A megyei másodosztály Kelet-Magyarország csoport tizenhatodik, tavaszi nyitófordulójában egy mérkőzést rendeztek vasárnap.

A kék mezes Nagydobos a nyírvasvári csapattal találkozott a nyitányon Fotó: Sánta Dorina

Nagydobos–Nyírvasvári 2–0 (1–0)

Nagydobos, 100 néző, v.: Mónus. Nagydobos: Pindzsula P. – Zakor M., Kondor R., Bégány Zs. (Paragh K.), Baráti G., Blanár E. (Rimili P.), Szabó P., Máté G., Bíró J., Beregszászi A. (Kemenczei J.), Máté Á. Edző: Kiss Ernő. Nyírvasvári: Serbán J. – Karczub G., Kovács Á., Serbán T., Lazók G. (Pelyák M.), Kiss B., Polacsek I., Balogh N., Kópis G., Farkas B. (Vegyenás M.), Bukovenszki G. (Virág G.). Játékos-edző: Pelyák Miklós. Gól: Bégány Zs. 2. Ifi: 4–3.

Kiss Ernő: – Gratulálok a csapatnak, ez egy nagyon fontos győzelem volt. Végre elhittük, hogy mi is tudunk diadalmaskodni, sajnos ez a felkészülési meccseink során nem igazán sikerült. A második félidőben mindkét csapat ziccereket hibázott, ebből nekünk sikerült egy értékesítenünk, ezzel bebiztosítottuk a három pontot. Boldog születésnapot kíván az egész csapat Bégány Zsoltnak, aki két góllal is ünnepelt.

Pelyák Miklós: – Gratulálunk a hazai csapatnak, és boldog nőnapot kívánunk a hölgyeknek.

Szombaton játszották:

Jánkmajtis–Terem 6–2 (2–2)

Nyírbátor, v.: Tomori. Jánkmajtis: Tóth K. – Dobos Z., Mikulka D., Kiss I., Pálvölgyi B., Bartha K. (Somogyi L.), Török I., Brondics P., Petrohai G. (Tar G.), Szabó P., Balogh Zs. Edző: Della Sándor. Terem: Kiss Sz. – Fetter N., Horváth I., Danó K., Balogh R., Horváth R., Baráth D., Csoba L., Ruha O., Haga G., Tanka L. Edző: Képíró Dániel. Gól: Török I. 4, Brondics P., Pálvölgyi B. illetve Csoba L., Haga G. Ifi: 4–2 .

Della Sándor: – A csapat nem hajtotta ki magát, mert készült a nőnapra…

Képíró Dániel: – Tizennégy ember ellen nehéz játszani…

Korábban játszották:

Csengersima–Beregdaróc NAP-ÉP 6–0 (3–0)

Csengersima, 100 néző, v.: Nagy F. Csengersima: Szabó D. – Domokos L., Asztalos G., Orosz F., Aranyos R. (Asztalos I.), Horváth T., Halász N., Kerekes M. (Belbe R.), Korponai K. (Barna I.), Volkán R. (Szeles R.), Balogh B. (Tóth F.). Játékos-edző: Volkán Roland. Beregdaróc: Ficze T. – Derceni B. (Varga T.), Kokas A., Deák Z., Szász K., Lukovics J., Ésik A., Dávid G., Balogh B. (Budai I.), Varga G., Ács G. Edző: Baracsi Endre. Gól: Volkán R. 3, Szeles R., Horváth T., Orosz F. Ifi: 6–1.

Volkán Roland: – Gratulálok mindkét csapatunk győzelméhez és szeretnénk mielőbbi gyógyulást kívánni Papp Sándor rendezőnknek!

Baracsi Endre: – Szerettünk volna egy kicsit acélosabban kezdeni, de betegség miatt, illetve az esős időtől való riadalom egy kicsit gól felforgatta a keretet, Ezután már csak az a nemes célunk maradt erre a mérkőzésre, hogy a hölgyeknek kedvezve minél több gól szülessen. Mivel rúgni nem tudtunk, ezért kénytelenek voltunk kapni… Úgyhogy ezzel a hat góllal kívánunk minden kedves hölgynek boldog nőnapot!

Csenger–Nyírcsaholy 7–1 (6–0)

Csenger, 80 néző, v.: Maleskovits. Csenger: Béres R. (Cséke M.) – Péter Gy., Dávid R., Zsiga Zs., Margitics L. (Varju P.), Stef, Mona Á., Lengyel F. (Csorvási Á.), Balogh Á., Osváth S. (Veréczi), Nagy M. Edző: Boros Károly. Nyírcsaholy: Mándi P. – Balogh József, Botos S., Balogh János, Katona R., Turbula R. (Székely Zs.)., Magyari D., Szabó I., Bozsányi S. (Balogh Zs.), Botos B. (Páskuly R.), Horváth Á. Edző: Tóth Zoltán. Gól: Dávid R. 6, Margitics L., illetve Katona R. Ifi: 9–1.

