Nem babra ment a játék a futsal NB II. Keleti csoport tizennyolcadik fordulójában, amely kivételesen – mármint a színeinket képviselő csapatok szempontjából – emberi időpontban ért véget hétfő este.

A zöld mezes csengeriek tizennégy gólt rámoltak be a miskolciaknak Fotó: Kákos Dávid

Az alapszakasz első helyére hajtó A Stúdió-Futsal Nyíregyháza a Nyírbátor elleni megyei összecsapáson igyekezett megragadni az esélyt, hogy az élen nyomuló Maglód szabadnaposként ezúttal nem rúgott labdába. Az Erdei Zoltán, vagyis Cefa vezérelte bátoriak azonban alaposan megizzasztották a vendégeket, akik a döntetlennel zárult mérkőzés következtében nem tudták visszavenni a vezetést a tabellán.

Ugyanakkor a felsőházi rájátszást érő hatodik pozíció megcsípéséért iparkodó Nyírség számára is kulcsfontosságú volt a győzelem, elvégre éppen a közvetlen rivális Kincsemet fogadta. A hazaiak a szünetben négy „fával” húztak, de a meglehetősen vékony kispad miatt necces volt a második félidő, amelyben elfogyott a szufla: olyannyira, hogy a látogatók fordítottak, így alighanem oda minden sansz a feljebb kapaszkodásra.

Ünnepléssel, a város korosztályos bajnoki címet nyert csapatainak köszöntésével indult a csengeri dáridó, amit a „nagy fiúk” folytattak, akik elhúzták a miskolciak nótáját. A szatmáriak gólfesztivált rendezve biztosan nyertek, egyben biztosították helyüket a felsőházi rájátszásban.

NB II., Keleti csoport: 18. forduló

Nyomdavar.hu-Nyírbátor–A Stúdió-Futsal Nyíregyháza 2–2 (1–1)

Nyírbátor, v.: Újhelyi T., Sántha P. Nyírbátor: Tóth K. – Kántor T., Tóth B., Kónya M., Erdős M. Csere: Kiss B., Vass I., Pócsi B., Erdei Z., Molnár R. Játékos-edző: Tóth Béla Bence. A Stúdió-Futsal Nyíregyháza: Szabolcsi M. – Nagy I., Kovács R., Gyügyei Z., Fábri D. Csere: Krizsanovszki Á., Nagy B.  Ladányi D., Varga D., Tóth D., Csáki J., Kovács E., Horváth N. Technikai vezető: Hepp Tamás. Gól: Erdei Z. 2,, illetve Nagy I., Kovács R.

Csenger Futsal–MEAFC-Miskolc 14–6 (6–2)

Csenger, v.: Szűcs L., Juhász D. Csenger: Makay Z. – Mándi L., Lengyel M., Balogh Á., Gaál K. Csere: Korompai M., Bence L., Bartha B., Bodó R., Bakó T., Zán B. Edző: Szilágyi Sándor. Gól: Balogh Á. 3, Gaál K. 3, Lengyel M. 2, Mándi L. 2, Bodó R. 2, Bartha B., Zán B., illetve Varga L. 5, Balog Zs. Kiállítva: Korompai M. (19. perc).

Nyírség FC–Kincsem Futsal 4–7 (4–0)

Újfehértó, v.: Forgács K., Varga Gy. Nyírség: Balla D. – Lakatos T., Balla J., Pekk T., Kiss P. Csere: Szabó D., Kósa M. Játékos-edző: Szabó Dávid. Gól: Kiss P., Balla J., Kósa M., Balla J., Pekk T., illetve Sárközi Sz. 2, Hajdu B. 2, Kosztolányi B., Vörös P., Gerhát T. Kiállítva: Balla J. (38. perc).

További eredmények: Szeged–Gyöngyös 5–5 (2–2), Rubeola–Mád 11–4 (6–3). A Maglód szabadnapos volt.

A bajnokság állása: 1. Maglód 39 pont, 2. Rubeola 38 (98–31), 3. A Stúdió Futsal-Nyíregyháza 38 (88–44), 4. Csenger 29, 5. Gyöngyös 27, 6. Kincsem 26, 7. Nyírség 16, 8. Mád 14, 9. Nyírbátor 12, 10. MEAFC 8, 11. Szeged 8. A Bodon Péter FC visszalépett.

Videó (Kenyér): bajnokcsapatok köszöntése Csengerben