A Tiszántúli Takarék megyei első osztályú bajnokság huszonnyolcadik fordulójában öt mérkőzést játszottak szombaton.

A kisvárdai csapat az Ibránnyal csatázott Fotó: kisvardafc.hu

Nyírgyulaj–Gyulaháza 4–0 (3–0)

Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Majoros T. Nyírgyulaj: Oláh D. – Czerula Zs., Buka B. (Oxi R.), Tóth B., Erdei Z. (Szabó Á.), Fekete G., Haburcsák B. (Vass O.), Mezei B., Siska G. (Kántor T.), Lovas M. Sánta J. (Nagy B.). Edző: Lukács Tibor. Gyulaháza: Bandor F. – Lakatos T.. Gáti Sz. (Bökönyi L.), Kovács E., Bacsó A., Tóth D., Kozma M., Gáti S., Horváth M., Kovács B., Lévai Cs. Edző: Bardi Gábor. Egy jól küzdő vendégcsapat ellen a hazaiak magabiztos győzelmet arattak. Gól: Fekete G. 3, Sánta J. Ifi: 4–1.

Lukács Tibor: – Jó első félidőt egy gyengébb második követett, így is sok helyzetet dolgoztunk ki, amiből keveset használtunk ki.

Bardi Gábor nem nyilatkozik honlapunknak.

Vásárosnamény–Mátészalkai MTK  0–0

Vásárosnamény, 300 néző, v.: Sipos L. Vásárosnamény: Kardos Z. – Géczi I., Nagy D., Illés P., Tóth T., Nagy M. (Szabó R.), Deskó D., Bancsi G. (Ács Sz.), Fehér M., Schmidt P., Németh G. Edző: Dudás Zoltán. Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z. (Huszti P.), Hevele M., Barnucz G., Lyáh A. (Szabó D.), Botos S., Farkas Z. (Tóth P.), Botos D., Magyari M., Tempfli P., Simonka R. Játékos-edző: Tempfli Imre. A hazaiak sokat tettek a győzelemért, de a szívós vendégek egy pontot elvittek.

Dudás Zoltán: – A negyedik percben, amikor ránéztem az eredményjelzőre már a harmadik ziccert hagytuk ki. Ettől függetlenül úgy érzem, nagyon sok hibával, tompán játszottunk, ez sajnos, két pontunkba került.

Tempfli Imre: – Ezt vártam, ezt kértem a fiúktól, hogy próbáljuk meg kapott gól nélkül lehozni a meccset, ami sikerült. Igaz, volt helyzete a hazaiaknak, miként nekünk is, szerintem teljesen megérdemelten szereztünk pontot. Gratulálok a srácoknak a hozzáálláshoz, és sok sikert az ellenfélnek, amely a bajnokság egyik legjobb csapata!

Tiszavasvári–Fehérgyarmat 5–3 (2–1)

Tiszavasvári, 80 néző, v.: Takács A. Tiszavasvári: Lakatos D. – Szolyka T., Mészáros T., Huszti G., Bakos T. (Gyurján R.), Bodnár A., Lakatos Gy. (Tóth L.), Száraz Á. (Bolega S.), Szolyka G., Ujj L. (Demkó B.), Bolgár D. Megbízott edző: Szabó Zoltán. Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Farkas S., Lakatos F., Orosz F., Popovics N., Barta F., Antal R., Imre Zs., Istenes E., Kóczé Sz. (Geletey Z.), Dascal. Edző: Siti Ferenc. Magabiztos hazai győzelem. Gól: Ujj L., Száraz Á., Mészáros T., Bolega S., Bakos T., illetve Orosz F., Barta F., Lakatos F. Ifi: 0–8.

Szabó Zoltán: – Becsületbeli ügyet csináltunk a mérkőzésből és nyertünk.

