A Tiszántúli Takarék megyei első osztályú bajnokság tizedik fordulójában öt mérkőzést rendeztek szombaton.

Vásárosnaményban a Balkány volt a vendég Fotó: Plesu Ádám

Kemecse–Nagyhalász 1–3 (0–0)

Kemecse, 100 néző, v.: Sipos L. Kemecse: Sánta T. – Kovács I., Nagy D., Bakó T., Szaffián Sz. (Hubicsák Z.), Tóth T., Madzin I., Listván D., Ruska T. (Szsthmári D.), Sándor D., Hokk B. Edző: Márton Péter. Nagyhalász: Bodnár M. – Csáki B., Pap M. (Ludánszki I.), Bartha Z. (Gégény), Kató I., Hajzer L., Nagy N. (Bognár A.), Simon D., Tóth G., Varga D., Mátrai N. (Tóth V.). Játékos-edző: Ludánszki István. A második félidőben a Halász sokkal összeszedettebben játszott és megérdemelten vitte el a három pontot. Gól:  Szathmári D., illetve Kató I. 2, Simon D. Kiállítva: Sándor D. (62. perc), illetve Tóth G. (24. perc)

Márton Péter: – Emberelőnyben három pontrúgásból megvertük saját magunkat.

Nagy Lajos szakmai vezető: – Jólesett ez a három pont, mint kezdő alkoholistának a másnapi gyógysör.

Baktalórántháza–Újfehértó 3–2 (1–2)

Baktalórántháza, 300 néző, v.: Kosztyu J. Baktalórántháza: Kőrösi N. – Balogh P. (Zámbori Z.), Csordás G., Kántor F., Varga L., Ráti G., Fábri Z., Hajdu G., Lakatos I., Istenes E. (Kozma J.), Nagy T.  (Molnár L.). Edző: Borza László. Újfehértó: Gégény B. – Tóth E. (Szigeti V.), Marinka Á. (Tóth Sz.), Mogyorósi Á., Csizmarik Á., Boros M., Petics Gy., Dénes K. (Daróczi P.), Veres D., Zámbó D., Pallai B. Edző: Piskóti Zsolt. Az első félidőben igaz vezetett a Fehértó kettő nullra is, miközben nagy balszerencse sújtotta a hazai csapatot, amely kapufát lőtt és  két ordító ziccert hagyott ki. A második játékrészben emberhátrányban is teljesen megérdemelten fordított a Bakta. Gól: Lakatos I. (11-esből), Balog P., Fábri Z., illetve Petics 2. Kiállítva: Ráti G. (55. perc). .

Borza László: – Katasztrofálisan kezdtük a mérkőzést, de szerencsére szünet előtt sikerült szépíteni, illetve a szünet után gyorsan egyenlítettünk. Dehogy az örömünk ne tartson sokáig, rögtön emberhátrányba kerültünk, a csapat viszont nagyot küzdött a hátralévő időben, így sikerült kicsikarni a győzelmet. Gratulálok a fiúknak!

Piskóti Zsolt: – A szezon eddigi legfájóbb vereségét szenvedtük el, ha ebből nem tanulunk akkor semmiből. A hazai csapat akaratban fölénk nőtt viszont játékban sokkal jobbak voltunk, de ezért pontot nem adnak.

Mátészalkai MTK–Nyírmeggyes 1–1 (0–0)

Mátészalka, 120 néző, v.: Hegedűs Cs. Mátészalka: Szilágyi P. – Szabó D., Szántó Z., Tempfli I., Catuna, Nagy Z., Farkas Z. (Szűcs Z.), Botos D., Magyari M., Tempfli P., Papp N. Játékos-edző: Tempfli Imre. Nyírmeggyes: Hajzer T. – Hornyák Zs., Szántó I., Nagy Zs., Paragh M., Éles B., Batizi-Pócsi N., Sitku Á., Szép Á. (Nemes Z.), Gózner K., Drabik M. Edző: Körmös Miklós. Lélektelenül és akarat gyengén bravúros körülmények között tartotta otthon legalább az egy pontot.  Gól: Botos D., illetve Batizi-Pócsi N.

