Vasárnap hét mérkőzést rendeztek a megyei másodosztály Pannónia Zrt. csoport tizenhatodik, tavaszi nyitófordulójában.

Hazatért a Kék, amely az immár felújított pályán fogadta a bökönyi csapatot Fotó: Nagy Szabolcs

Nyírbéltek–Geszteréd 1–2 (0–0)

Nyírbéltek, 80 néző, v.: Nagy Cs. Nyírbéltek: Kócs Á. – Gyarmati S. (Kevert K.), Balogh Z. (Szatmári Miklós), László Gy., Balogh L., ifj. Tóth T., Szatmári Márk (Kínál G.), Gyarmati N., Kurucz K., Sárga B., Horváth G. (Dobos J.). Edző: Tóth Tibor. Geszteréd: Papp R. – Seres M. (Sándor Á.), Bárány T. (Vilmányi D.), Horváth L., Tóth K., Kóka K., Nagy M. (Vass D.), Lovas J., Géczi P., Balázsi P., Serbán D. Játékos-edző: Géczi Péter. Gól: Balogh L. (11-esből), illetve Balázsi P. 2 (egyet 11-esből). Ifi: 1–1.

Tóth Tibor: – Sajnos, a premier nem sikerült, de van még tizennégy mérkőzés a javításra.

Géczi Péter: – Szép volt, fiúk! Természetesen örülünk a győzelemnek, de most kell észnél lenni, mert az ősz is így indult, aztán siralmas eredmények jöttek.

Apagy–Levelek 3–1 (3–1)

Apagy, 100 néző, v.: Pokoracki. Apagy: Polgári L. (Soós) – Korpás Z., Balogh N., Halastyák Á., Árpási D., Kozák R. (Márton I.), Németh A. (Varga), Hegedűs L. (Trencsényi), Marics T., Marcsek T., Kiss Z. (Bakró). Játékos-edző: Németh Attila. Levelek: Varga Gy. – Csekk A. (Csoma D.), Mocsár V., Hajdu P. (Tőrő D.), Vass I., Gulyás I., Pekk T., Jávor P., Páter I. (Hegedűs D.), ifj. Majláth S. (Svelta Z.), Balogh Zs. (Bakró M.). Edző: Majláth Sándor. Gól: Kozák R., Marcsek T., Marics T., illetve Csekk A. Ifi: 3–5.

Németh Attila: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ami kitartott a félidő végéig, koncentráltak voltunk, sikerült gólokat szereztünk. A második játékrész kifejezetten szezon eleji formát mutatott, kiengedtünk, ez annyira nem tetszett. Boldog nőnapot, egyben boldog névnapot kívánunk Zoltánjainknak. Ezt a győzelmet Nekik ajánljuk!

Majláth Sándor: – Továbbra is tartom magam ahhoz, ha nem dolgozol egy munkahelyen nem viszel haza fizetést. A sportban, ha nem készülsz, akkor inkább hagyjuk…

Kék–Bököny 1–1 (1–0)

Kék, 120 néző, v.: Lövei. Kék: Kerekréti G. – Bakos Cs. (Szurcsik Z.), Pauliska L. (Tóbiás Sz.), Poór B., Békési B. (Kántor P.), Szuromi L., Bodó I., Szabó M., Ignácz G., Novák K. (Veres Á.), Dócs N. Edző: Fabók István. Bököny: Fábián I. – Ugrai Cs., Balogh J., Bánfi Cs., Pelles T., Nagy Cs., Bucsku P., Asztalos A., Kiss J., Danó Zs., Nagy A. Játékos-edző: Fábián István. Gól: Szuromi L., illetve Danó Zs. Kiállítva: Szabó M. (40. perc), illetve Kiss J. (40. perc), Pelels T. (74. perc). Ifi: 8–0.

Fabók István: – Az látszott, hogy mindkét csapat a latinos focit kedveli, kerülni a párharcokat, ennek eredménye volt a három kiállítás és a nyolc sárga lap…

Fábián István: – Számunkra borzasztóan nehéz mérkőzés volt. Nem tudtuk a labdát birtokolni, így meg kell becsülni az egy pontot. Igaz, a csattanó elmaradt, mert a végén kihagytunk egy nagy helyzetet.

Kótaj–Tiszavasvári 4–0 (3–0)

Kótaj, 100 néző, v.: Ésik I. Kótaj: Szabó Z. (Kanócz B.) – Hangácsi T., Pap M., Karacs Á., Huncsik Á., Sárközi D., Ferenczi F. (Szitai R.), Tóth N. (Haller R.), Hegedűs T. (Ferenczi M.), Verner M., Lakatos I. Edző: Seregi Mihály. Tiszavasvári: László T. – Szolyka T., Mészáros T. (Veres B.), Vadász D. (Holozsnyák Á.), Gyákum K. (Demkó B.), Szolyka G., Viszokai K. (Huszti G.), Bolega S., Tóth L. (Balogh Gy.), Bolgár D., Kondora K. Edző: Kiss Gábor. Gól: Pap M. 3, Verner M. Ifi: 7–3.

Seregi Mihály: – Magabiztosan győztünk, de hozzáteszem, a csapatommal szemben vannak is elvárásaim. Ettől független gratulálok a fiúknak, további sok sikert kívánok a Tiszavasvárinak.

Kiss Gábor: – Ez a realitás, nyert a jobb csapat.

