A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság tizennyolcadik fordulójában négy mérkőzést játszottak szombaton.

Próbálkozik a zöld mezes kemecsei csapat, de a tarpai retesz összezár Fotó: tudósítónktól

Nyír-Wetland megyei I. osztály: 18. forduló

Nagyecsed–Austria Juice-Vásárosnamény 4–0 (1–0)

Nagyecsed, 178 néző, v.: Fehér Á. Nagyecsed: Makó R. (Sarkadi Zs.) – Sarkadi G. (Bulyáki K.), Zámbó K., Terdik Zs., Pócsi B., Kóka S., Kóka R., Erdős M. (Nyíri Gy.), Mezei B. (Bulyáki A.), Nyíregyházi G. (Angyal N.), Somlyai G. Edző: Kósa József. Vásárosnamény: Kardos Z. – Géczi I., Illés P., Szabó T., Szabó R. (Barkaszi D.), Zán B., Deskó D., Misák S. (Újvári A.), Illés G., Csordás G., Barta F. (Újvári). Edző: Harbula Balázs. A naményiak – Kardos Zoltán kiállítása miatt – korán emberhátrányba kerültek, kapuscsere hiányában a rutinos bekk, Illés Péter védett a folytatásban. Ez az esemény pedig döntőnek bizonyult, a hazaiak éltek az eséllyel. Gól: Terdik Zs. 2, Somlyai G., Bulyáki A. Kiállítva: Kardos Z. (9. perc)

Kósa József: – Jobb, ha most én sem mondok semmit. Ezt a győzelmet a csapat Tengyel Zoltán technikai vezető névnapjára ajánlja!

Harbula Balázs: – Ilyet még nem éltem meg megye egyben, hogy az ellenfél elnöke az öltözőfolyóson megüti a játékosomat, a másik lecserélt játékost pedig a falnak vágja. Nyolcvan percet játszottunk emberhátrányban, igyekeztünk helytállni, de így sikerült ebben a csodálatos közegben. Éljen a fair play!

Mátészalkai MTK–Nyírbátor 0–1 (0–1)

Mátészalka, 107 néző, v.: Lipcsei M. Mátészalka: Szilágyi P. – Szántó Z., Lyáh A. (Scheibli M.), Farkas Z. (Ötvös Sz.), Sárosi M., Makó P., Gergely M., Magyari M., Bodó L., Papp Cs., Baráz M. Edző: Kiss Gábor. Nyírbátor: Borkó J. – Czerula Zs., Bakosi M., Szabó M., Danó M. (Molnár R.), Bakó T. (Lukács B.), Varga B., Erdei Z., Hegedüs T., Török I. (Nemes Z.), Lukács T. Játékos-edző: Erdei Zoltán. Gól: Varga B.

Kiss Gábor: – A mai mérkőzésen a játék minden elemében felénk nőtt a vendégcsapat. Ettől a teljesítménytől többet kell nyújtanunk!

Erdei Zoltán: – Gratulálok a csapatnak a mai meccsen nyújtott teljesítményhez. Úgy gondolom, próbáltunk fegyelmezetten játszani, ha ezt a produkciót át tudjuk menteni a folytatásra, akkor nem lehet nagyobb probléma.

Kemecse–Tarpa 1–3 (1–1)

Kemecse, 78 néző, v.: Tomori P. Kemecse: Kopasz J. – Sándor D., Hadházi D., Ács Sz., Majoros Á., Ádám D., Szilágyi D. (Szaffián Sz.), Hokk Á. (Törő D.), Madzin I. (Hokk B.), Balogh G., Csáki P. Edző: Resán Attila. Tarpa: Sas I. (Sevkovszkij) – Mruha, Lovincsuk, Dolináj P., Rácz I. (Kovács R., Csepovoj), Barta K., Kofel, Herman, Djacsenko (Rozman S.), Bogdan, Gál R. Edző: Varga Gyula. A második félidő elején Sas István, a vendégek kapusa rosszul lett, bár néhány percnyi ijedtség után folytatta a játékot, kisvártatva cserére kényszerült. Gyógyír lehet számára, hogy a tarpai csapat újabb értékes győzelmet aratott, továbbra is hibátlan tavasszal. Gól: Ács Sz., illetve Barta K., Gál R., Herman.

Resán Attila: – A tarpai játékosok ma kitűnőre vizsgáztak akaratból és kitartásból. A  Kemecse játékosai és az egész klub együtt érez a kárpátaljai magyarokkal, azt kívánjuk, mihamarabb legyen vége a háborúnak!

Varga Gyula: – Kicsit dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést, ezért hamar vezetést szerzett az ellenfél, de fokozatosan felvettük a ritmust. Úgy gondolom, nagyszerű meccsen sikerült begyűjteni a számunkra nagyon fontos három pontot. További sok sikert a Kemecsének!

Nyírgyulaj–Nyírmeggyes 1–0 (0–0)

Nyírgyulaj, 64 néző, v.: Gergely S. Nyírgyulaj: Somogyi B. – Sárga Zs. (Domokos M.), Bégányi B., Kovács G., Tóth B., Ács Á. (Kerekes M.), Nagy B., Haburcsák B., Vass I., Bagi Á., Orosz D. Edző: Lukács Tibor. Nyírmeggyes: Zán K. – Savrnoh (Hadadi K.), Török G., Nógrádi S., Batizi-Pócsi N., Preg I., Székelyi N. (Hornyák Zs.), Kujbus B., Nagy D., Szondi R., Drabik M. Edző: Kovács László. A kezdés előtt megsérült Bíró Csaba játékvezető, aki helyett Gergely Sándor „ugrott be” dirigálni a mérkőzést, amely emiatt negyedórás csúszással indult. Gól: Haburcsák B. Ifi: 2-4.

Lukács Tibor: – Nagyon fontos három pontot szereztünk, a második félidő alapján teljesen megérdemelten.

Kovács László: – Úgy gondolom, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna, ilyenkor nekünk is jól jönne egy ekkora segítség… Gratulálok az ificsapat győzelméhez.