A csütörtöki Gyulaháza–Tarpa (0–2) mérkőzéssel rajtolt a Magyar Kupa megyei selejtezője. A kupasorozat hétvégi folytatásában újabb hét összecsapást játszanak – szombaton három találkozót rendeznek, Baktalórántházán már kora délután pályára szólították a csapatokat.

Forró körülmények között játszották a Bakta-Ecsed kupameccset Fotó: tudósítónktól

Magyar Kupa: megyei selejtező: 1. forduló

Baktalórántháza–Nagyecsed 1–3 (1–0)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Bíró Cs. Baktalórántháza: Hajzer T. – Varga B., Lakatos L., Molnár L. (Matejkó G.), Fábri Z. (Maleskovits K.), Istenes E., Vidoven M., Fehér M., Puluczkai P. (Maleskovits D.), Szűcs Z., Károlyi R. Edző: Borza László. Nagyecsed: Makó R. – Zámbó K., Madzin I., Ascsillán L., Marinas (Somlyai G.), Bulyáki K., Kóka R. (Bulyáki A.), Bernáth M., Müller Zs., Angyal N., Nyíregyházi G. (Erdős M.). Edző: Siti Ferenc. Gól: Lakatos L., illetve Kóka R., Müller Zs., Bulyáki K.

Borza László: – Amíg erővel bírtuk, addig egyenrangú partnerek voltunk, viszont a második félidőben öt perc alatt megfordították a meccset a jó erőkből álló vendégek.

Siti Ferenc: – Az első félidő döcögősebb volt, amiről elsősorban mi tehetünk. A szünet után azonban azt gondolom, egyértelműsítettük fölényünket. A mérkőzés margójára kívánkozik, hogy Kóka Robit a második félidő egészségügyi szünetében szerettem volna lecserélni, de a spori szólt, hogy ezt ekkor nem tehetem meg, erre az első gólunkat éppen ő szerezte. Sok sikert a baktai csapatnak a bajnokságban!

Továbbjutott: a Nagyecsed

Korábban játszották:

Gyulaháza–Tarpa 0–2 (0–1)

Gyulaháza, 300 néző, v.: Király A. Gyulaháza: Bandor F. – Kozma M., Köblös B., Bálint N., Tóth F., Tóth D. (Ponczók T.), Csercsa G., Koszta Z., Kozma J., Lakatos P., Lévai Cs. (Szegedi B.). Edző: Bardi Gábor. Tarpa: Somogyi P. – Zagijev, Fejes J., Buda P. (Djacsenko), Dán V. (Trombola), Rácz I. (Tüzes Zs.), Vajda A., Szics, Fülöp K., Sándor I., Gál R. Edző: Mihajlo Ivanicja. Gól: Rácz I., Djacsenko

Mihajlo Ivanicja: – Két ellentétes félidőt produkáltunk, az elsőben nem úgy alakult a játék, ahogy reméltük, a másodikban viszont rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, aminek többsége, sajnos kimaradt. Szeretném megköszönni a fiúknak, a szünet utáni odaadó játékot és az elért eredményt – a továbbjutás kiharcolását!