A megyei másodosztály Nyírerdő csoport tizennegyedik fordulójában hat mérkőzést játszottak vasárnap.

Az éllovas vajai csapat a sereghajtó Ajakot fogadta – meglehetősen nehéz terepviszonyok mellett Fotó: tudósítónktól

Ladányi TC–Gyulaháza 0–2 (0–0)

Mezőladány, 250 néző, v.: Szikszai S. Ladányi TC: Fejér G. – Pólyán R., Szilágyi G. (Balogh Zs.), Árva B., Deskó L. (Cser P.), Jeney D., Szilágyi D., Kovács D., Demeter L., Arany M., Révész Z. Edző: Kertész Milán. Gyulaháza: Bandor F. – Köblös B., Bálint N., Szikszai T. (Molnár T.), Lakatos P., Tóth D., Csercsa G. (Savrnoh), Kozma M., Németh T. (Radvánszky M.), Gáti S., Torma M . Edző: Bardi Gábor. Gól: Németh T., Lakatos P. Ifi: 0–3.

Kertész Milán: – Ameddig a helyzeteinket nem tudjuk gólra váltani, addig nem fogunk tudni mérkőzést nyerni. Egy sámánt találnunk kell, aki leveszi végre rólunk ezt az átkot.

Nyírkarász–Őr 3–2 (1–2)

Nyírkarász, 80 néző, v.: Tóth L.  Nyírkarász: Kiss Á. – Király J., Horváth J. (Farkas R.), Tóth G. (Csehil Á.), Bombera M., Baksa Z., Lovas I., Rákóczi L., Tóth T., Csuka Gy., Ujj Gy. (Jaczina L.). Edző: Tóth Tibor. Őr: Oláh M. – Szabó V., Deme B., Varga J. (Deme M.), Kézi B., Tisza Á. (Bencze M.), Erdei Cs. (Repelik Á.), Benkő J., Tóth G., Kósa S., Jenei Zs. Edző: Kálmándi Bertalan. Gól: Lovas I., 2, Horváth J., illetve Deme B., Jenei Zs. Kiállítva: Oláh M. (68. perc). Ifi: 3–2.

Tóth Tibor: – Az idény eddigi legkellemetlenebb stílusú, és egyben legszervezettebben játszó csapatát Lovas István vezérletével a második félidő alapján megérdemelten győztünk le. A csapat köszöni szépen a szurkolók és a rendezők sörfelajánlását. Boldog születésnapot kívánunk Király Jánosnak. Deák Bélának pedig üzenjük, hogy elfogadjuk a hiányzását, és köszönjük a meghívását a házavatóra.

Kálmándi Bertalan: – Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de ebbe a meccsbe nagyon belenyúlt. Ahogy szokták mondani, széllel szembe ne pisálj, mert rád hordja. Amúgy gratulálok a fiúk hozzáállásához, végig küzdöttek tíz emberrel is. Külön gratulálok Jenei Zsolt első felnőttcsapatban lőtt góljához.

Ópályi–Fényeslitke 5–2 (0–2)

Ópályi, 80 néző, v.: Mónus. Ópályi: Kedves Gy. – Rácz P., Papp Sz. (Kalucza E.), Bálint Cs., Máté A., Fodor Cs., Rácz Zs., Szender S. (Bálint Zs.), Bartha M. (Almássy J.), Rácz D., Jónás I. Edző: Kósa József. Fényeslitke: Márta J. – Gyüre Gábor, Nagy M., Jenei R., Rusznák S. (Kovács L.), Erőss P., Sajtos N. (Arnóczki Sz.), Nagy Z., Miskolczi Á., Gégény Z., Toma J. Edző: Nagy Zoltán. Gól: Bálint Cs. 3, Fodor Cs., illetve Miskolczi Á., Sajtos N. Ifi: 1–2.

Kósa József: – Az első félidő katasztrofális volt, a szünetben igaz, hogy nem tudtunk bemenni az öltözőbe csak a tornaterembe. Mivel ott nagyobb volt a tér, úgy gondolom, hogy a srácok jobban meghallották a hangomat, és a második félidő elején gyorsan sikerült az egyenlítés. Ezután fergeteges játékkal akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna.

Nagy Zoltán: – Megszakadt a sorozatunk. A második félidő játéka alapján teljesen megérdemelt hazai győzelem született.

Szabolcsveresmart–Dombrád 1–1 (1–1)

Szabolcsveresmart, 100 néző, v.: Balogh G. Szabolcsveresmart: Nagy F. – Sajtos R. (Dobrai G.), Szemán B., Nagy R., Nagy Á., Bandor J., Rostás Zs., Szabó D., Demeter A., Meggyesi M., Szidor T. (Baka D.). Edző: Tara Sándor. Dombrád: Szabolcsi M. – Molnár T., Birke Cs., Fábián I. (Méhész B.), Borbély L., Szendrei I., Horváth N., Kósa Á. (Illés P.), Orosi L., Hornyák M., Molnár P. Edző: Tóth János. Gól: Bandor J. (11-esből), illetve Borbély L. Ifi: 1–0.

