A megyei másodosztály Nyírerdő csoport második fordulójának valamennyi összecsapását vasárnap rendezték.

Festői környezet Vaján, ahol a Berencs FC volt a vendég Fotó: tudósítónktól

Vaja–Berencs FC 4–2 (2–1)

Vaja, 150 néző, v.: Maleskovits. Vaja: Vakarcs I. – Mulutó P. (Zakor József), Borsi D., Jávor P., Lakatos T., Mocsár G. (Nagy H.), Soltész Á. (Lénárd T.), Pásztor J. (Simák B.), Zakor G., Zakor János, Soltész B. (Konrád A.). Edző: Kiss Attila. Berencs FC: Kromplák Gy. – Zsoldos T., Demjén T. (Borzák Zs.), Baráth R., Koi B. (Szabó F.), Kovács Cs., Kállai Á., Farkas G. (Jaczina L.), Gábor P. (Beri G.), Rácz S. (Fogas Zs.), Szabó Á. Megbízott edző: Tóth Ottó. Gól: Soltész B., Soltész Á., Mulutó P., Simák B., illetve Rácz S., Lakatos T. (öngól). Ifi: 14–0.

Kiss Attila: – Először is boldog születésnapot kíván a csapat Mulutó Péternek! Egy jó mérkőzésen, egy remek ellenféllel szemben tudtuk megszerezni a három pontot. Szeretnék gratulálni az ifik fölényes győzelméhez. Köszönjük a szurkolóink lelkes biztatását. Hajrá, Vaja!

Tóth Ottó: – A mérkőzés képe alapján mindenképp rászolgáltunk volna az egy pontra. Ha a helyzeteinket berúgjuk, akkor az eredmény fordítva is lehetett volna. Így nincs más választásom, minthogy gratuláljak a hazai csapatnak.

Ajak–Szabolcsveresmart 1–2 (1–0)

Ajak, 100 néző, v.: Lövei. Ajak: Leskovics A. – Sütő N., Harakály T. (Lakatos Cs.), Iski Á., Balogh T., Folytán Z., Kovács L., Bíró J., Czvik S., Szőlősi L., Horváth L. Edző: Barati István. Szabolcsveresmart: Huszti L. – Sajtos R. (Horváth J.), Patai M., Szemán B. (Nagy Á.), Jónás Zs. (Meggyesi M.), Nagy R. (Szidor T.), Szoboszlai B., Bandor J., Rostás Zs., Demeter A., Pálinkás T. (György M.). Edző: Tara Sándor. Gól: Kovács L., illetve Sajtos R., Sütő N. (öngól). Ifi: 0–3.

Barati István: – Játékunk valamivel jobb volt, mint a múlt héten, de ez még mindig kevés a pontszerzéshez.

Tara Sándor: – Gratulálok a játékosaimnak, mert most igazi csapatként futballoztak. A végjátékon azért van még mit csiszolni, mert ennyi gólhelyzetet nem szabad elhibáznunk. Köszönjük a szurkolóink lelkes biztatását!

Pátroha–Ópályi 3–1 (2–0)

Pátroha, 100 néző, v.: Fehér Á. Pátroha: Szabó A. (Mák A.) – Kalu B., Mozga Gy., Mikó L. (Molnár A.), Balogh G. (Szirmai I.), Balogh S., Kovács Sz. (Kovács D.), Boda R. (Rácz B.), Molnár V., Csépke M., Varga R. Edző: Minyin Vitalij. Ópályi: Kedves Gy. – Bálint Zs., Rácz P., Bálint Cs., Máté A., Fodor Cs., Rácz Zs., Szender S. (Kalucza E.), Bartha M. (Balogh T.), Rácz D., Jónás I. Edző: Kósa József. Gól: Mikó L., Kovács Sz., Kalu B. (11-esből), illetve Bálint Cs. Ifi: 4–2.

Minyin Vitalij: – Ha az újonccsapat elfelejti a megyei harmadosztályú játékát, akkor van keresnivalója ebben a csoportban. Gratulálok mindkét csapatunknak.

Kósa József: – Egyenlő partnerei voltunk a pátrohai csapatnak ezen a meccsen, de sajnos az egyéni hibák megpecsételték a sorsunk. Készülünk a következő fordulóra, nagyon remélem hogy ezen a rossz szérián tudunk a jövő héten javítani. Gratulálok a hazaiaknak.

Nyírkarász–Dombrád 1–5 (1–3)

Nyírkarász, 100 néző, v.: Takács Á. Nyírkarász: Kiss Á. – Ujj Gy. (Csehil Á.), Rákóczi L., Tóth G. (Baksa Z.), Liptai A. (Király J.), Csuka Gy., Horváth J., Bombera M., Tóth T. (Szarvas L.), Lovas I., Deák B. (Vida D.). Edző: Tóth Tibor. Dombrád: Szabolcsi M. – Molnár T. (Orosi L.), Birke Cs., Kovács E., Fábián I., Borbély L.., Horváth N. (Illés R.), Kósa Á., Hornyák M., Molnár P., Méhész B. (Czap L.). Edző: Tóth János. Gól: Tóth T., illetve Kovács E. 2, Orosi L. 2, Hornyák M. Kiállítva: Rákóczi L. (75. perc). Ifi: 4–0.

Tóth Tibor: – Amelyik csapat a nyolcadik percben már vezet egy nullára, tizedik percben pedig kihagy egy tizenegyest, annak általában ilyen ára szokott lenni. Nagyon nem találjuk régi önmagunkat, de ezt csakis együtt megoldva tudjuk kijavítani. Gratulálok a dombrádi csapatnak, további sok sikert kívánok nekik.

