A megyei másodosztály Nyírerdő csoport huszonhetedik fordulójában hat találkozót rendeztek vasárnap.

A forduló legnagyobb érdeklődését kiváltó mérkőzésén az Őr a nyírkarászi együttessel viaskodott Fotó: Plesu Ádám

Őr–Nyírkarász 3–3 (1–1)

Őr, 200 néző, v.: Vitkai. Őr: Oláh M. – Szabó V., Márton T. (Kendl I.), Varga J., Kézi B. (Szabó A.), Erdei Cs., Benkő J., Szabó L. (Bencze M.), Deme B. (Szuromi L.), Tóth G., Kósa S. Edző: Kálmándi Bertalan. Nyírkarász: Kiss Á. – Horváth J., Ujj K. (Király J.), Liptai D., Bombera M., Bandor J., Lovas I., Rákóczi L., Liptai A. (Ujj Gy.), Varga J. (Juhász J.), Csuka Gy. (Tóth G.). Edző: Tóth Tibor. Gól: Szabó V. (mindkettőt 11-esből), Kézi B., illetve Varga J., Lovas I., Bombera,  Ifi: 2–2.

Kálmándi Bertalan: – Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, null egynél sikerült felállni, sőt fordítani, nyerni ugyan megint nem sikerült a Karász ellen, de hál’ istennek a veretlenségünket megőriztük.

Tóth Tibor: – Amiért egész héten dolgoztunk, azt most tönkretették kilencven perc alatt, ezzel a bajnokság végkimenetelébe is beleszóltak. Most már tudjuk, mi ez az őri csoda, de minden elismerésem a pályára lépő játékosoknak, mert szívüket. lelküket kitették, hogy győztesen jöjjünk le a pályáról. Köszönjük szépen Kocserha Babettnak a felajánlást, így Bozsikos gyermekeink NB I-es meccsen vehettek részt Kisvárdán! A csapat pontszerzést Varga József fiának, Milánnak ajánlja!

Gergelyiugornya–Dombrád 1–2 (1–2)

Gergelyiugornya, 150 néző, v.: Homonai. Gergelyiugornya: Czirják M. – Baráth L., Zán B., Mándi L., Peregrin R., Tári P., Balla L., Mokri R., Bicskó G., Csonka L., Balázs G. (Lakatos A.). Edző: Czirják József. Dombrád: Szabolcsi M. – Molnár T. (Czap L.), Birke Cs. (Verner M.), Molnár P., Köblös B., Pap M., Borbély L., Fabu R., Horváth A. (Kósa Á.), Hornyák M., Tamás L. Játékos-edző: Pap Mihály. Gól: Balla L., illetve Borbély L., Szabolcsi M. (11-esből) Ifi: 0–5.

Czirják József: – A csapat gratulál Vass Sándor ikergyerekei születéséhez. Jó egészséget, és hosszú életet kívánunk nekik. A mai meccs előtt nagyon rossz előjelek voltak, mindkét kapusunk hiányzott, ezért egy mezőnyjátékos védte végig a találkozót, a teljesítményéhez csak gratulálni tudok. Az első játékrészben el kellett volna döntenünk a meccset, de helyzet nélkül rúgott két gólt, és így elvitte a három pontot.

Tóth János elnök: – Az első félidőben Ugornya, a másodikban pedig mi alakítottunk ki több helyzetet. Nem játszottunk szépen, de eredményesek voltunk. Az ifiknek gratulálok, és most már nyerjék is meg a bajnokságot.

Ramocsaháza–Vaja 3–10 (1–4)

Ramocsaháza, 100 néző, v.: Piskóczi. Ramocsaháza: Dankó Cs. – Nistor R., Fodor Cs. (Bagoly I.), Zsíros L., Stummer R. (Mocsár M.), Bacskai A., Farkas K., Makula Zs., Lakatos M., Nistor E. (Sipos J.), Ladányi D. Edző: Bacskai Attila. Vaja: Vakarcs I. (Papp J.) – Vojtovics S., Kerekes M., Soltész Á., Borsi D., Sándor A. (Kiss A.), Zakor J., Soltész B. (Gyene Zs.), Jónás L., Zakor G., Palcsák N. (Gazdag A.). Edző: Gazdag Attila. Gól: Makula Zs., Farkas K., Mocsár, illetve Zakor J. 4, Sándor A. 2, Palcsák N., Zakor G., Soltész B., Gazdag A. Ifi: 0–5.

