A Tiszántúli Takarék megyei első osztályú bajnokság ötödik fordulójában négy mérkőzést rendeztek szombaton.

A sárga mezes ibrányi csapat biztosan nyert a Nyírmeggyes otthonában Fotó: Kulcsár Béla

Nyírmeggyes–Ibrány 0–5 (0–2)

Nyírmeggyes, 150 néző, v.: Varga F. Nyírmeggyes: Hajzer T. – Szántó I., Nagy Zs., Paragh M. (Nemes Z.). Éles B., Rézműves F., Batizi-Pócsi N. (Szép Á.), Sitku Á. (Takács S.), Éles R. (Török G.), Gózner K., Drabik M. Edző: Körmös Miklós. Ibrány: Kopasz J. – Bernáth M., Pápa S. (Kiss T.), Majoros Á., Nagy D., Csáki J. (Viszokai), Gergely B. (Szűcs I.), Jeddi B., Somogyi M. (Pápa Sz.), Farkas M., Pócsi B.. Játékos-edző: Kiss Gábor. Gól: Majoros Á. 2 (egyet 11-esből), Nagy D., Somogyi M., Kiss T. Ifi: 3–2.

Körmös Miklós: –

Kiss Tamás: – Az első félidőben nagyon szervezett, fegyelmezett csapattal találtuk magunkat szembe, nehezen is tudtuk feltörni őket, de úgy gondolom, az első gól görcsoldó volt. A szünet után a szép gólok mellett rengeteg helyzetet alakítottunk és a hagytunk ki, Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak! Mielőbbi felépülést kívánunk Csáki Józsefnek!

Tiszakanyár–Fehérgyarmat 0–4 0–3)

Tiszakanyár, 100 néző, v.: Papp F. Tiszakanyár: Kanyári G. – Tóth N., Molnár Zs., Illés A., Bacsó A., Jánvári D., Ujj K. (Kovics M.), Vicickó L., Varga D. (Maklári Á.), Rézinger B., Soós T. (Koszta Z.). Játékos-edző: Csáki Róbert. Fehérgyarmat: Szűcs K. (Gergorics Á.) – Mocsán E., Antal R., Orosz F., Popovics N., Sukály Gy., Farkas S. (Varga Á.), Lakatos F. (Geletey Z.), Kovács R., Ács Sz. (Kóczé Sz.), Barta F. (Imre M.). Edző: Harbula Balázs. A jobban játszó vendégcsapat megérdemelten győzött. Gól: Lakatos F. 2, Ács Sz., Kovács R. Ifi:0–5 .

Csáki Róbert: – Jobb, ha most nem mondok semmit.

Harbula Balázs: – Az első perctől kezdve dominált csapatom, majd 3–0-nál visszavettünk a tempóból, de a második félidőben realizálni tudtuk az eredményt. Külön kiemelem, Lakatos Ferenc, „Cuni” irányítójátékát. Számomra öröm még, Gergorics Ábel volt csapatom kapusának bemutatkozása!

Kemecse–Mándok 0–3 (0–1)

Kemecse, 150 néző, v.: Takács A. Kemecse: Sánta T. – Varga B. (Hubicsák), Deme A., Bakó T. (Bárdos A.), Szaffián Sz. (Tóth T.), Kovács I., Hokk Á., Listván D. (Ruska T.), Sándor D., Hokk B., Madzin I. Edző: Márton Péter. Mándok: Vasas G. – Ari A., Balogh G., Phrakonkham, Baglyos L. (Sipos T.), Szabó T. (Győri J.), Buda P. (Dallos L.), Fodor A., Pallai G., Erős G., Vezdel I. (Bodnár L.). Edző: Kiss Gábor. A új szabályok alkalmazását nem csak a csapatokban, a játékvezetőkben is tudatosítani kellene! Az eredmény ellenére emberhátrányban is emelt fővel hagyhatja el a hazai csapat a pályát . Gól: Erős G. 2, Balogh G. Kiállítva: Kovács I. (22. perc).

Márton Péter: – Nem tudom bántani a fiúkat. Taktikusan, fegyelmezetten játszottak a csaknem hetven perces emberhátrány ellenére. Tíz emberrel most ennyire futotta a jó Mándok ellen. A következő meccsre koncentrálunk és el kell kezdeni a pontgyűjtést.

Kiss Gábor: –Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, ami teljesen megérdemelt volt. Igaz egy kicsit langyos mérkőzést sikerült megnyernünk, de célunkat elértük és ez a legfontosabb.

Baktalórántháza–Mátészalkai MTK 0–0

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Kosztyu J. Baktalórántháza: Borkó J. – Balogh P., Csordás G., Kántor F., Kozma J., Lakatos L., Ráti G., Hajdu G. (Nagy T.), Lakatos I., Rakóczi Zs., Istenes E. (Fábri Z.).Játékos-edző: Kozma József. Mátészalka: Szilágyi P. – Szabó D., Szántó Z., Tempfli I., Catuna, Botos A. (Tempfli P.), Farkas Z., Botos D. (Bodó L.), Hevele M. (Papp N.), Magyari M., Szűcs Z. Játékos-edző: Tempfli Imre. Álmos első félidő után hiába támadott többet a Bakta, a Szalka elvitt egy pontot.

Kozma József: – Langyos első félidő után a másodikban játszottunk úgy, ahogy elvárható lett volna, de három-négy helyzetből nem tudtuk begyötörni a győzelmet jelentő gólt.

Tempfi Imre: – Azt gondolom, hogy teljesen megérdemelten szereztünk pontot, sőt, ha azt nézem, milyen ziccereink voltak az első félidőben, akár szebb is lehetett volna a vége. Gratulálok a fiúknak, nagyon jó hozzáállást tanúsítottak!