A Tiszántúli Takarék megyei első osztályú bajnokság huszonhatodik fordulójában további három mérkőzést rendeztek vasárnap.

A mándoki együttes a Gyulaházával találkozott Fotó: tudósítónktól

Mándok–Gyulaháza 9–1 (2–0)

Mándok, 110 néző, v.: Gergely S. Mándok: Csáki T. – Kohutka M., Ari A., Dallos L. (Bodnár L.), Baglyos L., Dávid R. (Győri J.), Szabó T. (Patai M.), Buda P., Pallai G., Vezdel I. (Sipos T.), Hegedüs T. (Hidi N.). Edző: Kiss Gábor. Gyulaháza: Bandor F. – Lakatos T., Gáti Sz., Kovács E., Bacsó A., Tóth D. (Németh T.), Gáti S., Kozma M., Éles I. (Radvánszky M.), Kovács B., Lévai Cs. Edző: Bardi Gábor. Csak a gólkülönbség volt kérdéses ezen a mérkőzésen. Gól: Baglyos L. 3, Vezdel I. 2, Bodnár L. 2, Dávid R., Hegedüs T. illetve Kozma M. Ifi: 1–4.

Kiss Gábor: – Nagyon fontos volt ez a győzelem, és örülök, hogy sikerült véghez vinni.

Bardi Gábor nem nyilatkozik honlapunknak.

Kisvárda Master Good II.–Baktalórántháza 3–1 (1–1)

Kisvárda, 150 néző, v.: Kósa Gy. Kisvárda II.: Odinszov – Lukancsuk (Severnyov), Hej V., Abov, Szőr L., Elek Á. (Bartha Á.), Kovácsréti M. (Dibáczi), Misic, Khimik (Bálint N.), Atamas (Kolozsi D.), Rjasko. Edző: Nagy Sándor. Baktalórántháza: Kőrösi N. – Balogh P., Csordás G., Kántor F. (Nagy T.), Lakatos L., Kozma J., Toldi A., Fábri Z., Hajdu G. (Molnár L.), Lakatos I., Rakóczi Zs. (Sitku Á.). Edző: Gebri Pál. Helyenként jó játékkal nyert a hazai csapat. Gól: Kovácsréti M., Khimik, illetve Lakatos L.

Nagy Sándor: – Kellő komolysággal álltunk hozzá ehhez a mérkőzéshez, időnként tetszetős játékkal, sok helyzetet kidolgozva rászolgáltunk a győzelemre.

Gebri Pál: – Őszies időben nagy iramú mérkőzésen három rövidzárlat okozta vesztünket, de a fiúk ezúttal is becsületesen küzdöttek.

Nagyhalász–Fehérgyarmat 4–1 (3–0)

Nagyhalász, 100 néző, v.: Paráda. Nagyhalász: Dukát P. – Simon D., Balogh N. (Böszörményi D.), Varga D. (Mátrai N.), Barzó G., Gégény M., Bartha Z., Hajzer L., Hudák M., Nagy N. (Kató I.), Tóth G. (Ludánszki). Játékos-edző: Ludánszki István. Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Farkas S., Orosz F., Veress L., Popovics N., Antal R., Imre Zs. (Barta F.) Istenes E., Nagy Z., Lengyel M., Dascal. Edző: Siti Ferenc. A hazai csapat az első félidőben lerendezte a lényegi kérdéseket, meggyőző , jó játékkal kiszolgálva szurkolótáborát.  Gól: Nagy N. 2, Bartha Z., Hudák M., illetve Nagy Z. Ifi: 3–0.

Nagy Lajos szakmai vezető: – Örömmel töltött el az első félidőben mutatott játékunk, a második játékrész elején olyan volt, mintha a budikagyló mellé ültünk volna, ezért felszaladt a pumpa. De utána visszazökkentünk a rendes kerékvágásba.

Siti Ferenc: – Az amatörizmus legalja volt már az is, ahogy ideértünk. Mindez meg is látszott az első félidőben nyújtott játékunkon, a szünet utáni teljesítmény már „fogyaszthatóbb” volt, pozitív, hogy a nagy hátrány dacára sem adtuk fel.

Szombaton játszották:

Csenger–Mátészalkai MTK 1–4 (1–1)

Csenger, 300 néző, v.: Sándor Cs. Csenger: Béres R. – Katona P. (Péter Gy.), Srjuba, Varga Gy., Pankotai I., Stef, Mona Á., Margitics L., Pálfi I., Osváth S. (Rózsa), Simó Cs. (Csorvási). Edző: Szilágyi Sándor. Mátészalka: Somogyi M. – Szabó D. (Lyáh A), Szántó Z.(Huszti P.), Hevele M., Barnucz G., Botos S., Botos D., Magyari M., Tempfi P., Tempfli I. (Tóth P.), Simonka R. Játékos-edző: Tempfli Imre. Kiegyenlített első félidő után megérdemelten kerekedett felül a Szalka. Gól: Pálfi I., illetve Botos S. 2., Simonka R. (11-esből), Lyáh A. Kiállítva: Juhász S. (a kispadról, 78. perc).

Szilágyi Sándor: – A kihagyott 11-es eldöntötte a mérkőzést, sajnos, nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat. Gratulálok a Mátészalkának!

Tempfli Imre: – Gratulálok a csapat minden egyes tagjának. Az első tíz percben nehezen vettük fel a ritmust, a folytatásban viszont úgy gondolom, mindenki odatette magát. Ez a győzelem nem jelenti azt, hogy megállhatunk, még mindig pontokat kell gyűjteni.

