Hét mérkőzést játszottak a megyei másodosztály Nyírerdő csoport tizenhatodik, tavaszi nyitófordulójában vasárnap.

A decemberben elhunyt Katona Jánosra emlékeztek a kezdés előtt a Gergelyiugornya–Nyírkarász rangadó előtt Fotó: tudósítónktól

Gyulaháza–Őr 4–0 (1–0)

Gyulaháza, 100 néző, v.: Hadházi L. Gyulaháza: Bandor F. – Köblös B., Gáti Sz. (Torma M.), Bálint N., Tóth F., Lakatos P., Tóth D., Kozma M., Németh T. (Savrnoh), Domonics M., Csizmadia Z. (Radvánszky M.). Edző: Bardi Gábor. Őr: Oláh M. – Szabó V., Repelik Á., Deme B. (Jenei Zs.), Varga J., Kézi B. (Bencze M.), Tisza Á. (Szabó L.), Erdei Cs., Benkő J., Tóth G., Kósa S. Edző: Kálmándi Bertalan. Gól: Tóth D. 2, Bálint N., Lakatos P. Ifi: 5–0.

Kálmándi Bertalan: – Nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettük volna. Nem volt meglepő, mert sok hibával játszottunk, elől pedig kapura teljesen veszélytelenek voltunk. Így nehéz lesz meccset nyerni. Nem elég hogy kikaptunk, de melegvíz sem jutott. Gratulálok a Gyulaházának.

Fényeslitke–Ladányi TC 2–1 (1–0)

Fényeslitke, 80 néző, v.: Kósa Gy. Fényeslitke: Janda T. – Toma J. (Miskolczi Á.), Nagy M., Jenei R. (Kovács L.), Rusznák S., Erőss P., Kovács J., Gyüre Gergely, Nagy Z., Nagy B. (Miskolczi G.), Gégény Z. (Arnóczki Sz.). Edző: Nagy Zoltán. Ladányi TC: Fejér G. – Árva B., Szabó G., Galambos L., Jeney D. (Szilágyi D.), Szilágyi G. (Deskó L.), Demeter L., Farkas G., Balogh G.,, Arany M., Révész Z. (Pólyán R.). Edző: Kertész Milán. Gól: Kovács J., Gyüre Gergely, illetve Arany M. Kiállítva: Erőss P. (57. perc). Ifi: 3–2.

Nagy Zoltán: – Elsősorban minden hölgynek boldog nőnapot kívánok. Tamásoknak, Zoltánoknak boldog névnapot! A meccsről csak annyit, hogy küzdelmes játékkal, harminc perc emberhátrányban harcoltuk ki a három pontot. A vendégeknek további sok sikert kívánok.

Kertész Milán: – Gyengén, enerváltan kezdtük a meccset. Rengeteget hibáztunk, utána kihagytunk legalább négy ziccert, lőttünk három kapufát, de sajnos ezekért pontot nem adnak. Semmi nem köszön abból vissza a pályán, amit az öltözőben megbeszéltünk. Ennek meg is lett az eredménye. Gratulálok a Litkének.

Gergelyiugornya–Nyírkarász 3–2 (1–1)

Gergelyiugornya, 150 néző, v.: Vasas G. Gergelyiugornya: Vass S. –Balogh T., Baráth L., Danku J., Mándi L., Sebestyén G. (Bartha F.), Szabó J., Bicskó G. (Kovács A.), Csonka L., Danku A., Szilágyi N. (Lakatos A.). Edző: Czirják József. Nyírkarász: Molnár A. – Dajka L. (Lovas I.), Horváth J., Sipos T. (Király J.), Tóth G., Tóth T., Baksa Z., Deák B. (Balogh T.), Horváth G., Csuka Gy., Ujj Gy . Edző: Tóth Tibor. Gól: Sebestyén G., Balogh T. (11-esből), Mándi L., illetve Csuka Gy. 2 (egyet 11-esből). Kiállítva: Balogh T. (70. perc), illetve Ujj Gy. (85.perc). Ifi: 1–3.

Czirják József: – Egy döntetlenszagú mérkőzésen, úgy érzem, hogy megérdemelt győzelmet arattunk. A csapat számára nagyon fontos volt a jó kezdés, reméljük, hogy továbbra is így folytatjuk.

Tóth Tibor: – Egy igazi hajtós, brusztolós mérkőzésen, nagyon nehéz körülmények között, akár mi is rászolgálhattunk volna a három pontra. Sajnos a meccs fordulópontjaiból a hazaiak jöttek ki jobban, ezért jár nekik a gratuláció. Boldog nőnapot kívánunk a hölgyeknek.

Dombrád–Ópályi 1–1 (1–0)

Dombrád, 40 néző, v.: Kertész Cs. Dombrád: Kromplák Gy. – Molnár P., Balogh D., Szendrei B. (Berecz I.), Horváth L. (Seprényi I.), Giesenger L., Kósa Á., Dankó F. (Szabó Z.), Illés P., Hoksz M. (Horváth Zs.), Szopkó T. Edző: Tóth János. Ópályi: Kedves Gy. – Szilágyi Cs., Rácz P., Bálint Cs., Máté A., Fodor Cs., Szender S. (Rácz J.), Bartha M. (Papp Sz.), Kiss A. (Kalucza E.), Rácz D., Jónás I. Edző: Kósa József. Gól: Hoksz M., illetve Kalucza E. Ifi: 3–4.

