Szombaton három, vasárnap pedig további öt mérkőzést rendeztek a Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság 13. fordulójában. Az Újfehértó-Nagyecsed meccs később kezdődött.

Küzdelmes jelenetből nem volt hiány a Balkány-Csenger meccsen Fotó: szabolcsfociinfo

Balkány–Csenger 2–1 (2–0)

Nyíregyháza, Városi Stadion, zárt kapu, v.: Major O. Balkány: Hegyes B. – Sallai M., Szabó I., Kovács B., Vasas T. (Szilágyi Z.), Nagy D., Csatári Á., Kerecsen J., Patalenszki J. (Dobrán), Hernádi G. (Kapusi, Bedő D.), Kanál R. (Kóka S.). Edző: Mirgai László. Csenger: Béres R. (Gaál K.) – Antal R., Péter Gy., Babinec, Nagy M. (Margitics), Csorvási Á. (Zsiga Zs.), Balogh Á., Osváth S., Lengyel M. (Varju P.), Lakatos T., Stef. Edző: Barcsay István. Jó iramú mérkőzésen csikarta ki a győzelmet a Balkány. Gól: Péter Gy. (öngól), Vasas T., illetve Péter Gy.

Mirgai László: – Az elő félidőben elfogadhatóan játszottunk, ennek eredményeként elhúztunk kettő nullra. A szünet után ránk jött a Csenger, mezőnyfölényben játszott, ennek ellenére megvoltak a lehetőségeink, hogy eldöntsük a meccset. Ezek, sajnos kimaradtak, a győzelemnek viszont nagyon kell örülnünk, mert van hová van fejlődnünk.

Barcsay István: – Idény eleji játék: az első félidőben két kapura lövésből kaptunk két gólt, a szünet után jobban futballoztunk, de ez csak a szépítésre volt elég. Sajnos, két emberünk is megsérült, a kapuba pedig mezőnyjátékost kellett beállítani.

Nagyhalász–Nyírmeggyes 2–0 (1–0)

Nagyhalász, zárt kapu, v.: Valu. Nagyhalász: Dukát P. – Csáki B., Ladányi D. (Tóth M.), Tóth G. (Kormány Sz.), Bartha Z., Kató I. (Ludánszki), Hajzer L., Hudák M., Nagy N., Simon D., Varga D. (Varga Á.). Játékos-edző: Ludánszki István. Nyírmeggyes: Tóth K. – Szántó I., Nagy Zs., Török G., Nógrádi S., Farkas B. (Batizi-Pócsi N.), Pálvölgyi B., Gózner K., Török I., Török S. (Rézműves F.), Drabik M.. Edző: Körmös Miklós. Hajtós, nagy iramú mérkőzésen szerezte meg a három pontot a Halász. Gól: Ladányi D., Tóth G.

Kropkó András egyesületi elnök: – Hosszú kihagyás után lelkes játékkal megérdemelt győzelmet aratott a csapat. Gratulálok mindenkinek a mai teljesítményhez.

Körmös Miklós: – Játékra alkalmatlannak titulálható pályán az a csapat nyert, amely jobban alkalmazkodott a körülményekhez, ez pedig nem mi voltunk. Gratulálok a Halásznak!

Tarpa–Kemecse 6–1 (4–0)

Tarpa, zárt kapu, v.: Pethő P. Tarpa: Cserepko (Sas) – Szics, Dán V. (Trombola), Dobrovolszki, Nadimov, Szabó R. (Losonczi B.), Buda P. (Zagyijev), Bodnaruk, Vajda A. (Djacsenko), Gál R. Kurilcsik. Edző: Mihajlo Ivanicja. Kemecse: Molnár Cs. – Sándor D. (Mészáros G.), Vass B. (Mészáros M.), Farkas M., Majoros Á., Faragó L. (Soós T.), Szaffián Sz. (Listván D.), Csáki P., Madzin I., Gégény M. (Bárdos A.), Hokk B. Edző: Hokk Béla. A papírformának megfelelően biztos hazai siker. Gól: Dán V. 3, Vajda A. 2, Djacsenko, illetve Madzin I. Kiállítva: Farkas M. (64. perc).

Mihajlo Ivanicja: – Az eredménnyel elégedettek vagyunk, a játék javításán tovább dolgozunk. Sok sikert a Kemecsének!

Hokk Béla: – Nagyon jó, dinamikus csapat ellen játszottunk, amely megérdemelten nyert.

Fehérgyarmat–Gyulaháza 0–2 (0–1)

Fehérgyarmat, zárt kapu, v.: Gergely S. Fehérgyarmat: Jakocska – Szász M. (Varga Á.), Orosz F., Popovics N., Kóczé Sz., Cserepes Á. (Németh N.), Barkaszi D. (Beregszászi A.), Sukály Gy., Balogh P., Szabó T., Bakó T. (Bartha K.). Játékos-edzők: Balogh Péter, Imre Zsolt. Gyulaháza: Bandor F. – Köblös B., Kozma M., Bálint N. (Németh T.), Tóth F., Tóth D., Csercsa G., Koszta Z. (Savrnoh), Csontos P. (Gáti S.), Kozma J., Kovács E. (Gáti Sz.). Edző: Bardi Gábor. Néhány napja elmentek a fehérgyarmati pályáról a lovak, lámák, tevék és a bohócok, s bár nagyon hozzánőttek valamennyien a szívünkhöz, de valahol nem bánjuk, hogy megszűnt a cirkusz a csapat körül. Ráfér a nyugalom a csapatra, hiszen nagy kihívás lesz az idei szezon. Végre, a műfüvesen bajnokit lehetett játszani, a sorstárs Gyulaházával nagy csatát vívtunk, a vendégek pedig kíméletlenül kihasználták helyzeteiket, így a lefújáskor az ő örömtáncuk következhetett. Volt egy szenzációs ifimeccs is, amely rangadón a hazai fiatalok diadalmaskodtak. Gól: Kovács E., Csercsa G. Kiállítva: Szabó T. Ifi: 2-1. (Tudósító: Papp Attila)

Balogh Péter: – Tipikus idény eleji meccset játszottunk. Nem tudtuk hova szaladjunk, mit csináljunk. Mire elkaptuk a fonalat, addigra vezetett az ellenfél és emberhátrányba kerültünk.

Bardi Gábor: – Örülünk a győzelemnek, így életben tudtuk tartani bennmaradási reményeinket. Nem játszottunk jól, ráadásul a kiállítás minket zavart meg. További sok sikert a Gyarmatnak!