A Nyír-Wetland megyei első osztályú bajnokság kilencedik fordulójában három mérkőzést játszottak vasárnap.

Újfehértói roham a Balkány elleni mérkőzésen, melyet Szakolyban rendeztek Fotó: tudósítónktól

Ibrány–Mándok 2–0 (1–0)

Ibrány, 250 néző, v.: Bíró Cs. Ibrány: Tóth N. – Kiss P. (Pápa Sz.), Szőlősi P. (Haburcsák K.), Nagy D. (Mészáros M.), Lakatos B., Csáki J., Somogyi T. (Szabó M.), Gergely B.(Boros I.) , Kovács G., Jeddi B., Lizenbold Zs. Játékos-edző: Kiss Tamás. Mándok: Lovász G. – Lakatos I., Katona Gy., Lusánszki L., Törtei T., Toldi A. (Ari A.), Baglyos L. (Maroda N.), Dallos L., Gyüre T. (Krajnyák Zs.), Illés Gy., Elek Á. Edző: Dancs Attila. A felettébb mozgalmas első félidőben előbb vezetést szereztek a hazaiak, akik csakhamar létszámhátrányba kerültek, majd a vendégek 11-est hibáztak. A második játékrészben a hősiesen küzdő Ibrány újabb góllal bebiztosította győzelmét. Gól: Somogyi T., Nagy D. Kiállítva: Kovács G. Ifi: 1–2.

Kiss Tamás: – Mérhetetlenül büszke vagyok a csapatra, amely nagy küzdeni akarásból mutatott ma példát. Külön öröm számomra, hogy végre kapott gól nélkül lehoztunk egy mérkőzést és a csapat erejét mutatja, hogy tíz emberrel játszva is a nagyon jó erőkből álló Mándoknak csak rögzített szituációkból voltak lehetéségei.

Dancs Attila: – Az akarat diadalmaskodott.

Balkány–Újfehértó 1–0 (1–0)

Szakoly, 150 néző, v.: Harsányi Cs. Balkány: Hegyes B. – Sallai M., Kékesi A. (Nagy T.), Szabó M., Kóka S., Lakatos J., Vasas T., Nagy D., Csatári Á., Szabó I., Furó Zs. (Szilágyi Z.). Edző: Mirgai László. Újfehértó: Gégény B. – Kerecsen J., Petics Gy., Csizmarik Á. (Seres K.), Boros M. (Tóth Sz.), Dénes K., Papp Cs., Zámbó D., Pallai G., Daróczi P. (Torma T.), Pallai B. Edző: Piskóti Zsolt. Nagy iramú küzdelmes izgalmas mérkőzésen nyert a Balkány. Gól: Nagy D. (11-esből).

Mirgai László: – Igazi szomszédvári rangadót játszottunk, nagy volt az iram, rengeteg párharccal, ami ugyancsak fontos volt, nem engedtük játszani a Fehértót. A kontráink, különösen az utolsó tíz percben ültek, három nagy helyzet is adódott. Hatalmasat küzdött megint az egész csapat, ezt a győzelmet Obsitos Norbert elnök úrnak ajánljuk, és köszönöm szépen a fiúknak, hogy születésnapomra ezzel a sikerrel ajándékoztak meg! Hozzáteszem, ilyen tehetséges fiatal játékvezetőt én még nem láttam, gratulálok neki!

Piskóti Zsolt: – Sajnos, ezekből az idegenbeli mérkőzésekből még nem tudunk győztesen kijönni, ehhez még érnie kell a csapatnak. A fiúkat nem tudom bántani a mai teljesítmény miatt, mert mindkét félidőt irányítottuk. Egyéni hiba miatt kerültünk bajba, aztán ha reggelig játszunk se lőttünk volna gólt, pedig a helyzeteink megvoltak. Köszönjük a vendéglátást!

Fehérgyarmat–Tarpa 0–2 (0–0)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Fehér Á. Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Farkas F., Orosz F., Horváth N., Popovics N., Németh N. (Szász M.), Kóczé Sz, Imre Zs., Barkaszi D., Szabó T. (Doma I.), Balogh P. (Alapi T.). Edző: Harbula Balázs. Tarpa: Somogyi P. – Fejes J. (Balogh S.), Szics, Dobrovolszki, Tüzes Zs. (Buda P.), Nadimov (Lyáh A.), Barta G. (Rácz I.), Vajda A. (Djacsenko), Fülöp K., Gál R., Kurilcsik. Edző: Mihajlo Ivanicja. Igazából nem történt semmi különös, győzött a vendégcsapat, amely nem csak a Fehérgyarmattól, de lassan az egész mezőnytől már „fényévekre” jár. Játékuk, feltételrendszerük máris megfelel a magasabb osztály kívánalmainak is. Mindemellett a hazai csapat ma igen dicséretes hozzáállásról tett tanúbizonyságot a szuper Szatmár Fanatic segítségével. Gól: Kurilcsik, Lyáh A. Kiállítva: Fülöp K. (Tudósító: Papp Attila)

Harbula Balázs: – A hat hiányzó dacára 81. percig jól játszottunk, minden dicséretet megérdemelnek a fiúk, a jövőben erre a teljesítményre lehet építeni és bizakodni.

Mihajlo Ivanicja: – Sajnos, bár sok figyelmet fektettünk a mentális felkészülésbe, úgy érzem, mégsem sikerült megértetni a csapattal, mennyire fontos ez a mérkőzés. Ezt tetéztük azzal, hogy 75. percet emberhátrányban játszottunk, de a cseréknek köszönhetőn sikerült elérni célunkat, ami a három pont megszerzése volt. Köszönet a srácoknak, és további sok sikert a Gyarmatnak, mert egy jó csapattal találkoztunk, amely végig maximálisan küzdött.

Videó: az ibrányi Tóth Norbert 11-est hárít a Mándok elleni mérkőzésen