Nagykálló–Kállósemjén 2–3 (0–3)

Nagykálló, 300 néző, v.: Vitkai. Nagykálló: Pekk J. – Bakó V., (Bodai K.) Soós G., ifj. Koskovits Gy., Fodor T., Parádi B., Simon I., Málik J. (Kertész M.), Árki A. (Sipos B.), Nagy T., Módis D. Játékos-edző: ifj. Koskovits György. Kállósemjén: Jenei N. – Erdei S. (Kóth Á.), Szabó I., Marozsán Zs., Marinka Á. (Lábas P.), Docsa I., Mészáros T. (Dengi D.), Vass G. (Mészáros Á.), Hamza T., Marozsán M., Mező A. (Páll J.) Játékos-edző: Mészáros Ákos. Gól: Bodai K., Nagy T., illetve Hamza T., Mező A., Marozsán M. Ifi: 1–4.

Ifj. Koskovits György: – Adtunk három gól előnyt az ellenfélnek, amiből lényegében visszajöttünk, majd 3–2-es állásnál egy szabályos gólunkat érvénytelenítettek, ez sajnos, megpecsételte a sorsunkat. További aok sikert a Semjénnek!

Mészáros Ákos: – Az első félidőben mutatott játék alapján megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, gratulálok az egész csapatnak, és további sok sikert a Kállónak!

Nyírlugos–Rakamaz 0–2 (0–1)

Nyírlugos, 50 néző, v.: Harsányi. Nyírlugos: Fehér G. – Lakatos A., Horváth József, Balogh E., Jávor N., Horváth Jenő (Jakab R.), Fézer G., Tóth Zs., Kállai P., Csákányos T., Holló Zs. Edző: Kavalecz Béla. Rakamaz: Simkó M. – Kacsúr A. (Károlyi R.), Tóth Z., Kántor Zs., Bagoly Z., Venczel I., Bíró Cs., Galambosi G. (Dudás M.), Málik M. (Dudás B.), Anderka R. (Szívós M.), Cseh K. Edző: Hidegh Lajos. Gól: Cseh K., Kántor Zs. Ifi: 4–5 .

Kavalecz Béla: – Igazi paprikás hangulatú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégek nyertek.

Hidegh Lajos: – Közepes játékkal lelkes ellenféllel szemben sikerült nyerni. A második félidő alapján  akár nagyobb  különbséggel is nyerhettünk volna,

Kálmánháza–Encsencs 1–2 (0–1)

Kálmánháza, 90 néző, v.: Farkas Zs. Kálmánháza: Pécsi V. – Bene Z. (Takács J.), Kiss Sz., Szalka N. (Jakab R.), Szabó Cs., Nagy J., Kotricz Z. (Kosztik D.), Szilágyi K. (Simku D.), Czeczeli R., Ádám D. (Sramkó D.), Korsoveczki M. Játékos-edző: Kotricz Zoltán. Encsencs: Szvára M. – Kóródi A., Bíró I. Zs. (Radnai D.), Küzmös R., Varjasi K., Balogh D., Kiss Á. (Szedlár J.), Bíró L. (Kiss Z.), Konyha Cs., Bíró II. Zs., Sós D. Játékos-edző: Szedlár János. Gól: Nagy J., illetve Varjasi K., Sós D. Kiállítva: Pécsi V. (31. perc), Jakab R. (70. perc). Ifi: 1–6.

Kotricz Zoltán: – Nem is emlékszem az utóbbi időben hasonló mérkőzésre. Sajnos, az első félidőben nem csak gól-, hanem emberhátrányba is kerültünk a saját butaságunk miatt. Lagymatagok voltunk, majd a második játékrészben sikerült feljavulnunk, itt volt egy jó periódusunk, amikor egyenlítettünk. Ha pedig az üres kapuba is betalálunk, már vezethettünk is volna… Ugyanakkor az ajtó-abal helyzetünk után ellenfelünk szerezte meg a győztes gólt.

Szedlár János: – Sok helyzet kimaradt, de csak sikerült legalább egy góllal lebirkózni a hazaiakat.

Szombaton játszották:

Tiszalök–Nyíribrony 2–3 (1–2)

Tiszalök, 50 néző, v.: Éva I. Tiszalök: Szombati K. – Balogh S. (Magyar G.), Benyusz M. (Aszalós M.), Kiss R., Lakatos K., Puncsák Cs., Péntek A., Aszalós T., Fábián R. (Majoros P.), Szanics A., Bacskai A. (Fábián K.). Edző: Nagy Gábor. Nyíribrony: Nagy A. – Kantár J. (Bagoly I.), Zsíros L., Sipos J., Rubóczki K., Mészáros J., Kokrák Sz. (Kiss T.), Ladányi D. (Kristófi B.), Badarász G., Nyisztor E., Nyisztor R. (Pelsőczi I.). Játékos-edző: Kantár József. Gól: Lakatos K., Fábián K., illetve Kantár J. 2, Rubóczki K. (11-esből). Kiállítva: Lakatos K. (68. perc). Ifi: 1–2.

Nagy Gábor: – Most mindenki nagyon csalódott, hiszen óriási fölényben játszottunk az egész mérkőzésen és mégsem sikerült nyerni. További sok sikert az Ibronynak!

Kantár József: – Küzdelmes mérkőzésem megérdemelten szereztük meg a három pontot.