A megyei másodosztály Nyírerdő csoport huszonharmadik fordulójában további hat mérkőzést rendeztek vasárnap.

A vajai katlanban szép környezetben lépett pályára a Záhony-Tiszaszentmárton Fotó: Plesu Ádám

Gergelyiugornya–Szabolcsveresmart 4–0 (0–0)

Gergelyiugornya, 150 néző, v.: Szabó D. Gergelyiugornya: Vass S. (Szabó G.) – Baráth L., Zán B., Balla L., Mándi L., Peregrin R., Bicskó G. (Lakatos A.), Czirják M. (Udvarhelyi Z.), Tári P. (Mokri R.), Balázs G. (Deskó L.), Csonka L. Edző: Czirják József. Szabolcsveresmart: Hosszú L. – Sajtos R., Szemán B., Szoboszlai B., Nagy R., Nagy Á., Pálinkás T. (Meggyesi M.), Rostás Zs. (Baka D.), Jónás K., Dócs Gábor (György Miklós), Szidor T. (Horváth J.). Edző: Kertész Milán. Gól: Zán B., Bicskó G., Balla L., Mándi L. Ifi: 2–1.

Czirják József: – Az első félidőben egy kicsit akadozott a gépezet, a másodikban beolajoztuk a fogaskerekeket, és onnantól gördülékenyen ment a játék. Gratulálok mindkét csapatunknak, kellemes húsvétot szereztek a szurkolóinknak.

Kertész Milán: – Hetven percig jól tartottuk magunkat, utána viszont elfogytunk. Gratulálok a vendéglátóknak, további sok sikert kívánunk nekik.

Vaja–Záhony-Tiszaszentmárton 0–1 (0–0)

Vaja, 150 néző, v.: Valu. Vaja: Vakarcs I. – Borsi D., Kerekes M. (Jene Zs.), Soltész Á., Konrád G. (Kiss A.), Zakor J., Mocsár G., Mulutó P., Zakor G. (Kondrád A.), Soltész B. (Jónás L.), Palcsák N. (Sándor A.). Edző: Gazdag Attila. Záhony-Tiszaszentmárton: Mucsicska –Györke J., Zán P., Iván A., Lupcsa Cs., Sárkány G. (Halász T.), Setét R., Gombkötő S. (Orgován K.), Angyal Á., Pálosi R. (Vantyuch B.), Balogh R. (Huzdik P.). Játékos-edző: Sárkány Gábor. Gól: Gombkötő S. Ifi: 2–2.

Gazdag Attila: – Tipikus egy gólos meccsen mi kihagytuk a lehetőséget, rá egy percre Záhony-Tiszaszentmárton megbüntetett minket. Nagyon rossz dolog így veszteni, de a hozzáállásunk elfogadható volt.

Sárkány Gábor: – Gratulálok a srácoknak a mai győzelemhez, megérdemelten szereztük meg a három pontot. Külön elismerésem a „LEGENDA” három góljához, igaz hogy ebből csak egyet adtak meg, de ez is döntőnek bizonyult. Köszönjük a korrekt játékvezetést, minden mérkőzés ilyen bíráskodást érdemelne. Azt gondolom, hogy ez a kiváló vajai csapat kaphatna egy sokkal jobb pályát, amin először nem járni kell megtanulni, hanem futballozni is lehet. További sok sikert kívánok nekik.

Ramocsaháza–Fényeslitke 0–2 (0–2)

Ramocsaháza, 100 néző, v.: Szabó I. Ramocsaháza: Dankó Cs. – Zsíros P. (Nagy S.), Fodor Cs., Zsíros L., Stummer R., Bacskai A., Makula Zs., Sipos J., Hajdu G., Lakatos M., Ladányi D. Edző: Bacskai Attila. Fényeslitke: Márta J. – Nagy M. (Takács R.), Toma J., Rusznák S., Fodor G., Gyüre G., Kovács J., Miskolczi G. (Arnóczki Sz.), Miskolczi Á., Nagy Z. (Dankó T.), Balogh Zs. Edző: Nagy Zoltán. Gól: Miskolczi G. 2. Kiállítva: Dankó Cs. (25. perc), Hajdu G. (78. perc), illetve Kovács J. (20. perc). Ifi: 0–1.

Bacskai Attila: – Ha jövő hét szombatig játszunk, akkor se tudunk gólt szerezni. Így nehéz lesz a folytatásban pontokat gyűjtögetni.

Nagy Zoltán: – Kitűnő játékvezetés mellett sikerült mindhárom pontot elhoznunk. Ezzel a győzelemmel szeretnénk kellemes húsvéti ünnepeket kívánni minden sportbarátnak!

Nyírmada–Nyírkarász 0–2 (0–1)

Nyírmada, 150 néző, v.: Szikszai Gy. Nyírmada: Pál Zs. – Dancs I. (Szőke I.), Horváth J. (Kézi P.), Baráth B., Szikszai A. (Selyem E.), Barkasz Gy. (Pál M.), Ponczók T., Balogh A., Farkas G., Jóni A., Kiss E. (Tóth A.). Játékos-edző: Jónás János. Nyírkarász: Molnár A. – Király J., Ujj K. (Bandor J.), Liptai D., Jávor P. (Horváth J.), Bombera M. (Varga J.), Lovas I. (Juhász J.), Rákóczi L., Tóth G., Ujj Gy., Csuka Gy. (Liptai A.). Edző: Tóth Tibor. Gól: Lovas I. 2. Kiállítva: Liptai D. (54. perc). Ifi: 1–4.

Jónás János: – Egy jó iramú szomszédvári rangadón mi szenvedtünk vereséget. Gratulálok a Nyírkarásznak!

