A megyei másodosztály Pannónia Zrt. csoport huszonharnadik fordulójában hat mérkőzést játszottak vasárnap.

Szivárványos égbolt alatt gyűrte egymást a házigazda Nyírlugos és a leveleki csapat Fotó: tudósítónktól

Geszteréd–Apagy  2-3 (1-2)

Geszteréd, zárt kapu, v.: Simon T. Geszteréd: Papp T. – Sándor Á., Bárány T., Görög T., Horváth L., Szilágyi J. (Huszár S.), Vass G., Dobos D. (Nagy M.), Balázsi P., Szilágyi Z., Serbán D. Játékos-edző: Géczi Péter. Apagy: Polgári L. – Balogh N., Korpás Z., Márton I. (Parádi B.), Árpási D., Marics T., Ráti G., Hegedüs L. (Bakró A.), Marics G., Kótai D., Németh A. Játékos-edző: Németh Attila. Gól: Balázsi P. 2 ( egyiket 11-esből) illetve Németh A., Marics G., Marics T. Ifi:3-2.

Géczi Péter: – A mai mérkőzéssel letudtuk a top 5 csapatot, számunkra a lényeg a jövő héten kezdődik. Gratulálok az Apagynak.

Németh Attila: –  Gyenge színvonalú mérkőzésen mindkét csapat sokat hibázott, nem alakult ki folyamatos játék. Nem volt egyszerű meccs, de hoztuk a kötelezőt. További sok sikert a Geszteréden.

Biri–Nyíregyháza Spartacus II. 1-4 (1-4)

Biri, zárt kapu, v.: Kiss P. Biri: Oláh S. (Balogh F.) – Kiss F., Baumgartner Á., Katona R., Zámbó R. (Makács M.), Nagy M., Szlávik Z. (Szoták Cs.), Daróczi V. (Herczku M.), Földi G. (Markovics L.), Huri P . Edző: Dankó Zsolt. Nyíregyháza Spartacus II.:  Baráth B. – Vámos G., Szűcs D., Barzó G. (Sztankó D.), Németh Cs., Trencsényi B., Kovács N., Tangel L., Kecskeméti P. (Rácin R.), Tudja D., Vasilijevic N., (Hunyadi B.). Edző: Szilágyi Krisztián. Gól: Huri P. Illetve  Tangel L. 2., Kovács N., Trencsényi B.

Dankó Zsolt: – Az első félidőben a lényegi kérdések eldőltek, a második félidőben egyenrangú partnerek tudtunk lenni a jó erőkből álló vendégcsapat ellen. Gratulálok a győzelmükhöz, akárcsak a pályára lépő ifistáinknak.

Szilágyi Krisztián: – Gratulálok a srácoknak, amit megbeszéltünk maximálisan megoldották. A mérkőzést végig irányítva sikerült ismét egy magabiztos győzelmet aratnunk. További sok sikert a Birinek.

Nagykálló–Nyírbéltek 3-0 (2-0)

Nagykálló, zárt kapu, v.: Szőnyi Z. Nagykálló: Pekk J. – Marinka Á., Koskovits Gy., Málik J., Soós G., Sipos B., Árki A., Bodai K. (Erdei S.), Módis D. (Bencs Á.), Simon I. (Mihalovics M.), Ruska T., (Bakó V.). Játékos-edző: Mészáros Ákos. Nyírbéltek: Kócs Á. (Szatmári M.) –  Kinál G., Ugyan R., Ricsei F., Sárga B., Kósa B., Balogh Zs., Nagy I.Zs. (Erdei Cs.), Horváth G., Gyarmati S. (Kevert K.), Balogh Z.. Játékos-edző: Ricsei Ferenc. Gól: Sipos B., Módis D., Árki A. Ifi: 5-5 .

Mészáros Ákos: –  Megérdemelten győztünk, készülünk a következő mérkőzésre.

Ricsei Ferenc: – Az első félidő értékelhetetlen volt. A 0. percben 0-1-ról kellett volna fel állnunk, sajnos nem vagyunk abban a lelkiállapotban, hogy ez meg tudjuk csinálni. Hiába vagyunk a második félidőben partiban mindenkivel. ha a mérkőzés kilencven percből áll.