Papik Zoltán szakosztályvezető: – Akaratban felülmúlt minket a Meggyes, ennek ellenére, ha a kihagyott helyzeteket számoljuk, akár győzhettünk volna.

Körmös Miklós: – Mindkét csapat győzelemre játszott, itt is, ott is megvoltak a lehetőségek, végül igazságos eredmény született. Gratulálok a srácoknak, sok sikert a Szalkának!

Austria Juice-Vásárosnamény–Balkány 4–0 (3–0)

Vásárosnamény, 270 néző, v.: Valu T. Vásárosnamény: Kardos Z. – Géczi I., Dascal, Illés P., Lyáh A. (Udvarhelyi Z.), Zán B., Deskó D. (Berec G.), Fehér M. (Bökönyi L.), Srjuba (Bancsi G.), Schmidt P., Szabó R. (Danku J.). Edző: Madalina György. Balkány: Zán K. – Csehil (Szabó M.), Müller Zs., Angyal N. (Huszár), Misák S., Belényesi M. (Petruska A.), Csatári Á. (Lakatos J.), Varga K., Vidoven M. (Onisziko), Szabó B., Bátyi L. Játékos-edző: Belényesi Miklós. A hazaiak teljesen megérdemelten nyertek. Gól: Lyáh A. 4. Ifi: 10–2.

Madalina György: – Most meg kell csípjem magam, hogy egyáltalán elhiggyem ezt a nagyszerű sorozatot! Az első húsz percben jól játszott a Balkány, fölénye szerencsére szögletekben mutatkozott meg. A folytatásban négy remek gólt szereztünk, amivel megérdemelten győztünk,

Belényesi Miklós: – Egész héten készültünk a naményiak kontrajátékára, tudtuk, hogy a megye egy leggyorsabb támadói náluk vannak. Duplán figyeltünk rájuk, ezért duplán jár a gratuláció, hogy így is megnyerték a meccset.

Nagyecsed–Ibrány  0–0

Nagyecsed, 200 néző, v.: Major O. Nagyecsed: Makó R. – Sarkadi G. (Török S.), Zámbó K., Marinas (Papp Cs.), Nyíri Gy., Homann R., Bulyáki K., Bulyáki A. (Ádámszki R.), Kóka R., Dobos Z., Somlyai G. (Nyíregyházi G.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Ibrány: Tóth N. – Majoros Á., Nagy D., Csáki J., Boros I., Gergely B., Kovács G., Jeddi B., Somogyi M. (Farkas M.), Haburcsák K. (Viszokai K.), Pócsi B. Játékos-edző: Kiss Tamás. Jó iramú mérkőzésen mindkét csapat előtt adódtak óriási lehetőségek. Kiállítva: Nyíri Gy. (88. perc). Ifi: 6–2.

Ádámszki Róbert: – A játék képe és a helyzetek alapján igazságos döntetlen született. Addig nehéz lesz előrelépni, amíg nem tudunk gólt szerezni. A szereplésünk ellenére is a végig kitartó nagy elnökünknek, Fodor Andrásnak az egész csapat boldog születésnapot kíván!

Kiss Tamás: – A meccs összképe alapján igazságos a döntetlen. Az első félidőben nekünk, a második elején a hazaiaknak volt két nagyobb lehetősége. A meccs végén megint mi domináltunk, de ma, sajnos, a kapufáról kifelé pattant a labda, a gólvonalról is tisztázni tudott az ellenfél. Aminek örülök, kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót és újra láttam a tüzet és az alázatot kilencven percen keresztül a fiúkon.

A vásárosnaményi lyáh Artúr negyedik gólja a Balkány elleni meccsen (videó: Plesu Ádám)