A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság huszonötödik fordulójában öt mérkőzést játszottak szombaton.

A sárga mezes ibrányi együttes a kemecsei katlanban lépett színre Fotó: ifj. Kulcsár Béla

Kemecse–Ibrány 0–2 (0–1)

Kemecse, zárt kapu, v.: Sándor Cs. Kemecse: Sánta T. – Gégény M. (Szaffián Sz.), Katona Gy., Majoros Á., Jeszenszky Á. (Faragó L.), Hokk Á., Mészáros G. (Bárdos A.), Soós T., Csáki P., Sándor D., Hokk B. Edző: Hokk Béla. Ibrány: Tóth N. – Nagy D., Lakatos B., Csáki J., Somogyi T. (Mészáros M.), Gergely B., Kovács G. (Szűcs I.), Jeddi B., Szabó M., Lizenbold Zs. (Pápa S.), Haburcsák K. (Kiss P.). Játékos-edző: Kiss Tamás. Gól: Nagy D., Szabó M. Ifi: 4-1.

Hokk Béla: – Jelen pillanatban ennyire vagyunk képesek, gratulálok az Ibránynak, A második fékidőben azért jól néztek ki.

Kiss Tamás: – Az összkép alapján teljesen megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot, további sok sikert kívánok a Kemecsének.

Mátészalkai MTK–Csenger 1–2 (0–0)

Mátészalka, zárt kapu, v.: Paráda. Mátészalka: Görbe F. – Varga M., Szalai D., Szántó Z. (Farkas) Sarkadi G. (Ötvös Sz.), Feier, Botos D., Gergely M., Magyari M., Bodó L., Mos. Játékos-edző: Botos Alexandru. Csenger: Béres R. – Katona P. (Lengyel M.), Péter Gy., Antal R., Nagy M., Varju P., Babinec (Csorvási Á.), Osváth S., Veréczi E., Stef. Edző: Barcsay István. Gól: Feier, illetve Antal R., Katona P.

Botos Alexandru: – Úgy gondolom, az első félidőben lezárhattuk volna a mérkőzést. Miután megszereztük a vezetést, hamar elhittük, hogy megvan a meccs, ezt a Csenger kihasználta.

Barcsay István: – Nagyon örülünk az idegenbeli győzelemnek, egész héten erre készültünk. Sikerült megismételni a legutóbb nyújtott teljesítményünket, gratulálok a fiúknak.

Baktalórántháza–Nyírmeggyes 21 (0–1)

Baktalórántháza, zárt kapu, v.: Jakab Gy. Baktalórántháza: Hajzer T. – Burkus D., Vidoven M., Varga B., Papp N., Lakatos L., Molnár L., Puluczkai P. (László A.), Fábri Z. (Maleskovits K.), Listván D., Szűcs Z. Edző: Borza László. Nyírmeggyes: Tóth K. – Folytán Z., Szántó I., Nagy Zs., Török G., Nógrádi S., Batizi-Pócsi N. (Scheibli M.), Pálvölgyi B., Gózner K., Török S., Drabik M. (Szondi R.). Edző: Körmös Miklós. Gól: Lakatos L., Listván D., illetve Pálvölgyi B. (11-esből). Kiállítva: Schebli M. (64. perc). Ifi: 3–6.

Borza László: – Győztünk!

Körmös Miklós: – Volt itt minden, mint a búcsúban: vészkapus a kapuban, sérült játékos, kiállított játékos, mindemellett  az első félidőben le kellett volan zárnunk a mérkőzést. Így viszont nem maradt más hátra, mint gratulálni a Baktának és további sok sikert kívánni neki!

Nyírgyulaj–Mándok 3–1 (1–0)

Nyírgyulaj, zárt kapu, v.: Major O. Nyírgyulaj: Oláh D. – Balogh G., Tóth B., Haburcsák B., Mezei B., Vass I., Bagi Á., Gömze A. (Kállai G.), Somogyi M. (Terdik Zs.), Pócsi B., Kiss L. Edző: Lukács Tibor. Mándok: Virágh Cs. – Maroda N., Ari A., Bacsó A., Lusánszki L., Krajnyák Zs., Toldi A., Szabó T., Dallos L., Jóni M., Bugyi B. Edző: Dancs Attila. Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt hazai siker.  Gól: Pócsi B., Haburcsák B., Kiss L. (11-esből), illetve Toldi A.

Lukács Tibor: – Nehéz szülés volt, de három pontot ért.

Dancs Attila: – Ilyen összeállításban ennyi volt ebben a meccsben. Hozzáteszem, nem lenne annyira fájó a vereség, ha lefociztak volna minket, ugyanakkor köszönöm Dallos Lacinak és Szabó Tominak, hogy kisegítettek minket. Legyenek ezentúl is elérhetők…

Austria Juice-Vásárosnamény–Gyulaháza 2–0 (0–0)

Vásárosnamény, zárt kapu, v.: Takács A. Vásárosnamény: Szabolcsi M. – Géczi I., Rakóczi Zs., Bátyi L., Illés P., Balogh S., Berec G. (Rácz I.), Zán B., Misák S. (Illés G.), Barta F. (Ács Á.), Sárosi M. (Kacsó R.). Edző: Madalina György. Gyulaháza: Bandor F. – Kozma M., Kozma J., Tóth F., Galambos B. (Dolhai D.), Csercsa G., Tóth D., Csontos P., Lakatos P., Kovács E. (Csizmadia Z.), Németh T. (Kósa Á.). Edző: Bardi Gábor. Parázs hangulatú második félidőben – repkedtek a sárga és piros lapok – szerezte meg a három pontot a hazai csapat. Gól: Sárosi M. (11-esből), Rácz I. Kiállítva: Tóth F. (80. perc). Ifi: 2–0.

Madalina György: – Számítottam rá, hogy tüzes, nehéz mérkőzés lesz. Az első félidőben jól járattuk a labdát, de helyzeteket nem tudtunk kialakítani, a második játékrészről nem szeretnék beszélni. Mindenesetre gratulálok a srácoknak a győzelemhez.

Bardi Gábor: – Nagyon nehéz a történtek után bármit mondani… Nehéz megérteni, hogy egy zömében 18-19 éves játékosokból álló csapatot miért kell ennyire sújtani. Számomra elfogadhatatlan ez, hogy egy pocakos játékvezető tönkre teszi a gyerekek munkáját! Megítéltek ellenünk egy véleményes 11-est, rá öt percre nekünk – az ellenfél által is elismert – jogos büntetőt nem adott meg Takács sporttárs. Külön érdekesség, hogy az ellenfél egyik tagjával megbeszélte, hogy rántsa le az utolsó percben az én játékosomat, hogy megkapja az ötödik sárga lapját… Gratulálok a Naménynak, további sok sikert neki!