A Tiszántúli Takarék megyei első osztályú bajnokság tizennegyedik fordulójában öt mérkőzést rendeztek szombaton.

A kék mezes vásárosnaményi együttes a Nagyecseddel tusakodott Fotó: Plesu Ádám

Tiszakanyár–Nyírmeggyes 2–2 (2–0)

Tiszakanyár, 100 néző, v.: Ésik I. Tiszakanyár: Révész D. – Molnár Zs., Bodnár G., Varga D., Vicickó L., Illés A., Nagy Á., Ujj K., Soós T., Jánvári D., Rézinger B. Edző: Ember Roland. Nyírmeggyes: Hajzer T. – Hornyák Zs., Szántó I., Nagy Zs., Török G., Paragh M., Éles B., Batizi-Pócsi N. (Rézműves F.), Gózner K., Nemes Z., Drabik M. Edző: Körmös Miklós. Ellentétes félidők után alakult ki a végeredmény. Gól: Illés A., Soós T., illetve Drabik M., Góznek K. Kiállítva: Hornyák Zs. (90. perc).

Ember Roland: – Jelen pillanatban a csapat morálisan egy trágyadomb! Akik 2–0-ás vezetésnél is egymást „b…k”, ahelyett, hogy lezárnák a meccset, pedig megvoltak a lehetőségek, azok meg is érdemlik a sorsukat.

Körmös Miklós: – Ismét adtunk az ellenfélnek kétgólos előnyt, ez kellett, hogy felébredjünk, de minden tiszteletem a csapaté, hogy fel tudtunk állni, a második félidő alapján pedig akár győzhettünk is volna.

Kemecse–Balkány 1–3 (0–0)

Kemecse, 100 néző, v.: Homonai. Kemecse: Péter M. – Kovács I., Nagy D., Bakó T. (Szaffián Sz.), Deme A., Tóth T., Madzin I., Hokk Á. (Szathmári D.), Listván D. (Brondics P.), Sándor D., Hokk B. Edző: Márton Péter. Balkány: Hegyes B. – Varga B., Csehil J., Müller Zs., Szabó M. (Onisziko), Angyal N. (Csatári Á.), Lakatos J. (Misák S.), Belényesi M. (Huszár S.), Varga K., Vidoven M., Bátyi L. (Petruska A.). Játékos-edző: Belényesi Miklós. Jó iramú mérkőzésen megérdemelt vendégsiker. Gól: Madzin I., illetve Angyal N., Müller Zs., Belényesi M. Kiállítva: Madzin I. (79. perc).

Márton Péter: – Nem volt rossz mérkőzés, csak a „Kell egy kis áramszünet” című slágert rosszul értelmeztük. A kiállítást nem értem. Gratulálok a Balkánynak.

Belényesi Miklós: – Gratulálok az egész csapatnak a győzelemhez! Mindenki átérezte ennek a meccsnek a súlyát, egyben köszönjük a vendéglátóinknak, hogy ilyen rossz időjárási körülmények között is ragyogó pályán játszhattunk, továbbii sok sikert kívánok nekik, Ezt a győzelmet belső védőnk, Csatári Áron kisfiának, Árminnak ajánljuk!

Baktalórántháza–Nyírgyulaj  1–2 (1–2)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Papp F. Baktalórántháza: Borkó J. – Illés L., Kántor F., Csordás G., Fábri Z., Rakóczi Zs., Hajdu G., Lakatos L., Varga L., Nagy T. (Molnár L.), Istenes E. (Zámbori Z.).  Edző: Borza László. Nyírgyulaj: Oláh D. – Sárga Zs. (Domokos M.), Tóth B., Czerula Zs., Bagi Á., Oxi R. (Vass I.), Haburcsák B. (Fekete G.), Kiss L, Kovács G., Szabó Á. (Mezei B.), Gömze A. Edző: Lukács Tibor Az első két percben történt gólváltás után a hazai csapat átvette az irányítást, de mégsem tudott legalább egy pontot megcsípni. Gól: Csordás G., illetve Kovács G., Gömze A. Ifi: 0–1.

Borza László: – Igazságtalan játék ez a foci, a második félidőben végig egykapuztunk, daráltunk, hajtottunk, mégsem sikerült pontot szerezni.

Lukács Tibor: – Ma csak a három pontnak lehet örülni, de annak nagyon.

Mátészalka–Ibrány 2–4 (1–2)

Mátészalka, 130 néző, v.: Gergely S. Mátészalka: Szilágyi P. – Szabó D. (Farkas Z.), Szántó Z. (Tempfli P), Tempfli I., Catuna, Nagy Z. (Botos A.), Botos D., Petrohai M., Magyari M., Bodó L. (Zatik P), Papp N. Edző: Papik Zoltán. Ibrány: Tóth N. – Majoros Á., Nagy D., Csáki J., Boros I. (Szűcs I.), Somogyi T. (Kiss P)., Kovács G. (Gergely B.), Jeddi B., Somogyi M. (Viszokai K.), Farkas M., Pócsi B. Játékos-edző: Kiss Tamás. Az Ibrány megmutatta, miért áll előrébb a tabellán, de a hazai csapat saját magát is okolhatja a vereségért.A szalkaiak azért örülhetnek Botos Piri visszatérésnek!  Gól: Magyari M. (11-esből), Botos A., illetve Pócsi B. 2, Somogyi M., Nagy D.

Papik Zoltán: – Az Ibránytól azt kaptuk, amit vártunk, saját csapatunktól pedig nem éppen azt, így vesztesen búcsúztunk közönségünktől az őszi idényre.

Kiss Tamás: – Amiért jöttünk, teljesítettük. A fiúk nagyon odatették magukat, akár nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna. A csapat minden egyes tagjának gratulálok, viszont, ami nem tetszett, az utolsó perceket kicsit kényelmesre vettük.

Austria Juice-Vásárosnamény–Nagyecsed 1–3 (0–1)

Vásárosnamény, 300 néző, v.: Takács A. Vásárosnamény: Kardos Z. – Géczi I., Dascal, Illés P., Lyáh A., Zán B. (Bancsi G.), Deskó D., Filep R. (Berec G.), Fehér M., Schmidt P., Szabó R. Edző: Madalina György. Nagyecsed: Makó R. – Sarkadi G., Zámbó K., Marinas (Erdős)Ascsillán L., Homann R., Bulyáki K., Bulyáki A. (Török S.), Kóka R., Dobos Z., Papp Cs. (Somlyai G.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Gól: Zán B., illetve Marinas, Homann R., Somlyai G. Kiállítva: Dobos Z. (27. perc).

Madalina György: – Teljesen megérdemelten nyert a Nagyecsed. Hatvan percet emberelőnyben játszottunk, amit nem tudtunk kihasználni, ennek ellenére megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy akár a mérkőzést is megnyerjük. Ugyanakkor az egyenlítés után rögtön megkaptunk a második gólt, ami el is döntötte a meccset.

Ádámszki Róbert: – Nagyon jó csapat otthonában csaknem hetven percet percet emberhátrányban játszottunk, így is teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Semmi különös dolog nem történt, csak annyi, hogy most maximálisan odatette magát mindenki, amihez gratulálok. Megköszönnék szurkolóinknak, hogy ide is ilyen sokan elkísértek minket.

A vásárosnaményi Zán Bence szabadrúgásból egyenlített a Nagyecsed elleni összecsapáson (Videó: Plesu Ádám)

Értékesített mátészalkai 11-es az Ibrány elleni mérkőzésen (videó: Kulcsár Béla)

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..