Bacskai Attila: – Nekünk szinte az is képes gólt rúgni, aki pályára se lép!

Gazdag Attila: – Nagyobb ellenállásra számítottam, hiszen az ilyen meccsek számunkra mindig nehezek. Úgy látszik, hogy ezekben a játékosokban még mindig lehet kellemesen csalódni. Gratulálok mindkét csapatunk fölényes győzelméhez.

Nyírmada–Szabolcsveresmart 0–2 (0–0)

Baktalórántháza, 50 néző, v.: Maleskovits. Nyírmada: Pál Zs. – Szőke I., Ponczók T., Kiss E., Baráth B., Szikszai A., Farkas G., Horváth J., Balogh A., Tóth A., Jóni A. Játékos-edző: Jónás János. Szabolcsveresmart: Hosszú L. – Dócs Gergő (Horváth J.), Sajtos R. (Dócs Gábor), Szemán B., Szoboszlai B., Nagy R., Nagy Á., Szabó D., Rostás Zs. (Nagy F.), Meggyesi M., György Miklós. Edző: Tara Sándor. Gól: Szabó D., Nagy R. Kiállítva: Ponczók T. (62.perc), Pál Zs. (75. perc). Ifi: 2–1.

Jónás János: – Tizenegyen érkeztünk meg a mai meccsre, ebből kettőt kiállítottak, mit is nyilatkozhatnék ezután.

Tara Sándor: – Gratulálok a fiúknak, ezzel a három ponttal már biztos bennmaradók vagyunk. Elismerés illeti az ifit, hogy tíz emberrel is tisztességgel helyt álltak.

Ajak–Záhony-Tiszaszentmárton 0–2 (0–0)

Ajak, 100 néző, v.: Szikszai S. Ajak: Leskovics A. – Rácz B., Sütő N., Iski Á., Lakatos Cs. (Torma M.), Balogh T., Magyar P., Kovács L., Bíró J., Czvik S., Markos J. Edző: Barati István. Záhony-Tiszaszentmárton: Mucsicska – Györke J., Halász T. (Huzdik P.), Zán P. (Tóth N.), Iván A., Lupcsa Cs., Sárkány G. (Orgován K.), Setét R., Gombkötő S. (Balogh R.), Angyal Á., Pálosi R. (Kázsmér L.). Játékos-edző: Sárkány Gábor. Gól: Sárkány G. 2. Kiállítva: Balogh T. (92. perc) Ifi: 3–2.

Barati István: – Reális az eredmény, mert kevesen voltunk, és a második félidőre el is fáradtunk.

Sárkány Gábor: – Jó időben és játékvezetés mellett sikerült hoznunk a kötelezőt. Köszönjük az ultráink biztatást, további sok sikert a hazaiaknak.

Pátroha–Demecser 7–2 (2–0)

Pátroha, 100 néző, v.: Oláh G. Pátroha: Mák A. – Kalu B., Mozga Gy. (Balogh G.), Fedor A. (Kovács D.), Balogh I., Jenei R., Molnár A., Molnár V., Csépke M., Varga R. (Minyin). Edző: Minyin Vitalij. Demecser: Fintor S. – Zsoldos T., Kriser Sz., Csire G. (Lehóczki Zs.), Dankó G., Erőss P., Kocsis Z., Gombkötő Z., Herceg I., Jónás K., Csillik Gy. Megbízott edző: Frindik Attila. Gól: Csépke M. 3, Balogh S., Kalu B. (11-esből), Balogh I., Zsoldos T. (öngól) illetve Kocsis Z., Jenei R. (öngól). Kiállítva: Erőss P. (36. perc) Ifi: 11–6.

