Stombaton öt, vasárnap három mérkőzédt rendeztek a Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság második fordulójában.

A sárga mezes ibrányi csapat vérbeli, fordulatos rangadót vívott a Csengerrel Fotó: ifj. Kulcsár Béla

Nyír-Wetland megyei I. osztály: 2. forduló

Ibrány–Csenger 4–4 (2–2)

Ibrány, 400 néző, v.: Papp I. Ibrány: Tóth N. – Makai I., Szőlősi P. (Lyáh A.), Nagy D., Lakatos B., Csáki J., Somogyi T. (Mészáros M.), Gergely B., Kovács G. (Pápa Sz.), Jeddi B., Haburcsák K. Edző: Kiss Tamás. Csenger: Makay Z. – Lakatos T., Nagy M. (Popovics N.), Csorvási Á., Barcsay M., Antal R., Stef, Ohár R., Balogh Á. (Lengyel M.), Osváth S., Fejes J. (Péter Gy.). Edző: Barcsay István. Szép számú közönség előtt fordulatos mérkőzést vívott a két csapat: előbb az Ibrány (1-0), majd már a Csenger vezetett (1-2), majd még a szünet előtt egyenlített a hazai csapat, amely a második félidőben kétgólos előnyt szerzett. A meccs hajrájában jött az újabb csavar, a vendégek előbb szépítettek, majd az utolsó pillanatban pontot mentettek. Gól: Nagy D. 2, Csáki J., Makai I., illetve Osváth S. (11-esből), Ohár R., Popovics N., Lengyel M.

Kiss Tamás: – Egy agyonnyert mérkőzést adtunk a döntetlenre. Ehhez hozzátartozik, hogy a cseréink nagyon rosszul szálltak be, ettől függetlenül dicséret illeti a fiúkat, mert nagyon jó színvonalú mérkőzést vívtunk. Ugyanakkor megint nem értünk vele semmit, a végén csak a szimpatikus „vesztes” szerepét játszhatjuk el, mert ezt a találkozót meg kellett volna nyerni.

Barcsay István: – Ebben a katlanban nagyon nehéz lesz bármely csapatnak győzni, nekünk sikerült egy pontot szerezni. Sajnos, rossz felfogásban játszottunk, de nagyon örülünk ennek az eredménynek.

Mándok–Kemecse 5–2 (3–0)

Mándok, 120 néző, v.: Gergely S. Mándok: Lőrincz Zs. – Maroda N. (Haller R.), Lakatos I., Ari A., Törtei T., Kovács R., Gyüre T., Baglyos L., Nardai N. (Lusánszki L.), Molnár Zs. (Bökönyi L.), Jánvári D. (Bugyi B.). Játékos-edző: Lakatos István. Kemecse: Baráth B. – Szilágyi D. (Jeszenszki Á.), Hokk Á. (Varga B.), Hadházi D., Kovács I., Majoros Á., Mészáros M. (Szaffián Sz.), Soós T. (Ádám D.), Madzin I., Ács Sz., Hokk B. Megbízott edző: Resán Attila. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Gól: Gyüre T. 3, Törtei T. (11-esből), Jánvári D., illetve Madzin I., Ádám D.

Lakatos István: – Helyenként jó játékkal megérdemelten tartottuk itthon a három pontot, amiért gratulálok a csapatnak.

Resán Attila: – A gólpassz már jól megy, két hét pihenő alatt talán megtanulunk meccset is nyerni.

Nagyhalász–Austria Juice-Vásárosnamény 1–3 (1–2)

Nagyhalász, 180 néző, v.: Lipcsei M. Nagyhalász: Bodnár M. (Tóth B.)  – Szűcs Z., Tóth L., Kormány Sz. (Tóth M.), Kató I. (Babják Cs.), Varga B., Bognár A., Huncsik Á., Károlyi R., Listván D. (Mészáros T.), Molnár Z. Edző: Borza László. Vásárosnamény: Szabolcsi M. – Géczi I., Rakóczi Zs. (Zán B.), Illés P., Trombola V. (Horváth N.), Szabó R. (Berec G.), Illés G. (Szabó G.), Misák S., Csordás G., Barta F., Orosz F. Edző: Harbula Balázs. Gól: Molnár Z., illetve Misák S. 2., Barta F.

Borza László: – Gratulálok a Naménynak!

Harbula Balázs: – A győzelem ellenére a játékkal nem vagyok elégedett, nem lehet félvállról venni egy meccset sem! A második félidőben sikerült eldönteni a mérkőzést, és ha nem is szép játékkal, de legalább nyertünk. A csapat nevében nagyon sok boldogságot kívánunk az ifjú házas Bátyi Lászlónak, a győzelmet neki ajánljuk!