A Tiszántúli Takarék megyei első osztályú bajnokság tizenharmadik fordulójában négy mérkőzést rendeztek szombaton.

Munkában a baktai védelem a Tarpa elleni összecsapáson Fotó: Tordai Ivett

Nyírmeggyes–Kemecse 3–4 (1–2)

Nyírmeggyes, 100 néző, v.: Majoros T. Nyírmeggyes: Hajzer T. – Drabik M., Szondi Á., Szántó I., Nagy Zs., Török G. (Szép Á.), Paragh M., Batizi-Pócsi N., Nemes Z. (Éles R.), Gózner K., Sitku Á. (Rézműves F.). Edző: Körmös Miklós. Kemecse: Sánta T. – Kovács I., Nagy D., Bakó T. (Péter M.), Deme A., Szaffián Sz. (Varga B.)Tóth T., Madzin I. (Brondics P.), Hokk Á. (Szathmári D.), Sándor D., Hokk B. Edző: Márton Péter.  Két piros lap, két tizenegyes, hat gól: eseményekben bővelkedő meccsen nyert a Kemecse. Gól: Gózner K. 2 (egyet 11-esből), Paragh M. illetve Madzin I. 2 (egyet 11-esből), Szaffián Sz., Nagy D. Kiállítva: Szondi Á. (16. perc), illetve Sánta T. (56. perc).

Körmös Miklós: – Sajnos, igazságtalan játék a futball, nem mindig a jobb csapat nyer. Null kettőről csapatom – tíz emberrel – vissza tudott jönni a mérkőzésbe, de úgy érzem, a játékvezetők picit bele nyúltak a meccsbe, ami befolyásolta az eredményt. Gratulálok a fiúknak, további sok sikert a Kemecsének.

Márton Péter: – Megmondom őszintén, ma nem tetszett a csapat játéka. Könnyelműek voltunk, de megvan, amiért jöttünk.

Nagyecsed–Mándok 0–4 (0–2)

Nagyecsed, 100 néző, v.: Pethő P. Nagyecsed: Makó R. – Sarkadi G. (Török S.), Ascsillán L., Nyíri Gy., Homann R., Bulyáki K., Bulyáki A., Kóka R., Dobos Z., Papp Cs., Somlyai G. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Mándok: Vasas G. – Ari A., Balogh G., Dallos L., Phrakonkham, Baglyos L., Szabó T., Fodor A., Pallai G., Győri J., Vezdel (Veres F.). Edző: Mirgai László. A vendégek berúgták, a hazaiak kihagyták a helyzeteket. Gól: Fodor A. 2, Dallos L., Baglyos L. Ifi: 11–0.

Ádámszki Róbert: – Gratulálok a vendégeknek.

Mirgai László: – Meglehetősen nehéz helyzetben voltunk a meccs előtt, mivel sokan megbetegedtek, így a kispadon ifista is ült. De a fiúk átérezték a meccs súlyát és látványos jártékkal, sokat futva, szép gólokat szerezve, illetve sok helyzetet kidolgozva begyűjtötték a három pontot – teljesen megérdemelten.

Nyírgyulaj–Mátészalkai MTK 3–0 (3–0)

Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Kertész Cs. Nyírgyulaj: Oláh D. – Sárga, Czerula Zs., Buka B. (Tóth B.), Bagi Á., Kiss L., Kovács G., Oxi R. (Domokos M.), Haburcsák B., Gömze, Kállai G. (Szabó Á.). Edző: Lukács Tibor. Mátészalka: Szilágyi P. – Szántó Z. (Farkas Z.), Catuna, Tempfli I., Bodó L. (Tempfli P.), Nagy Z. (Szabó D.), Szabó D., Botos D., Petrohai M., Magyari D., Papp N. Edző: Papik Zoltán. A zord idő ellenére elfogadható iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. Gól: Gömze A. 2, Kiss L.

Lukács Tibor: – Parádés első félidő után érthetetlenül visszavettünk, de győzelmünket nem fenyegette veszély.

Papik Zoltán: – Az első félidei katasztrofális teljesítményünk csak ezt ezt az eredményt hozhatta magával. A szünet után legalább az önbecsülésünket helyre állítottuk.

Tarpa–Baktalórántháza 3–1 (2–1)

Tarpa, 200 néző, v.: Hegedűs Cs. Tarpa: Cip J. – Lakatos B., Balogh Gy., Fejes J., Törtei T. (Dolináj P.), Rozman S. (Djacsenko), Nadimov (Losonczi B.), Illés Gy., Kacsó R., Kiss K. (Rácz I.), Gál R. Edző: Márton István. Baktalórántháza: Borkó J. – Balogh P., Csordás G., Kántor F., Lakatos L., Ráti G., Fábri Z. (Molnár L.), Varga L., Hajdu G., Istenes E., Rakóczi Zs. Edző: Borza László. Szikrázóan kemény mérkőzésen tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. Gól: Rozman S. (11-esből), Balogh Gy., Illés Gy., illetve Ráti G. Kiállítva: Lakatos B. (50. perc), illetve Balogh P. (76. perc).

Márton István: – Ez nem tudom, melyik hét volt…

Borza László: – Ebben a meccsben sokkal több volt! A második félidőt végigtámadtuk, de ahelyett, hogy kiegyenlítettünk volna, az ellenfél szerzett gólt. A mi kiállításunknál sajnos, a játékvezető tévedett, mert nem az a játékos kapta a sárga lapot, aki szabálytalankodott, ami azért bosszantó, mert így megint eggyel kevesebben leszünk a következő meccsen.