Siti Ferenc: – Csak csatlakozni tudok tanult kollégámhoz, mi szerint már csak két hét van hátra…

Csenger–Balkány 3–2 (2–1)

Csenger, 200 néző, v.: Resán G. Csenger: Béres R. (Cséke M.) – Balogh T., Péter Gy., Srjuba (Lázin B.), Pankotai I., Csorvási Á.(Katona P.) , Mona Á., Margitics L. (Orosz F.), Pálfi I., Osváth S., Stef. Edző: Szilágyi Sándor. Balkány: Hegyes B. – Zagijev, Bátyi L., Kiss R., Gelsi L., Kállai G., Potornai M. (Onisziko), Posta N. (Tóth Z.), Csehil, Ohár, Lakatos P. Edző: Mirgai László. Változatos, helyenként jó ramú mérkőzésen mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, némi szerencsével talán megérdemelten nyertek a hazaiak. Gól: Margitics L., Srjuba, Csorvási Á., illetve Lakatos P., Kiss R. Ifi: 4–1.

Szilágyi Sándor: – Nem tudom megérteni azt, miért kell reménytelen helyzetbe kerülni ahhoz, hogy elhiggyük, többre vagyunk képesek. Helyenként jó játékkal nyertünk a kiváló játékerőt képviselő Balkány ellen.

Mirgai László: – Azért vagyunk amatőrök, mert egy bravúros győzelem után képesek voltunk most egy olyan meccsen kikapni, amelyen gyenge játékkal is legalább pontot szerezhettünk volna. De hát a nagyobbnál nagyobb helyzeteket sem tudtuk a kapu torkából berúgni, ezért nem is érdemeltünk volna többet. A hazaiak akaratban nagyon oda tették magukat, rászolgáltak a győzelemre. Azt még szeretném elmondani, az amatőr utánpótlásfoci szó szerint haldoklik, hiszen hetek óta házalnom kell, hogy az ifi egyáltalán ki tudjunk állni. Ez szégyen, gyalázat, de ahogy hallom, nem csak mi küszködünk ezzel.

Kisvárda Master Good II.–Ibrány  1–1 (1–0)

Kisvárda, 400 néző, v.: Paráda. Kisvárda II.: Odinszov – Czene B. (Abov), Lukancsuk, Hej V., Szőr L., Mevoungou, Elek Á., Kovácsréti M. (Délczeg), Misic, Atamas (Khimik), Rjasko (Gyüre). Edző: Nagy Sándor. Ibrány: Félegyházi V. (Kiss T.) – Vidoven M., Majoros Á. (Kiss P.), Nagy D., Csáki J., Somogyi T., Gergely B., Kovács G., Jeddi B., Somogyi M. (Szabó M.), Farkas M. Játékos-edző: Kiss Tamás. Jó iramú mérkőzésen a sok lehetőséget kidolgozó hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. A találkozó krónikájához tartozik, hogy az első félidő derekán térdsérülést szenvedett ibrányi kapus, Félegyházi Viktor helyére Kiss Tamás játékos-edző állt a kapuba! Gól: Elek Á., illetve Somogyi M. Kiállítva: Hej V. (a lefújás után).

Nagy Sándor: – Az első tíz percben bealudtunk, jobban kezdett az Ibrány, majd szép lassan átvettük a játék irányítását. A második félidőben hoztuk a szokásos formánkat, húsz percet megint szenderegtünk, az Ibrány kevés lehetőségét kihasználva egyenlített, utána több nagy lehetőségünk volt, de továbbra sem tudjuk kihasználni a százszázalékos ziccereinket. Félegyházi Viktornak mielőbbi gyógyulást kívánunk, Kiss Tamásnak pedig gratulálok, mert jól védett! További sok sikert az Ibránynak!

Kiss Tamás: – A mérkőzés képe alapján teljesen igazságos az eredmény, a játékosaimnak csak gratulálni tudok és mielőbbi gyógyulást kívánok Félegyházi Viktornak.

Kisvárdai szabadrúgás, a labda a felső kapufán csattan, majd az ibrányi kapus sérülést szenvedett