Tóth János: – Küzdelmes mérkőzésen, mindkét csapat meg is nyerhette, és el is veszthette volna a mérkőzést. Így egy igazságos döntetlen született. Gratulálok fiatal játékosaimnak!

Kósa József: – Az első félidő egy nagy nulla volt. A másodikat hiába támadtuk végig, csak egy gólt tudtunk szerezni, így két pontot itt hagytunk, mivel meglátszott a túledzettségünk. Nem adjuk fel, készülünk a jövő heti meccsre.

Pátroha–Tuzsér 2–1 (1–0)

Rétközberencs, 50 néző, v.: Balogh G. Pátroha: Szabó A. – Kalu B., Mozga Gy., Varga R., Méhész L., Fedor A., Borbély L., Kovács D. (Balogh G.), Molnár V. (Balogh I.), Csépke M., Mikó L. (Boda R.). Edző: Minyin Vitalij. Tuzsér: Csuka M. – Iván S., Szőke Zs., Jónás M., Sztojkó L., Farkas Á. (Balogh T.), Balogh R., Jónás D., Setét E., Jaczina L. (Iván A.), Jónás K. (Balogh A.). Edző: Szabó István. Gól: Mikó L., Jónás D. (öngól), illetve Jónás D. Ifi: 4–2.

Minyin Vitalij: – A saját pálya hiányát sajnos észrevettük a mai játékunkon. A lényeg a három pont, gratulálok mindkét csapatunknak.

Szabó István: – A nyitómeccsen mindkét csapat küzdött a pályával és az időjárással. Folyamatos játék nem igazán alakult ki. Nem érdemelt vereséget a csapatom, de sajnos a két figyelmetlenségünk a Pátroha győzelmét eredményezte.

Nyírmada–Szabolcsveresmart 2–3 (1–1)

Nyírmada, 70 néző, v.: Lippa. Nyírmada: Pál Zs. – Milosevic, Makula Zs., Barkasz Gy., Ponczók T., Kiss E. (Jónás J.), Tóth A., Finta F. (Dancs M.), Rézműves J. (Szőke I.), Jóni A., Juhász J. Játékos-edző: Szőke István. Szabolcsveresmart: Csernyu L. – Sajtos R. (Balogh F.), Dobrai G., Bombera M. (Rostás Zs.), Demeter A., Bandor J., Rákóczi L., Győri J., Rácz S., Bíró J. (Patai M.), Meggyesi M. (Nagy R.). Edző: Sajtos András. Gól: Makula Zs., Milosevic, illetve Sajtos R., Dobrai G., Rostás Zs. Kiállítva: Juhász J. (93.perc). Ifi: 2–4.

Szőke István: – Úgy gondolom, hogy jó játékunk miatt nem érdemeltünk vereséget. Ha nem lett volna ilyen játékvezetői segítség az ellenfélnek, akkor a miénk lett volna a három pont.

Sajtos András: – Nagyon nehéz meccs volt, de Fortuna mellénk szegődött, így értékes három ponttal gazdagodtunk. Gratulálok a csapatnak a mai teljesítményhez. További sok sikert kívánunk Nyírmadának.

Vaja–Demecser 1–2 (0–1)

Vaja, 100 néző, v.: Hegedűs Cs. Vaja: Vakarcs I. –Lakatos T. (Mocsár G.), Borsi D., Barzó G., Jónás L., Soltész Á., Zakor J., Pásztor J. (Kiss A.), Mulutó P. (Nagy T.), Zakor G., Soltész B. Edző: Kiss Attila. Demecser: Fintor S: – Kiss M., Kiss T., Vantyuch B., Kantár K. (Csillik Gy.), Gábor P. (Gombkötő Z.), Csire G., ifj. Gombkötő Z., Boldi K., Koi B. (Kocsis Z.), Baglyos F. Játékos-edző: Zsoldos Tamás. Gól: Soltész Á. (11-esből), illetve Koi B., Kantár K. Kiállítva: Mocsár G. (91. perc), illetve Vantyuch B. (89. perc). Ifi: 3–1.

Kiss Attila: – Először is szeretnénk megköszönni Matyi Attilának az új szerelést. A hölgyeknek boldog nőnapot kívánunk. A mérkőzésről pedig annyit, az elején megint bealudtunk a meccsbe, utána küzdöttünk, de ez ma kevés volt. Gratulálok a Demecsernek.

Zsoldos Tamás: – Gratulálok a csapatnak, mindenki megdolgozott ma ezért a győzelemért. Mindent megteszünk, hogy a folytatás is hasonlóan eredményes legyen. Köszönjük a polgármester úr, és az egyesület tagjainak a támogatást!