Tara Sándor: – Gratulálok minden játékosomnak, akik végigküzdötték ezt a kilencven percet. Az utolsó hazai meccsünkön mindenki felszántotta a pályát. Külön is gratulálok az ificsapatnak a győzelemhez, valamint Nagy Ferencnek, aki három kapusunk hiányában vállalta a hálóőrséget.

Tóth János: – Mind a két oldalon adódtak lehetőségek, és mindkét csapat meg is nyerhette volna a mérkőzést, de az összkép alapján igazságos döntetlen született.

Demecser–Nyírmada 3–0 (2–0)

Demecser, 100 néző, v.: Ignéczi Cs. Demecser: Fintor S. (Rózsa K.) – Kiss T., Kantár K. (Varga T.), Vantyuch B., Csire G., Kocsis Z., Gombkötő Z., Herceg I., Varga E., Gombkötő S., Domonics M. Játékos-edző: Gombkötő Sándor. Nyírmada: Csiki G. (Pál Zs.) – Tóth A., Barkasz Gy., Szikszai A., Juhász J., Makula Zs., Ponczók T., Farkas K., Baráth B., Jóni A., Csiki M. (Szőke I.). Játékos-edző: Szőke István. Gól: Kocsis Z., Gombkötő S., Domonics M. Ifi: 7–6.

Gombkötő Sándor: – Úgy gondolom, hogy a közönségünk jól szórakozhatott. Mindkét csapat nagyon sok helyzetet dolgozott ki, azért nyertünk mi, mert háromszor eltaláltuk a kaput. Elismerésem a csapatnak, mert a nehézségek ellenére is próbálják öregbíteni Demecser hírnevét. Innen is szeretnék gratulálni „Kukunak” a demecseri színekben szerzett századik góljához. Még hogy szarból nem lehet várat építeni…

Szőke István: – Két ellentétes félidőt láthattunk. A helyzeteit jobban kihasználó csapat szerezte meg a három pontot.

Vaja–Ajak 5–1 (4–0)

Vaja, 100 néző, v.: Lövei. Vaja: Vakarcs I. – Lakatos T., Borsi D., Sándor A. (Kondrád A.), Simák B., Soltész Á., Zakor J., Pásztor J., Nagy T. (Kiss A.), Zakor G. (Jávor P.), Soltész B. Edző: Kiss Attila. Ajak: Leskovics A. – Sütő N., Kertész D., Dancs M., Bíró J., Balogh T., Dankó F., Dobrai D., Szopkó T., Folytán Z., Czvik S. Edző: Gyüre József. Gól: Zakor J. 3 (egyet 11-esből), Sándor A., Lakatos T., illetve Sütő N. Ifi: 9–0.

Kiss Attila: – A meccsről röviden csak annyit, hogy megint nyertünk. Köszönjük az Imre-napi ellátást, boldog szülinapot kívánunk Gabinak. Készülünk az utolsó meccsünkre, utána meg egy remek kis házavatóra. Márkónak pedig mielőbbi felépülést kíván a csapat.

Gyüre József: – Megérdemelt hazai győzelem született.

A Berenc FC–Pátroha mérkőzés elmaradt.

Öröm nyírkarászi módra

Szombaton játszották:

Tuzsér–Gergelyiugornya 6–1 (3–0)

Tuzsér, 100 néző, v.: Kormány L. Tuzsér: Csuka M. – Tóth Á., Szőke Zs., Balogh A. (Balogh T.), Setét E., Farkas Á. (Szabó T.), Iván S., Jónás D., Balogh R., Balogh Zs. (Sztojkó L.), Jónás I K. Edző: Szabó István. Gergelyiugornya: Vass S. (Szűcs A.) – Balogh T. , Baráth L., Balázs M. (Balogh L.), Czirják M., Balla L., Balázs G., Batka R., Bicskó G., Danku A., Balogh B. Edző: Czirják József. Gól: Setét E. 2, Balogh A., Balogh R., Tóth Á., Balogh R., illetve Czirják M. Ifi: 7–2.

Szabó István: – Az első félidőben nagyszerűen futballozott a csapat. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, amelyekből most többet is sikerült értékesíteni. A megnyugtató előny tudatában egy kicsit visszavettünk a második félidőre, amit egyértelműen nem kértem, de győzelmünk még ilyen arányban is megérdemelt. További sok sikert a vendégeknek, és mielőbbi felépülést kívánok a hiányzóiknak.

Balogh István elnökségi tag: – Elsősorban gratulálok Tuzsér csapatának a győzelemhez. Másodsorban pedig, sajnos a tizedik fordulótól folyamatosan nélkülözve hét-nyolc stabil embert, csak ilyen eredményt tudtunk elérni.