A megyei másodosztály Pannónia Zrt. csoport tizennegyedik fordulójában hét mérkőzést rendeztek vasárnap.

Az ősz rangadóját játszották Rakamazon, ahol a Kótaj volt az ellenfél Fotó: tudósítónktól

Levelek–Nyírbéltek 5–0 (1–0)

Levelek, 50 néző, v.: Valu T. Levelek: Károly G. – Hatházi M., Anda Sz. (Svelta Z.), Csekk A., Páter I., Gulyás I., Vass I., Csoma D. (Bakró M.), Gebri Gy., Mocsár V. (Törő D.). Edző: Majláth Sándor. Nyírbéltek: Nagy J. – Ugyan R., László Gy., Balogh L., Szatmári M. (Kósa B.), ifj. Tóth T., Horváth G., Kevert K. (Rácz T.), Kurucz K. (Balogh D.), Mándi N., Sárga B. Edző: Tóth Tibor. Gól: Csekk A. 2, Hatházi M., Csoma D., Svelta Z. Ifi: 2–3.

Majláth Sándor: – Köszönjük Karinak, hogy elvállata a beugró kapus szerepét, ami kitűnően sikerült, Nem bánnám, ha úgy döntene, hogy végleg marad velünk. A fiúknak gratulálok, jól teljesítettek.

Tóth Tibor: – Beadványt fogunk írni a megyei igazgatóságnak, amelyben kérvényezzük, hogy a Nyírbélteki KSE csak hazai pályán játssza a bajnoki mérkőzéseit! Nem megbántva senkit, de idegenben az eszkimók és bálnavadászok vegyescsapatától is kikapnánk. Csak ai ificsapat bravúros győzelmének tudunk örülni.

Bököny–Geszteréd 0–5 (0–3)

Bököny, 100 néző, v.: Hegedűs Cs. Bököny: Fábián I. – Marozsán G., Ábrók Á. (Asztalos A.), Csiszár S. (Szabó K.), Vilmányi D., Ugrai Cs., Bánfi Cs. (Marozsán M.), Bucsku P. (Pelels T.), Győrösi G., Kiss J., Tóth K. Játékos-edző: Marozsán Mihály. Geszteréd: Seres M. – Horváth L., Orsó G. (Kiss L.), Gilányi M. (Dobos D.), Balogh D., Vass D. (Ignácz S.), Lovas J., Géczi P., Papp R., Balázsi P., Serbán D. Játékos-edző: Géczi Péter. Gól: Balázsi P. 2, Géczi P. (11-esből), Serbán D., Horváth L. Kiállítva: Marozsán G. (12. perc). Ifi: 4–4.

Marozsán Mihály: – K.O! Ilyen játékkal a megye háromban van a helyünk, igaz, szerintem a bírók belenyúltak azért a meccsbe.

Géczi Péter: – Szép volt, fiúk! Számunkra nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg a szomszédban. Végre hatott a Powerade, Gatorade, Geszteréd!

Nyíribrony–Apagy 1–5 (0–1)

Nyíribrony, 50 néző, v.: Sipos L. Nyíribrony: Nagy A. – Gyarmati S., Beri I., Vári M., Rézműves D., Imre L., Kantár J., Galamb P., Szűcs J., Pataki M. Játékos-edző: Kantár József. Apagy: Polgári L. (Soós B.) – Korpás Z., Balogh N., Halastyák Á., Kozák R. (Bakró A.), Árpási D., Varga Z. (Marcsek T.), Hegedűs L., Kiss Z. (Harsányi A.), Marics T., Trencsényi R. (Németh A.). Játékos-edző: Németh Attila. Gól: Galamb P., illetve Halastyák Á. 2, Polgári L. (11-esből), Kozák R., Beri I. Ifi: 2–3.

Kantár József: – Tisztelet annak a tizenegy embernek, aki játszott, sőt még a szertárosunk is pályára lépett. Az első félidőben, amíg volt erőnk tisztességesen helytálltunk, majd elfáradtunk és a jó erőkből álló Apagy legyőzött minket.

Németh Attila: – Ahogy gondoltam, a lelkes hazaiak ellen nyögvenyelősen, de magabiztosan nyertünk. Gratulálok a fiúknak! További sok sikert az Ibronynak!

Kállósemjén–Tiszalök 4–0 (2–0)

Nagykálló, 150 néző, v.: Pethő P. Kállósemjén: Jenei N. – Erdei S., Marozsán Zs., Lábas P., Zsíros L., Szabó I., Mészáros M., Vass G., Docsa I. (Mészáros Á.), Páll J., Dengi D. (Kertész Zs.). Játékos-edző: Mészáros Ákos. Tiszalök: Szombati K. – Fábián R., Balogh S., Balogh A., Kiss R., Lakatos K. (Kiss T.), Puncsák Cs., Péntek A., Bacskai A., Aszalós M. (Kovács L.), Aszalós T. (Kiss A.). Edző: Nagy Gábor. Gól: Mészáros M. 2 (mindkettőt 11-esből), Szabó I., Docsa I. Ifi: 4–3.

Mészáros Ákos: – Örülök a győzelemnek és készülünk az utolsó őszi meccsre.

Nagy Gábor: – Egyáltalán nem maradtunk alul játékban, ez mégsem érdekel senkit. Ismét kikaptunk csak ez számít.

