A futsal NB II. Keleti csoportban – hagyományos módon – a hét első napján rendezték az aktuális 10. fordulót, amelynek programja „lyukas” volt: péntek estére odázódott ugyanis a Nyírbátor–Csenger megyei összecsapás, amely nem akármilyen izgalmakat tartogatott.

A fehér mezes csengeri csapat a sírból támadt fel Fotó: tudósítónktól

Noha mindjárt a mérkőzés elején az eddig jobban szereplő vendégek szereztek vezetést, amire váratlan fejleményként zsinórban öt góllal feleltek a hazaiak, akik a szünetre tekintélyes előnyt „építettek”. A folytatásban hiába csipkedte magát – az ekkor már harmadik gólját berámoló – Lengyel Marcell, a bátoriak rendre válaszoltak, így tartották a különbséget (7-4, 8-5). Egészen a hajráig, amikor az ellenállhatatlan Lengyel Marcell vezérletével a sírból támadt fel és a végén Balogh Árpád góljával a győzelmet is kicsikarta a Csenger – az utolsó percekben hihetetlen fordítással, egy igazán eseménydús meccsen.

NB II., Keleti csoport: 10. forduló

Nyomdaudvar.hu-Nyírbátor–Csenger Futsal 8–9 (5–2)

Nyírbátor, v.: Szűcs L., Varga Gy. Nyírbátor: Tóth K. – Vass I., Nyeste Cs., Kántor T., Pócsi B. Csere: Kiss B., Medve M., Tóth B., Erdei Z., Mizsei Sz., Molnár R. Edző: Baksa Csaba. Csenger: Csépke M. – Fejes J., Mándi L., Balogh Á., Gaál K. Csere: Katona P., Barcsay M., Csorvási Á., Lengyel M., Bakó T., Zán B. Edző: Szilágyi Sándor. Gól: Pócsi B. 2, Nyeste Cs., Vass I., Tóth B., Erdei Z., Kántor T., Mizsei Sz., illetve Lengyel M. 6, Balogh Á 3.

Korábban játszották: Mád–MEAFC 7–5 (3–4), Gyöngyös–Maglód 4–4 (2–2), Rubeola FC–Kincsem Futsal 12–2 (4–1), DAFC Szeged–A Stúdió-Futsal Nyíregyháza 3–6 (2–3)

A bajnokság állása: 1. A Stúdió Futsal-Nyíregyháza 25 pont, 2. Maglód 21, 3. Rubeola 20, 4. Csenger 17, 5. Kincsem 13, 6. Mád 11 (55–48), 7. Gyöngyös 11 (42–49), 8. Nyírség 7 (25–34), 9. Nyírbátor 7 (38–53), 10. Szeged 6, 11. Miskolc 4. A Bodon Péter FC visszalépett