Rakamaz–Kállósemjén 0-1 (0-0)

Rakamaz, zárt kapu, v.: Varga F. Rakamaz: Simkó M. – Szitai R. (Mihali F.), Kántor Zs., Bagoly Z., Venczel I., Neuzer B., Galambosi G., Dinó J., (Koczogh I.), Málik M., Kovács E., Tóth M., (Dudás M.). Edző: Hidegh Lajos. Kállósemjén: Ovszijenko V. – Marozsán Zs., Kóth Á., Hamza T. (Marozsán M.), Danó Zs. (Mészáros T.), Fodor A., Docsa I. (Pekk T.), Sipos T., Petruska A. (Tóth N., Mező A.), Bodnár L., Lábas P. Játékos-edző: Ovszijenko Vladimir. Gól: Bodnár L.. Ifi: 2-2 .

Hidegh Lajos: – Enervált támadójáték, tipikus egy gólos mérkőzésen veszítettünk.

Ovszijenko Volodimir:
– Saját magunknak tettük nehézzé ezt a meccset, mivel az első félidőben el kellett volna dönteni. Annyi volt a feladat, hogy bármi áron megszerezzük a három pontot, ami bármi áron sikerült. A játékkal nem vagyok elégedett, de a hozzáállással igen. Továbbra is versenyben vagyunk a bajnoki címért. További sok sikert a rakamazi egyesületnek.

Nyírlugos–Levelek 3-1 (3-1)

Nyírlugos, zárt kapu, v.: Hadházi L. Nyírlugos: Mohácsi A. (Sinka Á.) – Kavalecz B., Illés Á., Sveda T., Pénzes Á., Ritli R., Fézer G., Vass R. (Sinka M.), Aisam S. (Veres S.), Csákányos T., Holló Zs. Edző: Kavalecz Béla. Levelek: Varga Gy. – Marincsák R., Tóth Z., Hajdu G., Hatházi M., Majláth S. (Hegedüs D.), Vass I., Csekk A. (Lakatos Zs.), Juhász M., Sitku D., Martocsány A. Edző: Majláth Sándor. Gól: Csákányos T. 2, (mindkettő 11-esből), Holló Zs. illetve Majláth S.(11-esből) Ifi: 3-1 .

Kavalecz Béla: – Gratulálok a fiúknak a győzelemhez, úgy gondolom, hogy rászolgáltunk a három pontra. Győzelmünket Jávor Norbert újszülött  kisfiának ajánljuk, jó egészséget kívánunk az egész családnak a csapat nevében.

Majláth Sándor: – Ez már elfogadhatóbb volt, mint a hétközi bajnoki, küzdöttünk ami erőnkből tellett. Meg kellett küzdeni a játéktérrel is, de van, amivel nem tudunk megküzdeni. Érzésem szerint 1-1-nél vastagon belenyúltak a mérkőzésbe egy jogtalan büntetővel. Kakaskodás utáni mellbeütésért úgy gondolom, hogy a piros lap járna..

Kálmánháza–Kótaj  3-1 ( 1-1)

Kálmánháza, zárt kapu, v.: Szikszai S. Kálmánháza:  Kanócz B. (Petró M.) – Bene Z., Halastyák Á. (Boldi K.), Matejkó G. (Czeglédy D.), Dávid G. (Sramkó D.), Nagy J., László Gy., Horváth G., Fekete B., Rácz R. (Ádám D.), Korsoveczki M. Játékos-edző: Kotricz Zoltán. Kótaj: Szabó Z. – Hangácsi T., Nagy D., Papp M., Sárközi D., Balogh Gy. (Molnár Z.),Tóth Z., Lakatos I., Csörgő K. (Huncsik Á.), Szarka J., Hegedüs T. Edző: Seregi Mihály. Gól: Halastyák Á. 2, Nagy J.(11-esből) illetve Nagy D. Ifi: 0-2.

Kotricz Zoltán: – Egy igazán kemény mérkőzésen vagyunk túl, amibe nagyon férfiasan állt bele a csapat, szinte maradéktalanul betartották, amiket megbeszéltünk. Úgy érzem, a győzelmünk teljesen megérdemelt, nem csak mert keményen dolgoztunk érte, hanem, mert több veszélyesebb lehetőséget dolgoztunk ki a jó erőkből álló Kótaj ellen. Most nagyon büszkék vagyunk, de tudjuk, hogy ezt a mentalitást minden mérkőzésre át kell mentenünk. A mérkőzésen sérülést szenvedő Kanócz Bélának és Halastyák Ádámnak és Rácz Róbertnek gyors felépülést kívánunk. További sok sikert a Kótajnak.

Seregi Mihály: – Akaratgyenge játék, megérdemelt hazai győzelem.