Minyin Vitalij: – Szerettük volna, hogy ha szombaton játsszuk ezt a meccset, de a demecseriek ebbe nem egyeztek bele. Pedig ettől lehet jobban járnak, mert tegnap másként is alakulhatott volna a végeredmény.

Frindik Attila: – Ha a játékvezető az elején nem nyúl bele a mérkőzésbe, nem gondolom hogy győzhettünk volna, de azt se, hogy egy ilyen csúfos vereséget szenvedünk. A két csapat között nincs ekkora különbség. Koncentrálunk az utolsó három meccsünkre.

Az őri Szabó Viktor 11-esből egyenlített, majd másodszor is büntetett a Nyírkarász elleni rangadón – utóbb a vendégek egyik gólja (videók: Plesu Ádám)

Szombaton játszották:

Kék–Ladányi TC 2–1 (0–0)

Újdombrád, 70 néző, v.: Gergely S. Kék: Szűcs N. – Poór B. (Doue), Sinka J., Rácz S., Bodó I. (Tóbiás Sz.), Szurcsik Z., Koós T., Csombók I Cs., Horváth A., Dócs N., Szabó M. (Ignácz G.). Edző: Fabók István. Ladányi TC: Pécsi V. – Rakoncza T., Árva B., Király D., Pólyán I., Révész Z., Demeter A., Kovács D., Bálint K., Demeter L., Berecz Zs. Edző: Sütő János. Gól: Horváth A., Rácz S., illetve Bálint K. Kiállítva: Koós T. (72. perc), illetve Berecz Zs. (65. perc). Ifi: 5–1.

Fabók István: – Castingot tartottunk a falunapi rendezvényeinkre, ahol kerestük a fellépőket a virtus- és erős ember vetélkedőkre. A győzteseket megtaláltam, őket e-mailben majd értesítem. Remélem tovább jutnak mint szegény Pápai Joci Izraelben!

Sütő János: – Sajnos csak kiegészítő emberrel tudtunk kiállni erre a mérkőzésre. Nagyon sajnálom, hogy a mezőladányi klub idáig süllyedt, nem biztos hogy ez csak az én hibám. De természetesen a felelősséget vállalom! Teljes szégyen, hogy egy ilyen csapattól kikapunk, és ehhez muszáj a játékvezetők segítsége is. Remélem a következőkben nem kell foglalkozni ilyesmikkel.

Berencs FC–Fényeslitke 4–0 (1–0)

Rétközberencs, 100 néző, v.: Takács Á. Berencs FC: Borzák Zs. – Mester N., Demjén T., Sütő B., Baráth R. (Gyüre P.), Kovács G., Nagy D., Kovács Cs., Kállai Á., Szabó F., Koi B. (Jaczina L.). Edző: Lippai Tibor. Fényeslitke: Márta J. – Rusznák S., Iván S., Kovács J., Miskolczi G., Janda T., Dankó T., Miskolczi Á., Nagy Z., Toma J., Balogh Zs. Edző: Nagy Zoltán. Gól: Kovács G., Szabó F., Kállai Á., Jaczina L. Ifi: 0–7.

Lippai Tibor: – Egy sportszerű mérkőzésen fontos, és magabiztos győzelmet arattunk. További sok sikert kívánunk ellenfelünknek.

Nagy Zoltán: – A mérkőzésről mindent elárul, hogy a két kapusom volt a legjobb, akik közül az egyik a mezőnyben játszott. Ameddig hétről-hétre kilenc-tíz emberem esik be az öltözőbe, addig más eredmény nem születhet. Egyes emberek belefáradnak abba, hogy tenni szeretnének ezért a fényeslitkei egyesületért. Én ezután a mérkőzés után eljutottam arra szinte, hogy megtettem minden tőlem telhetőt, sikerült a megyei másodosztályban tartani a csapatot, de a mostani volt az utolsó a számomra. További sok sikert kívánok mindkét csapatnak.