Boros Károly: – Egy rendkívül mély talajú pályán, ilyen arányban is megérdemelten győztünk az első félidei teljesítményünk után. A mai produkciója után külön kiemelném Dávid Róbertet, aki a bajnokságban egyedülálló módon hat góllal is megterhelte az ellenfél hálóját.

Tóth Zoltán: – Az első félidőben nagyon megilletődötten játszottunk, de a hazaiak a szerencsével sem álltak hadilábon a kipattanó labdáknál. A második félidei játékunkra viszont lehet építeni, további sok sikert kívánunk a csengerieknek.

Milota–Kocsord 1–2 (1–2)

Milota, 20 néző, v.: Szikszai S. Milota: Nyilas M. – Fejes M., Balogh D., Rétfalvi G., Nádasdi K., Varga T., Delényi A., Majoros Sz., Fejes P., Nyilas D. (Bunna A.), Lizák B. Edző: Elek László. Kocsord: Gáspár I. – Szabó M., Tóth P., Szilágyi D., Petrohai L., Virág D. (Horváth B.), Petrohai Gy., Fehér G., Filep D., Csák M., Makszim G. Edző: Jónás Zsigmond. Gól: Rétfalvi G. (11-esből), illetve Tóth P. (11-esből), Makszim G. Ifi: 0–9.

Elek László: – Az első félidőben látottak alapján a vendégek megérdemelten nyertek. A második játékrész szinte értékelhetetlen volt. Minden tiszteletem a játékosoké, akik végig küzdötték ezt a meccset. A mai felállás sajnos többre nem volt képes, az a plusz hiányzott a támadójátékunkból. A többi játékos, akik cserbenhagyták a csapatot, szégyelljék magukat.

Jónás Zsigmond: – Gratulálok a srácoknak a hozzáállásukhoz. Sajnos a télen nem volt rendes felkészülésünk, mindössze két edzőmeccset tudtunk játszani, ráadásul ma a rendkívül mély talajjal is meg kellett küzdenünk.

Nábrád–Kölcse 3–1 (0–0)

Nábrád, 50 néző, v.: Frindik J. Nábrád: Juhos K. – Balogh Gy., Fehér K., Szegedi B., Mercz Z. (Varga G.), Turai Á., Kovács B., Kanyó Sz., Pásztor N., Kocsis I. (Kónya B.), Pásztor L. (Tejfel D.). Edző: Végh András. Kölcse: Gergorics Á. – Pál L., Gyurkó J., Sztáraszta F., Botos Á., Pálóci I., Nádasdi Gy. (Botos V.), Barcsay Á., Barkaszi D., Algács M., Virág D. (Sirokai I.). Edző: Simon Csaba. Gól: Szegedi B., Varga G., Tejfel D., illetve Pál L. Ifi: 5–0 .

Végh András: – A srácok előtt le a kalappal, mert a pályán is azt kaptam vissza, amit a meccs előtt az öltözőben megbeszéltünk. Vannak még hiányosságaink, amit igyekszünk pótolni, de minden egyes játékost dicséret illett a mai produkciójáért. A cseréink bebizonyították, ők is teljes értékű csapattagok. Szeretném külön kiemelni Juhos Kevin Gergő kapusunkat, aki nagyban hozzájárult a mai győzelmünkhöz.

Simon Csaba: – Az első félidőben gólokkal kellett volna eldönteni ezt a meccset. A futball örök igazsága, hogy ha kimaradnak a helyzetek, akkor azt az ellenfeled előbb vagy utóbb megbosszulja. Gratulálok a hazaiaknak.

Vámosoroszi–Szatmárcseke 2–1 (1–0)

Vámosoroszi, 100 néző, v.: Gergely S. Vámosoroszi: Bodnár B. – Bakó K., Márton J., Róka R., Somogyi T., Kopor Cs. (Juhász N.), Riskó T., Rigó A., Csatári Z. (Tar T.), Somogyi R., Szabó T. (Kerekes Sz.). Játékos-edző: Riskó Tibor. Szatmárcseke: Juhász S. – Móricz I., Pásztor A., Bandics L., Geletey Z., Hadadi K., ifj. Algács E. (Légrádi G.), Kóczé G., Algács B., Algács E., Császár P. (Mursa S.). Edző: Hadadi Ferenc. Gól: Kopor Cs., Somogyi R., illetve Algács B. Kiállítva: Algács B. (89. perc). Ifi: 2–7.

Riskó Tibor: – A pálya talaja és a mutatott játék valójában ritmustalan, értékelhetetlen volt. Az elmúlt évekhez képest e téren mindenképp javultunk, hogy az ilyen meccseket is meg tudjuk nyerni.

Hadadi Ferenc: – Hát, csak elkezdődött…  Szeretnék gratulálni Oroszinak, nagyon sportszerű csapata van, a kilencven perc alatt egyetlen egy szabálytalanságot sem követtek el a játékvezető szerint. Vannak olyan jók, hogy nem kellett volna ennyire hazai pályát fújni. Nagyon régóta a futballpályán vagyok, de ilyen arrogáns, nagyképű, lekezelő játékvezetést még soha nem láttam. Gratulálok az ifi csapatunknak.

A Tisztaberek–Hodász mérkőzést április 9-én rendezik.