Tóth Tibor: – Lovas István vezérletével mikor, ha nem most, sikerült megtörnünk a régóta tartó nyírmadai átkot. Hozzáteszem, nem egy egyszerű mérkőzésen, amihez gratulálok a srácoknak.

Ajak–Demecser 1–1 (1–0)

Ajak, 100 néző, v.: Balogh G. Ajak: Leskovics A. – Rácz B. (Molnár B.), Sütő N., Iski Á., Balogh T., Magyar P. (Lakatos Cs.), Kovács L., Bíró J., Horváth L. (Torma M.), Szőlősi L. (Jónás D.), Czvik S. Edző: Barati István. Demecser: Fintor S. –Kiss M., Lehóczki Zs., Erőss P., Csire G., Kantár K., Zsoldos T., Kocsis Z., Herceg I., Kriser Sz. (Kiss R.), Illés J. Megbízott edző: Frindik Attila. Gól: Rácz B., illetve Kantár K. Ifi: 0–4.

Barati István: – Gyorsan vezetés szereztünk, jobban is játszottunk ellenfelünknél, és a lehetőségeink is megvoltak, hogy megnyerjük a mérkőzést. Nem használtuk ki, és a hosszabbításban gólt kaptunk. Megérdemeltük.

Frindik Attila: – A szántás elmaradt, de a tárcsázás megtörtént. Gratulálok valamennyi játékosomnak, akik pályára léptek, mert becsülettél tették a dolgukat a kilencven perc során. A pontszerzés a játék képe alapján megérdemelt. Jár az elismerés az ificsapat győzelméhez is.

Ladányi TC–Pátroha 0–1 (0–1)

Mezőladány, 150 néző, v.: Gergely S. Ladányi TC: Pécsi V. – Révész Z., Demeter A., Kovács D., Osztolykán E., Bálint K., Demeter L., Jónás A., Szilágyi G. (Lakatos J.), Király D., Berecz Zs. Edző: Sütő János. Pátroha: Szabó A. – Kalu B., Mozga Gy., Fedor A., Balogh I., Balogh S. (Balogh G.), Kovács Sz., Jenei R. (Kovács D.), Molnár V., Csépke M., Varga R. Edző: Minyin Vitalij. Gól: Balogh I. Ifi: 1–5.

Sütő János: – Köszönöm azoknak a játékosoknak, akik eljöttek a mai meccsünkre. Ilyen felállásban még nem játszottunk az idén, de a fiúk küzdöttek-hajtottak, ennek eredménye volt, hogy egy helyzet nélküli góllal elvitte a három pontot Pátroha. Mi legalább egyet megérdemeltünk volna, de mivel a helyzeteket nem használtuk ki, ez nem volt reális.

Minyin Vitalij: – Nem lehet minden meccset két-három góllal nyerni, egy gól is érhet adott esetben három pontot. Gratulálok mindkét csapatunknak.

Szombaton játszottunk:

Dombrád–Kék 3–2 (1–1)

Dombrád, 100 néző, v.: Major O. Dombrád: Szabolcsi M. – Birke Cs. (Kósa Á.), Molnár P., Molnár T. (Czap L.), Pap M., Verner M., Borbély L., Fabu R., Balla J., Horváth A., Hornyák M. (Köblös B.). Játékos-edző: Pap Mihály. Kék: Himmer A. – Poór B. (Veress Á.), Szurcsik Z., Csombók I Cs., Bodó I., Lakatos E. (Tóbiás Sz.), Kántor P. (Doue), Rácz S., Horváth A. (Kántor P.), Dócs N., Szabó M. Edző: Fabók István. Gól: Pap M. 2, Hornyák M., illetve Horváth A., Tóbiás Sz. Ifi: 11–0.

Pap Mihály: – Győztünk!

Fabók István: – Köszönöm Tóth Jani barátomnak, mert korrekt volt, ami az egész mérkőzésről elmondható. Ma megint a szimpatikus vesztes szerepe jutott nekünk. Sajnos megint egy olyan ruhát kaptunk, ami nem igazán mutat jól. Úgy áll rajtunk, mint Rogán Cilinek az otthonka.

Berencs FC–Őr 1–4 (0–3)

Rétközberencs, 150 néző, v.: Maleskovits. Berencs FC: Ignéczi S. – Mester N., Szabó Á., Demjén T. (Borzák Zs.), Kovács Cs., Szabó F. (Kovács G.), Hajdu L. (Baráth R.), Kállai Á. (Jaczina L.), Gábor P., Baglyos F., Koi B. (Fekete M.). Edző: Lippai Tibor. Őr: Oláh M. – Szabó V., Varga J., Kézi B. (Szuromi L.), Tisza Á., Erdei Cs., Benkő J. (Szabó A.), Szabó L. (Repelik Á.), Deme B., Kósa S., Kendl I. (Bencze M.). Edző: Kálmándi Bertalan. Gól: Koi B., illetve Kézi B. 3, Szabó L. Ifi: 2–2.

Lippai Tibor: – Ha reálisan nézem, a mezőnyben egyenrangúak voltunk az ellenféllel, sőt, néha jobbak is. Ami viszont nagy probléma, hogy ők a kapu előtt sokkal határozottabban játszottak tőlünk.

Kálmándi Bertalan: – Megköszönjük a szurkolóink kitartó biztatását. Könnyebb volt ez a meccs, mint azt előtte gondoltuk, de az első tizenöt perc húzós volt, mert a hazaiak akár duplázhattak volna. Ilyen a foci, mi viszont az első félidőben ledöntöttük a meccset. Gratulálok minden egyes játékosomnak, külön elismerésem Kézi Bertalan mesterhármasához. A Márton családnak őszinte részvétét fejezi ki a csapat. Nyolcból nyolc!