A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság huszonkilencedik fordulójában öt mérkőzést rendeznek szombaton.

A piros mezes, már bajnok tarpai csapat, új edzővel a kispadon veretlendége megőrzésése érdekében hajtott Nagyecseden Fotó: tudósítónktól

Kemecse–Austria Juice-Vásárosnamény 21 (11)

Kemecse, 150 néző, v.: Valu. Kemecse: Sánta T. – Gégény M. (Faragó L.), Sándor D., Farkas M., Majoros Á., Csáki P., Bárdos A. (Vass B.), Hokk Á., Soós T., Madzin I., Hokk B. Edző: Hokk Béla. Vásárosnamény: Szabolcsi M. – Rakóczi Zs., Bátyi L., Illés P., Balogh S. (Kacsó R.), Rácz I., Zán B., Misák S., Barta F., Illés G., Sárosi M. Edző: Madalina György. A hazaiak kulcsfontosságú győzelmet arattak. Gól: Csáki P., Sándor D. (11-esből), illetve Rácz I.

Hokk Béla: – Hál’ istennek a csapat folytatta jó sorozatát és megmutatta, hogy a tavaszi eredményes szereplése nem a véletlen műve. Sok sikert kívánok a Naménynak!

Madalina György: – Hetek óta erőn felül teljesít a csapat, minden tisztelem a játékosoké. Ma is nagyot küzdöttek, a végén egy felesleges szabálytalanság miatt buktuk el a meccset.

Baktalórántháza–Ibrány 0–7 (0–3)

Baktalórántháza, 100 néző, v.: Tiszóczki. Baktalórántháza: Hajzer T. – Burkus D., Vidoven M. (Puluczkai P.), Varga B., Lakatos L., Molnár L. (Maleskovits D.), Fábri Z. (Papp N.), Listván D. (Fehér M.), Szűcs Z., Károlyi R. (Maleskovits K.), Istenes E. Edző: Borza László. Ibrány: Tóth N. – Kiss P. (Makai I.), Szőlősi P. (Szabó M.), Nagy D., Lakatos B., Csáki J., Somogyi T., Gergely B. (Lizenbold Zs.), Kovács G., Jeddi B., Haburcsák K. Játékos-edző: Kiss Tamás. A vendégcsapat már az elő félidőben eldöntötte a mérkőzést, így rendkívül nehéz helyzetbe került a kiesés ellen küzdő Bakta. Gól: Nagy D. 3 (egyet 11-esből), Somogyi T. 2, Szőlősi P., Varga B. (öngól). Kiállítva: Istenes E. (52. perc).

Borza László: – K.O! De a remény hal meg utoljára.

Kiss Tamás: – Amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk teljes mértékben betartotta a csapat, így ilyen különbséggel is megérdemelt nyertünk. További sok sikert a Baktának!

Mátészalkai MTK–Nyírgyulaj 3–0 (2–0)

Mátészalka, 150 néző, v.: Bíró Cs. Mátészalka: Görbe F. – Varga M. (Makó P.), Szabó D., Sarkadi G., Feier D., Farkas Z. (Molnár Sz.), Botos D. (Ötvös Sz.), Gergely M. (Szabó B.), Magyari M., Bodó L., Mos. Játékos-edző: Botos Alexandru. Nyírgyulaj: Oláh D. – Phrakonkham, Balogh G., Tóth B. (Terdik Zs.), Fekete G., Kállai G., Haburcsák B., Mezei B. (Varga J.), Vass I. (Bagi Á.), Somogyi M. (Gömze A.), Kiss L. Edző: Lukács Tibor. Biztos hazai győzelem. Gól: Feier D. 2, Ötvös Sz.

Botos Alexandru: – Le a kalappal valamennyi játékosom előtt! Bebizonyították, hogy a bajnokság hajrájában is fáradhatatlanok, zsinórban a harmadik meccset tökéletes koncentrációval futballozták végig. Jó és határozott játékkal mai megérdemelten győztünk.

Lukács Tibor: – Az ellenfél könyörtelenül kihasználta minden hibánkat, így megérdemelt győzelmet aratott.

Nagyhalász–Csenger 1–2 (1–0)

Nagyhalász, 70 néző, v.: Varga F. Nagyhalász: Tóth B. – Csáki B., Ladányi D., Tóth G., Bartha Z., Kató I. (Ferenczi Z.), Hajzer L., Varga D., Kormány Sz. (Ludánszki I.), Nagy N., Simon D. Játékos-edző: Ludánszki István. Csenger: Makay Z. – Péter Gy., Antal R., Lakatos T., Nagy M., Csorvási Á. (Katona P.), Varju P. (Barcsay D.), Babinec, Balogh Á., Lengyel M. (Bartha B.), Verejcsi E. Edző: Barcsay István. Jó iramú, eseménydús mérkőzésen a tizenegyest hibázó halászi csapat szemét kivédte Makay Zoltán kapus, győzelemhez segítve a – hátrányból fordító – Csengert. Gól: Nagy N., illetve Varju P., Lakatos T. Kiállítva: Babinec (91. perc). Ifi: 0-1

Kropkó András egyesületi elnök: – A Csenger kevesebb lehetőségével jól sáfárkodott, míg mi helyzetek tömkelegét hagytuk ki az első félidőben, ez pecsételte meg a sorsunkat.

Barcsay István: – Az első félidőben kicsit tompán játszottunk, de kapusunk meccsben tartotta a csapatot. A szünet után jobban koncentráltunk és sikerült fordítani. Gratulálok a fiúknak a szép sorozathoz.

Nagyecsed–Tarpa 1–1 (0–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Gergely S. Nagyecsed: Makó R. – Zámbó K., Marinas, Bulyáki K., Bulyáki A., Müller Zs., Kóka R., Demeter S. (Bulyáki B.), Erdős M., Barnáth M., Somlyai G. Edző: Homann Richárd. Tarpa: Cserepko – Fejes J., Trombola V., Tüzes Zs., Dobrovolszki (Rozman S.), Szabó R., Buda P., Djacsenko, Vajda A., Fülöp K., Gál R. Edző: Huszák Géza. Gól: Marinas, illetve Djacsenko.

Homann Richárd: – Úgy gondolom, reális a döntetlen, sok sikert a Tarpának a folytatáshoz.

Huszák Géza: – Egy null után lezárhattuk volna a mérkőzést, egy bedobás utáni kavarodásból egyenlített az ellenfél. Nagyon sokat kell frissülni a társaságnak, hogy olyan szinten tudjunk játszani, amit a képességek megengednek.

A bajnokság állása:

1. Tarpa                29           22          7            –            75-22    73
  2. Újfehértó           28          17          6            5            66-44    57
  3. Nagyecsed         28          17          5            6            50-36    56
  4. Nyírgyulaj          29          16          6            7            67-37    54
  5. Ibrány               29          14          8            7            57-33    50
  6. Mátészalka         29          14          6            9            63-38    48
  7. V.namény           29          13          6           10           54-39    45
  8. Csenger             29          12          7           10           65-57    43
  9. Nagyhalász         29          10          9          10          59-51   39
  10. Nyírmeggyes      28          9           3            16          55-75   30
  11. Mándok              28          8            6          14          54-61    30
  12. Balkány              27          8            4          15         38-60     28
  13. Kemecse            29          6            7           16         43-70    25
  14. B.lórántháza       29          6            6           17         39-71    23
  15. Gyulaháza          28          6            4           18         44-74     22
  16. F.gyarmat           28          3            4           21         28-89    13