N. – Buka B., Mészáros M., Nagy D., Csáki J., Somogyi T. (Bészély G.), Pápa Sz., Jeddi B., Molnár Z. (Kiss T.), Kállai G., Zubora T. Játékos-edző: Kiss Tamás. Gól: Molnár R., illetve Nagy D. (11-esből).

Erdei Zoltán: – Küzdelmes mérkőzésen egy pici hiányérzetem van az eredmény miatt, mert úgy gondolom, közelebb álltunk a győzelemhez.

Kiss Tamás: – Hatalmas dicséret illeti minden egyes játékosomat, hisz ma egy alapjaiban felforgatott csapattal lépünk pályára. Most is bizonyította mindenki, hogy nem véletlenül játszik ebben az egyesületben. Ha a mérkőzés összképét tekintjük, akkor talán igazságosnak mondható a döntetlen, de számomra érthetetlen, ha a 90. percben büntetőt kell ítélni a játékvezetőnek, ezt a végén is be kell fújni… Egyébként gratulálok a Bátornak is, rendkívül szervezett csapat benyomását keltette, további sok sikert neki!

Austria Juice-Vásárosnamény–Tarpa 1–0 (0–0)

Vásárosnamény, 292 néző, v.: Tomori P. Vásárosnamény: Kardos Z. – Géczi I., Bátyi L., Szabó R., Zán B., Deskó D. (Szabó T.), Misák S. (Berec G.), Barkaszi D., Illés G., Barta F. (Horváth N.), Orosz F. Edző: Harbula Balázs. Tarpa: Sepovszki – Komári Gy. (Cspovoj), Dolináj P., Druzsljak, Moticska (Rácz I.), Barta K., Kofel, Djacsenko (Kovács R.), Lovincsuk, Bodan (Rozman S.), Gál R. Edző: Varga Gyula. Gól: Illés G.

Harbula Balázs: – Az a csapat, amely egy helyzetét értékesítve csikarja ki a győzelmet, ez nem lehet a véletlen műve. Ugyanakkor meg kell dicsérjem a Tarpát, amely az első félidő alapján szintén rászolgált volna a győzelemre. A mai sikert a Gáborjaink névnapjára ajánljuk.

Varga Gyula: – Örök igazság, a futballt gólra játsszák. További sok sikert a Naménynak!

Nyírgyulaj–Mátészalkai MTK 0–2 (0–2)

Nyírgyulaj, 108 néző, v.: Dobos J. Nyírgyulaj: Szegedi G. – Fedor I., Bégányi B., Tóth B., Ács Á. (Sárga Zs.), Orosz D., Haburcsák B., Vass I., Bagi Á., Kerekes M. (Fekete M.), Domokos M. Edző: Lukács Tibor. Mátészalka: Szilágyi P. – Scheibli M. (Szigeti), Szabó D., Szántó Z., Ötvös Sz., Farkas Z., Huszti P. (Lyáh A.), Magyari M., Bodó L., Papp Cs. (Szabó B.), Sárosi M. Edző: Kiss Gábor. Gól: Papp Cs., Huszti P. Kiállítva: Fedor I.

Lukács Tibor: – Az első félidőben a vendégek két pontrúgással eldöntötték a három pont sorsát, a szünet után hiába csúsztunk-másztunk, nem sikerült kozmetikázni a különbségen.

Kiss Gábor: – Gratulálok a srácoknak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, a hiányzóinkat megfelelő minőségben tudtuk pótolni.