Nyírgyulaj–Vásárosnamény 0–2 (0–0)

Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Király A. Nyírgyulaj: Oláh D. – Nagy B. (Czerula Zs.), Buka B., Tóth B., Fekete G., Kántor T. (Szabó Á.), Vass I., Siska G., Lovas M., Sánta J., Vass O. (Erdei Z.).  Edző: Lukács Tibor. Vásárosnamény: Kardos Z. – Géczi I., Nagy D., Illés P. (Nagy M.), Tóth T.(Fehér M.), Deskó D. (Ács Sz.), Filep R., Bancsi G., Lakatos I., Schmidt P. (Csehil Á.), Németh G. Edző: Dudás Zoltán. A vendégek megérdemelten szerezték meg a három pontot. Gól: Schmidt P., Illés P. Ifi: 1–2.

Lukács Tibor: – Az, hogy hogy jobban játszott az ellenfél az még elfogadható, de hogy akaratban is ennyire fölénk nőjenek, az már elfogadhatatlan.

Dudás Zoltán: – Mit mondhat egy edző, amikor idegenben teljesen megérdemelten 2–0-ra nyer a csapata? Gratulálok nekik és büszke vagyok rájuk. Ezt a győzelmet a szép számú közönségünknek ajánljuk, akik ide is elkísértek minket. Ugyanakkor osztozunk Danku József gyászában!

Tiszavasvári–Balkány 2–4 (1–2)

Tiszavasvári, 100 néző, v.: Fehér Á. Tiszavasvári: Susánszky L. (Lakatos D.) – Szolyka T., Huszti G. (Szabó G.), Bakos T. (Holozsnyák Á.), Bodnár A., Lajos T., Lakatos Gy. (Nagy I.), Száraz Á., Mészáros T., Szolyka G., Bolgár D. Játékos-edző: Nagy István. Balkány: Hegyes B. – Zagijev, Bátyi L., Kiss R. (Onisziko), Gelsi L., Kállai G., Potornai M. (Tóth Z.), Posta N. (Tóth D.), Csehil, Ohár, Lakatos P. Edző: Mirgai László. Igazi futballidőben a jobban akaró vendégcsapat megérdemelten győzött. Gól: Száraz Á., Nagy I., illetve Potornai M., Csehil, Gelsi L., Lakatos P. Kiállítva: Hegyes B. (6. perc). Ifi: 4–1.

Nagy István: – Nagyszerű játékvezetés mellett mindent megtettünk, de megérdemelt balkányi siker született. Ilyen játékkal nem lehet a megye egyben megragadni. Sok boldogságot az édesanyáknak!

Mirgai László: – Nagyon rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, már a második percben kiállították kapusunkat, azt kell mondjam – jogosan. A folytatásban a motiváltan játszó hazaiak megszerezték a vezetést, de jókor egyenlítettünk. majd úgy gondolom, tíz emberrel is sokkal jobban futballoztunk és nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, ha értékesítjük helyzeteinket. Büszke vagyok a csapatra, hogy ilyen körülmények között is végig kézben tartották a meccset.

Tiszakanyár–Ibrány  1–1 (1–0)

Tiszakanyár, 200 néző, v.: Séra J. Tiszakanyár: Kanyári G. – Molnár Zs., Tóth N. (Timkó Zs.), Bodnár G., Varga D. (Vicickó L.), Illés A., Csáki R., Nagy Á. (Rézinger B.), Soós T. (Matisz M.), Csáki P., Jánvári D. Játékos-edző: Csáki Róbert. Ibrány: Félegyházi V. – Majoros Á., Nagy D., Csáki J., Somogyi T. (Kiss T.), Szabó M., Gergely B. (Farkas M.), Kovács G., Jeddi B., Haburcsák K. (Somogyi M.), Pócsi B. Játékos-edző: Kiss Tamás. A vendégcsapat többet birtokolta a labdát, de fölénye meddőnek bizonyult, összességében igazságos eredmény született. Gól: Nagy Á., illetve Majoros Á. Ifi: 2–1.

Csáki Róbert: – Azt gondolom, az eredmény igazságos, de nagyon fájó a kilencvenedik percben két pontot veszteni. Boldog születésnapot gólszerzőnknek, Nagy Ádámnak! Az érettségizőknek sok sikert, és jobbulást az arccsontörést szenvedett ifjúsági játékosnak!

Kiss Tamás: – A fiúkat nem tudom elmarasztalni, sajnos, most egy ilyen szériában vagyunk. A nagyon sok kialakított helyzet ellenére csak döntetlenre tudjuk hozni a meccseket.

Pénteken játszották:

Tarpa–Nagyecsed 0–2 (0–1)

Tarpa, 250 néző, v.: Lipcsei M. Tarpa: Molnár Cs. – Ködöböcz N. (Rozman S.) , Madzin I., Törtei T., Szilágyi N., Nadimov, Illés Gy., Kacsó R., Djacsenko, Szidor S., Balogh Gy. (Karmacsi Zs.). Edző: Márton István. Nagyecsed: Makó R. – Somlyai G., Marinas, Ascsillán L., Nyíri Gy., Homann R., Bulyáki K., Kóka R. (Rostás J.), Dobos Z., Bodogán Z. (Bulyáki A.), Nyíregyházi G. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A hazaiak egy félidőnyi előnyt adtak a Nagyecsednek. Gól: Somlyai G. 2.

Márton István: – Az nem fér bele, amit az első félidőben műveltünk, míg a Nagyecsed úgy hozta le ezt a mérkőzést, ahogy kell, igaz, ebben volt partnere is, pedig komolyan mondom, „Lipit” játékosomként kedveltem…

Ádámszki Róbert: – Szurkolótáborunk NB I-es hangulatot varázsolt! Úgy gondolom, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, amelynek értékét növeli, hogy mindezt egy jó csapat otthonában sikerült megvalósítani. Nyíregyházi Attilát az isten éltesse!