A megyei másodosztály Nyírerdő csoport huszonkettedik fordulójában hét mérkőzést játszottak vasárnap.

A piros mezes, listavezető gergelyiugornyai együttes az Újdombrád elleni hazai meccsen nem szerett volba bakiozni Fotó: Bakó Zoltán

Dombrád–Záhony 1-4 (0-3)

Dombrád, zárt kapu, v.: Tassy. Dombrád: Kromplák Gy. – Kecsmár Á., Molnár P., Geisenger (Koi B.), Szendrei I. (Dankó F.), Baráth R., Baglyos F., Tóth M. (Lengyel A.), Szabó Z., Hoksz M., Németh Sz. Edző: Tóth János. Záhony: Mucsicska – Kacsúr A., Tar E., Zán P., Setét R. (Sárkány G.), Gombkötő S., Bara Cs. (Halász T.), Angyal Á., Pálosi R., Györke J., Lupcsa Cs. Játékos-edző: Sárkány Gábor. Gól: Hoksz M., illetve Tar E. 2, Gombkötő S:, Györke J.

Tóth János: – Azt kaptam, amit vártam a záhonyi csapattól, teljesen sportszerűen és lelkesen futballozott. Mi az első félidőben nem tudom hol voltunk, a másodikban viszont az egy gólra minimum rászolgáltunk, de a vendégek győzelmet teljesen megérdemelt.

Sárkány Gábor: – Alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben elfogadhatóan fociztunk a másodikban viszont szétesett a játékunk. Ekkor a Dombrádnak lehetősége volt felzárkózni, mivel rettent lelkesen és jó szellemben futballoztak ebben a periódusban. Szeretném megdicsérni a játékvezetőt, mert úgy gondolom, hibátlanul, magas színvonalon hozta le a meccset. Gratulálunk az ifi sikeréhez és csapat részvétét fejezi Batta Dánielnek!

Nyírmada–Jéke 1–5 (0–2)

Nyírmada, zárt kapu, v.: Ésik I. Nyírmada: Csiki G. – Beri G., Rézműves J. (Váradi T.), Mocsár G., Horváth J., Szikszai A., Csépke Z., Jónás J., Mulutó P., Kakuk I. (Kézi P.), Baráth M. Edző: Cseh Jenő. Jéke: Csucska M. – Boda T., Iván V., Sütő N. (Horváth M.), Szatmári M. (Szarvas G.), Huzdik P. (Haga J.), Végső Á., Huszti Cs., Kovács T., Végső Sz., Szabó B. Játékos-edző: Dolhai Máté. Gól: Baráth B., illetve Végső Sz. 2, Huzdik P., Sütő N., Haga J. Kiállítva: Mulutó P. (81. perc).  Ifi: 4–3

Cseh Jenő: – Könnyű lenne most azt mondani, hogy köszönöm szépen, nekem elég volt, de tőlem ezt nem fogják hallani soha. A hihetetlen nehézségek ellenére is küzdök tovább, a többi a játékosok dolga…

Dolhai Máté: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és külön ahhoz, hogy ilyen különbséggel tudtunk nyerni ezen a fontos mérkőzésen

Őr–Szabolcsveresmart 33 (33)

Őr, zárt kapu, v.: Balogh A. Őr: Deme M. – Lapos P., Ilyés Z., Márton T., Szabó V., Szabó A. (Tisza G.), Tisza Á., Jenei Zs., Szabó L., Kézi B., Deme B. Játékos-edző: Szabó Attila. Szabolcsveresmart: Pécsi V. – ifj. Tara S. (Meggyesi M.), Koi G., Birke Cs. (Selyem E.), Kantár K. (Varga E.), Gombkötő Z., Bandor J., Rostás Zs., Győri J., Ponczók T., Dobrai G. Edző: Tara Sándor. Gól: Szabó A., Kézi B., Lapos P., illetve Győri J. 2, Gombkötő Z. Ifi: 0–8.

Szabó Attila: – Mindkét oldalon maradtak ki helyzetek, igazságos döntetlen született.

Tara Sándor: – Őrben hagytunk két pontot, mert a helyzeteknek csak a töredékét használtuk ki.

Kék–Pátroha 13 (11)

Kék, zárt kapu, v.: Pokoracki. Kék: Szűcs N. – Pauliska L., Poór B., Ladányi D. (Veres Á.), Szurcsik Z. (Novák K.), Duan D., Bodó I. (Szuromi L.), Bodnár L. (Papp D.), Szikszay S., Ignácz G., Dócs N. Edző: Fabók István. Pátroha: Kiss R. – Kovács D., Mozga Gy., Varga R., Balogh I. (Mikó L.), Borbély L. (Fedor A.), Haller R. (Gombkötő Z.), Bedő I. (Kalu B.), Kovács Sz., Méhész B., Csáki L. Edző: Minyin Vitalij. Gól: Szurcsik Z., illetve Kalu B. 2 (egyet 11-esből), Borbély L. Ifi: 1–2.