Tóth János: – Úgy érzem, hogy a győzelmünk teljesen megérdemelt, és az is bebizonyosodni látszik, hogy rutintalansággal, de sok munkával sok minden elérhető. Méltán vagyok büszke a srácokra, akik gyakorlatilag még gyerekek, és ezáltal a város is büszke lehet rájuk! További sok sikert kívánok a nyírkarászi csapatnak.

Gergelyiugornya–Ladányi TC 1–3 (1–1)

Gergelyiugornya, 200 néző, v.: Frindik J. Gergelyiugornya: Vass S. – Balogh T., Baráth L., Lakatos A., Mándi L., Peregrin R., Balázs G., Oszicsánszky D., Bicskó G. (Czirják M.), Csonka L., Danku A. Edző: Czirják József. Ladányi TC: Fejér G. – Deskó L. (Demeter L.), Árva B., Kertész M. (Lengyel R.), Galambos L. (Balogh L.), Révész Z., Szilágyi D., Kovács D., Osztolykán E., Cser P. (Szilágyi G.), Balogh K. Edző: Sütő János. Gól: Lakatos A., illetve Deskó L., Kovács D., Balogh L. Kiállítva: Balogh K. (25. perc). Ifi: 5–0.

Czirják József: – A mai nap egy valaminek tudtunk csak örülni, Baráth Laci kisfia születésének. Jó egészséget, és hosszú életet kívánunk neki!

Sütő János: – A mérkőzés elején nagyon jól és eredményesen futballoztunk, a második részében viszont a hazai voltak jobbak, ki is egyenlítettek. A második játékrészben taktikusan és okosan játszottunk, tíz emberrel hetven percig védekeztünk, jó kontráztunk, amivel eredményesek is tudtunk lenni. Gratulálok a játékosaimnak.

Fényeslitke–Őr 0–2 (0–1)

Fényeslitke, 120 néző, v.: Kiss P. Fényeslitke: Márta J. – Nagy M. (Dankó T.), Jenei R. (Arnóczky Sz.), Erőss P. (Gyüre Gábor), Kovács J., Gyüre Gergely, Nagy Z. (Sajtos N.), Miskolczi Á. (Nagy B.), Gégény Z., Rusznák S., Toma J. Edző: Nagy Zoltán. Őr: Oláh M. – Bencze M. (Szabó L.), Szabó V., Varga J., Kézi B. (Szabó A.), Tisza Á., Erdei Cs. (Repelik Á.), Benkő J., Tóth G., Kósa S. (Jenei Zs.), Kendl I. (Deme B.). Edző: Kálmándi Bertalan. Gól: Erdei Cs., Szabó L. Kiállítva: Rusznák S. (72. perc). Ifi: 5–0.

Nagy Zoltán: – A mai meccsen a szerencse elpártolt tőlünk. A vendégek két mázlis góllal elvitték tőlünk a három pontot. Gratulálok nekik.

Kálmándi Bertalan: – Nehezebb meccsre számítottunk, de a fiúk behúzták ezt a győzelmet is. Köszönjük a lelkes szurkolóink biztatását. A Kósa-családnak részvétünket nyilvánítjuk.

Korábban játszották:

Gyulaháza–Demecser 4–0 (2–0)

Gyulaháza, 300 néző, v.: Kocsis Zs. Gyulaháza: Bandor F. – Köblös B. (Németh T.), Horváth M. (Molnár T.), Bálint N., Lakatos P., Tóth D., Csercsa G., Kozma M., Juhász L., Gáti S. (Gáti Sz.), Savrnoh (Torma M.). Edző: Bardi Gábor. Demecser: Fintor S. (Kiss R.) – Kiss M., Kiss T., Varga E., Kantár K., Vantyuch B., Csire S., Kocsis Z. (Varga T.), Gombkötő Z., Boldi K., Gombkötő S. Játékos-edző: Gombkötő Sándor. Gól: Bálint N. 2, Kozma M., Lakatos P. Ifi: 2–1.

Gombkötő Sándor: – Mindkét félidő elején összehoztunk két-két gólt, amivel lerendeztük saját magunkat. A múlt héten nekem gratuláltak, most én teszem a hazaiaknak. Kiss Márkónak mielőbbi gyógyulást kívánunk.

Tuzsér–Nyírmada 6–1 (3–1)

Tuzsér, 400 néző, v.: Simon T. Tuzsér: Nagy Sz. – Sztojkó L (Balogh A,), Szőke Zs., Balogh R., Koszta Sz., Balogh T. (Balogh M.), Iván S., Setét E. (Szabó T.), Balogh Zs., Jónás II Kálmán (Balogh G.), Jónás Kálmán. Edző: Szabó István. Nyírmada: Csíki G. – Dancs I., Horváth J. (Szőke I.), Farkas K., Baráth B., Szikszai A., Makula Zs., Ponczók T., Stummer R. (Pál M.), Jóni A. (Váradi T.), Juhász J. Játékos-edző: Szőke István. Gól: Balogh A. 3, Balogh T. 2, Jónás K., illetve Ponczók T. Ifi: 5–2.

Szabó István: – Nagyon örülünk, hogy a falunapon kiszolgáltunk közönségünket, győzelmünk még ilyen különbséggel is megérdemelt, Sok sikert kívánunk a Madának!

Szőke István: – Az eredmény nem tükrözi híven a látottak, mert nekünk is voltak helyzeteink, melyekkel, sajnos, nem éltünk.