Kissé rendhagyó, de nem szokatlan módon péntek este megkezdődött a futsal NB II. Keleti csoport tizenkilencedik fordulója, mégpedig rangadóval: a tabellán harmadik A Stúdió-Futsal Nyíregyháza a második helyezett Rubeolát fogadta.

A kék mezes nyíregyházi csapat a hajrában közel állt a fordításhoz Fotó: tudósítónktól

Az élmezőnyben tapasztalt „népsűrűség” miatt, pláne, mert mindkét együttes élteti a reményt, hogy élen zárja az alapszakaszt – dupla szorzóval bírt a parti. A meglehetősen tartalékos összetételben pályára lépő hazaiak nagyot küzdve, Kovács Róbert vezérletével kétgólos hátrányból kapaszkodtak vissza: a hajrában egyenlítettek, sőt az utolsó pillanatokban esélyük nyílt a győzelemre – a kapufa azonban megmentette a vendégeket a vereségtől. Hogy aztán mit ér ez a döntetlen? Alighanem a most éppen a táblázat tetejéről leszoruló, viszont egy meccsel kevesebbet játszott Maglód számára – mint nevető harmadik – a lehető legjobb eredmény született…

Az aktuális bajnoki kör további mérkőzéseit hétfő este rendezik, így a Csenger–Nyírség, valamint a Maglód–Nyírbátor találkozót is ekkor játsszák.

NB II., Keleti csoport: 19. forduló

A Stúdió-Futsal Nyíregyháza–Rubeola FC 2–2 (0–2)

Continental Aréna, v.: Szűcs L., Forgács K. A Stúdió-Futsal Nyíregyháza: Krizsanovszki Á. – Nagy I., Kovács R., Csáki J., Kovács E. Csere: Nagy B., Tóth D., Horváth N., Fábri D. Technikai vezető: Hepp Tamás. Gól: Kovács R. 2, illetve Fekete R., Szacskó L.

A bajnokság állása: 1. Rubeola 39 pont (100–33), Maglód 39 (87–36), 3. A Stúdió Futsal-Nyíregyháza 39 (90–46), 4. Csenger 29, 5. Gyöngyös 27, 6. Kincsem 26, 7. Nyírség 16, 8. Mád 14, 9. Nyírbátor 12, 10. MEAFC 8, 11. Szeged 8. A Bodon Péter FC visszalépett.