Fabók István: – Kisasszonyok gyülekezetét nem sikerült legyőznünk, bár ez a győzelmet nagyon reméltük, mint terápiás szúnyog a vérképet.

Minyin Vitalij: – Gratulálok mindkét csapatunknak! Bedő Istvánnak pedig mielőbbi gyógyulást kívánunk. Az ellenfélnek csak annyi mondanék, ez nem amerikai foci!

Gergelyiugornya–Újdombrád 31 (30)

Gergelyiugornya, zárt kapu, v.: Knoblok. Gergelyiugornya: Csordás A. – Danku J., Mándi L. (Kovács A.), Bancsi G., Sebestyén G., Lovas I. (Lakatos A.), Peregrin R., Csonka L., Tóth G., Danku A., Szilágyi N. (Varga T.). Edző: Szilágyi Bertalan. Újdombrád: Balla D. – Kernács J. (Dócs G.), Répási R., Kocsi M., Feka A., Feka L., Tóth N., Balla K., Tóth Á., Lippai A. (Sinka D.), Dócs G. Edző: Balla János. Gól: Mándi L., Szilágyi N., Lovas, illetve Feka L. Ifi: 3-0.

Balogh István elnökhelyettes: – Úgy érzem, az első félidőben nagyon jól játszott a csapat, viszont a szünet után kiegyenlítődött a játék, de azt gondolom, megérdemelten nyertünk. Gratulálok az ifi sikeréhez!

Balla János: – Az első félidőben meglehetősen gyengén futballoztunk, így adtunk negyvenöt perc előnyt a hazaiaknak. A szünet után feljavult játékunkban akár az egyenlítés esélye is benne volt, de a helyzeteket kihagytuk, így gratulálok a leendő bajnokcsapatnak!

Ladányi TC–Vaja 1-4 (0-2)

Mezőladány, zárt kapu, v.: Lövei. Ladányi TC: Fejér K. – Deskó L. (Cser P.), Árva B., Szabó G., Balogh G., Szilágyi D., Demeter A., Kovács D., Kovács Cs., Szilágyi G. (Borzák Zs.), Kállai A. Edző: Sajtos András. Vaja: Vakarcs I. – Pálfi I., Borsi D., Bálint Cs., Nagy T. (Kiss A.), Sándor A. (Konrád G.), Zakor J., Simák B. (Katona R.), Kósa S. (Repelik Á.), Lakatos T., Soltész B. (Nagy H.). Edző: Siska Attila. Gól: Cser P., illetve Sándor A. 2, Simák B., Zakor J. Kiállítva: Kovács D. Ifi: 2-11.

Sajtos András: – Nagyon jó mérkőzésen a kiállítás megpecsételte sorsunkat.

Siska Attila: – Feszült hangulatú, kemény mérkőzést vívtunk, sok párharccal és szabálytalansággal. Ma kevésbé gyöny9rködhettünk a játék szépségében, de ezért is három pontot adnak.

Nyírkarász–Fényeslitke 3–0 (1–0)

Nyírjákó, zárt kapu, v.: Toronyi. Nyírkarász: Molnár A. – Király J., Horváth J. (ifj. Tóth T.), Ujj K., Kasza Á., Baksa Z., Bombera M. (Nádasi I.), Simon J., Juhász L., Csuka Gy. (Varga D.), Ujj Gy. (Farkas R.). Edző: Tóth Tibor. Fényeslitke: Janda T. – Gyüre Gábor, Toma J. (Sajtos N.), Fodor G. (Miskolczi G.), Gyüre Gergely, ifj. Nagy Z., Miskolczi Á., Nagy M., Gégény Z. (Babják A.), Nagy B., Rusznák S. (Nagy B.). Edző: Nagy Zoltán. Gól: Csuka Gy. 2, Baksa Z. Ifi: 0-7.

Tóth Tibor: – Na, végre olyan mérkőzést játszottunk, amelyen nem csak az eredményesség volt a fő szempont, hanem az, hogy ezúttal kapott gól nélkül hoztuk le a kilencven percet. Gratulálok Csuka György nem mindennapi, második szerzett góljához! Köszönjük Nagy Lali segítségét!

Nagy Zoltán: – Kritikán aluli játékvezetés mellett sikerült itt hagyni a három pontot…