Rakamaz–Kótaj 0–0

Rakamaz, 250 néző, v.: Rendek I. Rakamaz: Simkó M. – Kacsúr A., Tóth Z., Kántor Zs., Bagoly Z., Venczel I., Galambosi G., Dudás B. (Anderka R.), Kovács E. (Málik M.), Szívós M., Cseh K. Szakmai vezető: Veigli Géza. Kótaj: Kanócz B. – Hangácsi T., Huncsik Á., Sárközi D., Szitai R. (Karacs Á.), Ferenczi F. (Rácz R.), Fabu R., Lakatos I., Lukács G. (Vass R.), Haller R. (Tóth N.), Verner M. Edző: Seregi Mihály. Ifi: 3–1.

Veigli Géza: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, már itt el kellett volna dönteni a mérkőzést. A szünet után viszont teljesen érthetetlenül kapkodva, nagy hibaszázalékkal futballoztunk, feljöttek a vendégek és jó lehetőségeik adódtak. Gól született, de jó iramú, küzdelmes meccs volt.

Seregi Mihály: – Az első félidő alapján a hazai csapat dominált, a másodikban viszont nekünk voltak komoly lehetőségeink, sajnos, egyszer a kapufa hárított. Mindent összegezve, igazságos döntetlen született.

Encsencs–Nagykálló 2–3 (1–1)

Encsencs, 80 néző, v.: Kertész Cs. Encsencs: Szvára M. – Csörgő K., Szilágyi G., Küzmös R., Varjasi K., Tallódi L., Balogh D., Bíró L., Konyha Cs., Bíró Zs., Sós D. Játékos-edző: Szedlár János. Nagykálló: Pekk J. – Bakó V. (Vámos R.), Málik J., Soós G., Nagy T. (Módis D.), Matejkó G., Árki A. (Parádi B.), Fodor T., Sipos B. (Kertész M.), Simon I., ifj, Koskovits Gy. Játékos-edző: ifj. Koskovits György. Gól: Szilágyi G, Csörgő K., illetve Nagy T., Árki A., Bíró Zs. (öngól). Ifi: 2–2.

Szedlár János: – Amikor csak kapufákig jutunk és még öngólt is rúgunk, akkor nagyon nehéz pontot szerezni, ráadásul a Kálló jól is futballozott. Gratulálok nekik, további sok sikert nekik!

Ifj. Koskovits György: – Gratulálok a csapatomnak, brusztolós, küzdelmes mérkőzésen sikerült idegenben fontos pontokat szerezni! Legközelebb már felszabadultan játszhatunk! További sok sikert az Encsencsnek!

Kálmánháza–Nyírlugos 3–3 (2–0)

Kálmánháza, 100 néző, v.: Szabó I. Kálmánháza: Pécsi V. – Takács J., Ádám D., Szabó Cs., Kotricz Z., Szilágyi K. (László A.), Fekete B., Petics I. (Sramkó D.), Pogácsás J., Korsoveczki M.. Bene Z. (Szalka N.). Játékos-edző: Kotricz Zoltán. Nyírlugos: Fehér G. – Holló Zs., Horváth József, Dankó Cs., Jávor N., Horváth Jenő, Nagy J., Tóth Zs., Kállai P., Csákányos T., Lakatos A. (Sebők).  Edző: Kavalecz Béla. Gól: Kotricz Z., Ádám D., Korsoveczki M., illetve Holló Zs. 2, Horváth Jenő. Kiállítva: Tóth Zs. (86. perc). Ifi: 0–1.

Kotricz Zoltán: – Vereséggel felérő döntetlent értünk el. Kettő nullás félidei vezetésünk után azt hittük elég a mezeket kivinni a pályára. Pedig megbeszéltük, hogy folytatjuk ugyanúgy, ahogy abbahagytuk az első játékrészt. Ott teljesen a mi akaratunk érvényesült. Ennek ellenére tizenöt percig nem voltunk a pályán a második félidő elején, ellenfelünk pedig bravúrosan fordított, amiért őket is dicseret illeti. Viszont 2-1-nél elmaradt egy jogos büntetőnk, az ellentámadásból pedig mi kaptunk gólt. Természetesen csak magunkat okolhatjuk, hogy nem sikerült megnyernünk a mérkőzést, 3–3 utan próbáltunk támadni, de csak egy kapufáig jutottunk pontrúgásból. Tanulnunk kell ebből, mert egy biztos győzelemnek tűnő mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. A Lugosnak gratulálok, hogy nem adtak fel, sok sikert kívanunk nekik.

Kavalecz Béla: – Korrekt játékvezetés mellett igazságos eredmény született.

Szombaton játszották:

Tiszavasvári–Kék 4–4 (4–1)

Tiszavasvári, 90 néző, v.: Sándor Cs. Tiszavasvári: Susánszky L. – Szolyka T. (Gyákum K.), Huszti G., Szolyka G., Bakos T., Lakatos M. (Mészáros T.), Holozsnyák Á. (Nagy I.), Bolega S. (Száraz Á.), Veres B., Ujj L. (Gyurján R.), Bolgár D. Játékos-edző: Nagy István. Kék: Szűcs N. – Kántor P. (Szurcsik G.), Veress Á., Szurcsik Z., Szegedi Z. (Kerekréti Á.), Szuromi L., Bodó I., Sinka J., Gnonsoakla, Dócs N. Edző: Fabók István. Gól: Holozsnyák Á. 2, Szolyka G. (11-esből), Ujj L., illetve Szuromi L. 3, Dócs N. Ifi: 7–0.

Nagy István: – Erre is csak mi vagyunk képesek.

Fabók István: – Az első félidőben az volt a baj, hogy még csak licitáltunk, de a folytatásban sikerült megszereznünk Vajna Timi Rambo-kését.