A megyei első osztályú bajnokság hetedik fordulójában négy mérkőzést játszottak szombaton.

Rangadót játszoottak Mátészalkán, ahol az éllovas Tarpa lépett pályára Fotó: Bodnár Zsolt/haromhatarhirei.hu

Mátészalkai MTK–Tarpa 1–2 (1–0)

Mátészalka, 300 néző, v.: Paráda. Mátészalka: Görbe F. – Varga M., Szántó Z., Sarkadi G. (Hevele M.), Ötvös Sz. (Szabó D.), Farkas Z. (Feier D.), Botos D., Gergely M., Magyari M., Mos, Betuker M. (Molnár Sz.). Játékos-edző: Botos Alexandru. Tarpa: Somogyi P. – Buda P. (Djacsenko), Fejes J. (Rácz I.), Szics, Dobrovolszki, Barta G. (Nadimov, Trombola), Sándor I., Vajda A., Fülöp K., Gál R., Kurilcsik. Edző: Mihajlo Ivanicja. A lelkes hazaiak a második félidő elejéig vezettek, de az emberhátrányban játszó éllovas fordítani tudott. Gól: Szabó B., illetve Fejes J., Sándor I. Kiállítva: Gál R. (8. perc)

Botos Alexandru: – A sok sérült és a két gyermeteg hiba miatt kapott gól megpecsételte sorsunkat.

Mihajlo Ivanicja: – Sajnos, nem sikerült mentálisan megfelelően felkészíteni a csapatot erre a mérkőzésre, ami érződött az első félidőben. A szünetben sikerült megértetni mindenkivel, hogy milyen játékot szeretnénk látni a pályán. Köszönöm a játékosaimnak, további sok sikert a Mátészalkának!

Vásárosnamény–Nagyecsed 4–0 (3–0)

Vásárosnamény, 200 néző, v.: Varga F. Vásárosnamény: Szabolcsi M. – Géczi I., Rakóczi Zs., Bátyi L. (Illés G.), Illés P., Ács Á. (Hornyák M.), Szabó R., Zán B., Deskó D. (D. Pethe K.), Misák S. (Berec G.), Sárosi M. Edző: Madalina György. Nagyecsed: Makó R. – Szabó B., Nyíri Gy., Marinas, Bulyáki A. (Madzin I.), Bulyáki K. (Somlyai G.), Müller Zs., Kóka R., Erdős M., Bernáth M., Angyal N. Edző: Homann Richárd. Biztos hazai siker. Gól: Müller Zs. (öngól), Deskó D., Sárosi M., Zán B. Ifi: 4–6.

Madalina György: – Sajnálom, hogy vereséggel mutatkozott be a kispadon Homann Ricsi, de előtte még az edzői pálya! Ugyanakkor örülök, hogy két vereség után ismét győzni tudtunk. Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, a másodikban rúghattunk volna további gólokat, de az Ecsednek is voltak helyzetei, szerencsére nem éltek vele.

Homann Richárd: – Teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak. Gratulálok a Naménynak!

Nyírgyulaj–Nyírmeggyes 1–1 (1–0)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Pethő P. Nyírgyulaj: Oláh D. – Kiss L., Phrakonkham (Tóth D.), Buka B., Varga J. (Fekete G.), Kovács G. (Balogh G.), Haburcsák B., Vass I., Bagi Á., Terdik Zs., Pócsi B. Edző: Lukács Tibor. Nyírmeggyes: Tóth K. – Szántó I., Nagy Zs., Török G., Szondi R. (Rézműves F.), Nógrádi S., Pálvölgyi B., Gózner K., Török I. (Batizi-Pócsi N.), Török S., Drabik M. Edző: Körmös Miklós. Gól: Varga J., illetve Batizi-Pócsi N. Ifi: 5–1.

Lukács Tibor: – Katasztrófa!

Körmös Miklós: – Gratulálok a srácoknak!  Sajnos, két pontot itt hagytunk, mert a helyzeteink alapján úgy érzem, akár nyerhettünk is volna.

Kemecse–Balkány 1–4 (1–2)

Kemecse, 100 néző, v.: Kertész Cs. Kemecse: Molnár Cs. – Gégény M. (Varga B.), Szabó P., Majoros Á., Szaffián Sz. (László A.), Tóth T., Roszpopa G., Hokk Á., Soós T., Farkas M., Listván D. (Jeszenszki). Edző: Hokk Béla. Balkány: Hegyes B. – Sallai M., Szabó I., Szabó M., Kóka S., Lakatos J. (Burkus), Vasas T., Furó Zs. (Hüse), Nagy D., Csatári Á., Szilágyi Z.(Nagy T.). Edző: Mirgai László. A helyzeteit jobban kihasználó Balkány megérdemelten nyert, bár mezőnymunkában a hazaiak domináltak. A játékvezető az első félidei jó teljesítményét a másodikban mérkőzést befolyásoló hibákra váltotta. Gól: Tóth T., illetve Nagy D. 3, Vasas T. Ifi: 5–0.

Hokk Béla: – Az első félidő kecsegtető játéka után a második játékrész elején az öltözőben maradtunk, ezzel el is dőlt a mérkőzést. Ez így alakult, de megyünk tovább.

Mirgai László: – Amit terveztünk a srácokkal, hogy a középpályán megpróbálunk minél több labdát szerezni és abból minél gyorsabban eljutni az ellenfél kapujáig, megvalósult. Valamennyi gólunk kidolgozott, szép támadásból született. Nagy Dávidot külön ki kell emeljem, mert a mesterhármast szerzett, de az egész csapat alázatosan, taktikusan, koncentráltan futballozott, amiért dicséret jár.